CZSK verze 1.2

Ikarus280.08

Cestující
Pro aktivitáře smrt :)
Nemyslím si. Jednoduché aktivitky tvorím v TSRE5, a všetky sú kompatibilné s jednotlivými verziami OR aj ORCZ. Jediný problém je u verzie ORCZ, pri prepínaní sa z vlaku do vlaku cez alt+F9, vtedy mašiny s ARR a Mirelom ostanú "zmrznuté". Jednoduché riešenie, proste takú mašinu do takej
aktivity nedám. Osobne neviem, čo iné je v aktivitách nekompatibilné. Pokiaľ viem, drtivá väčšina ľudí tie aktivity ajtak robí v Activity editore.

V OR Vectrony jedou jak mají, ale v ORCZ/SK se s tím opravdu nedá jezdit. Animace napětí. Stále ukazuje napětí i když mám smetáky dole. A s tou brzdou je stále to samé jak jsem psal minule. Stále Shift a podtržítko, abych se mohl znovu rozjet.
Aj tu si dovolím nie úplne súhlasiť. Je pravda, že na Vectrone mi ukazuje počítač napätie, aj keď mám zberače dole a HV zhodený. Ale zvyšok nie je pravda. Vectrony ladené cez includy fungujú a idú perfektne. Netreba len zabudnúť zapnúť kompresor. S brzdami nemám žiaden problém, a tiež mám niečo na tých vectronoch v hre odlietané. Spočiatku, pred istým updatom tam blbla EDB, ale ten problém už dávno nie je. Jazdím slovenské rýchliky, čiže 9-12 vozňové súpravy. S brzdami tam problém nie je.

Pri všetkej úcte, aj ku ostatným, ja si proste fakt nemyslím, že je chyba vo verzii OR. Ako je potom možné, že mne ide všetko ? A ak mi niečo nešlo, zvyčajne to bolo čosi nové, čo som pokašľal ignorovaním manuálu. Je pravda, že niektoré vozidlá, ako napr ZSSK 813 som si preladil aj za pomoci technických manuálov svojpomocne, je to však skôr preto, že mám rád, keď sa veci chovajú reálnejšie a sú nastavené presnejšie. So samotnou kompatibilitou pôvodného ladenia v ORCZ som nikdy problém nemal. Alebo minimálne od verzie 1.3.

Navyše, ja som už komplet prešiel na ORCZ. Inú verziu už nedržím, nie je na to dôvod.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj v aktualizaci vše šlape (1.3.125), ale skončil jsem v Bohdíkově a marně jsem čekal na křížení s Pn a když jsem se mu vydal naperoti po trati, zjistil jsem, že mi nějací chulgáni odmontovali kolečka a mašina řve o život a sporava levituje a nehne se:
Pn bez kol.jpg
Přitom v testech předtím, stanicí normálně projel.

Icik

Průvodčí
Já se nebavím jen o Vectronech, ale i o zbytku trainsetu, viz titanicové kabiny :) Zkrátka, to co máme a funguje v OR, aby fungovalo i zde. Jinak nám to uživatelé omlátí o hlavu a přejdou do jiného simulátoru.
Zbyňku, ono to není vůbec jednoduchý problém viz. nedávno zde ta bouře reakcí. Už se to měnit NEBUDE. Někde stačí změnit jen x osu, ovšem někde je potřeba změnit daleko více. Zkrátka se musí naladit každá kabina zvlášť. Kdyby se našel někdo z komunity, aby ti to poladil. Dodo se ti i nabízel. My jsme už tak dost vytížený. A pořád je tu možnost jezdit přes Ctrl + ve formátu 4:3. Tam tyto staré kabiny fungují. Zbytek problému s jízdou bude v nějakém chybějícím parametru v eng. Ale takhle se to nedá odhadnout.

Icik

Průvodčí
Ahoj v aktualizaci vše šlape (1.3.125), ale skončil jsem v Bohdíkově a marně jsem čekal na křížení s Pn a když jsem se mu vydal naperoti po trati, zjistil jsem, že mi nějací chulgáni odmontovali kolečka a mašina řve o život a sporava levituje a nehne se:
Zobrazit přílohu 30020
Přitom v testech předtím, stanicí normálně projel.
Dane, těžko říct, když to nehodí žádnou chybu. Opakuje se to? A co jiný model po nahrazení?

Icik

Průvodčí
Animace napětí. Stále ukazuje napětí i když mám smetáky dole
Tohle bude souviset s tím, že kabina nemá správně zkalibrovaný voltmetr. Program se řídí napětím tratě a napětím, na které je lokomotiva stavěná. Funguje také indukce při staženém sběrači na napětí 25kV v troleji. To je právě to co sledujete na nezkalibrovaném voltmetru.

Dan J.

Strojvedoucí
Dane, těžko říct, když to nehodí žádnou chybu. Opakuje se to? A co jiný model po nahrazení?
Problém je, že ten traffic jede až někde po 4 hodinách aktivity a vyměnit jej teď nelze a mám zlé tušení, že se mi to smé stalo, když v Hanušovicích najel posun na Loose Con vozy a já si toho nevšimnul, poněvač mi traffic po mém odjezdu nezmizel. V předchozí aktualizaci to nedělalo.
Ale:
Nová ktualizace:
- opravily se ty 3 pásy
- zmizla ta hnusná vlnovka na texturách
- přestala brutálně blikat ta 3D kabina 749
- začal opět fungovat opakovač pod klávesou Alt+E
Chyby:
- ty zmizlé kola

V přechozí aktualizaci mi dokonce jednou zmiznul během pobytu vagén ČSD BDms a měl jsem v soupravě ďuznu a vlak se ani nehnul-

Dan J.

Strojvedoucí
Takže:
Po resetu OR v Hanušovicích se traffic posunu, který najíždí na Loose Con vozy zobrazil normálně a te nákladní vlak, která naskočí před vjezdem do Bohdíkova taky a normálně projel Bohdíkovem.
Takhle, když jsem jel v kuse z Jeseníku, bez kol:
Pn bez kol.jpg

Takhle po restaru v Hanušovicích a normálně jede v celé trase:
Pn bez kol_po restart.jpgPn bez kol_po restart2.jpg

Takže OR hází nějaký BUG podobný létajícím vozům v italské verzi, když se jede moc dlouho bez přeuložení, nebo nevím, ale je to docela problém, to raději když smadnul, Takhle člověk nevytuší, že se aktivita začala chovat nekorektně. A ještě by to chtělo malinko ztmavit tu bílou za jasna, je to stále přexponované, nejdou vidět pomalu textury. Ale jinak opět posun jako prase. Hooodně se ty textury zlepšily.

RicarCZ

Cestující
Tak aktivitu jsem rozchodil. Tady je ukázka, snímky se držely na 60 a vše jelo normálně, žádné zásahy ochran, jen teda u konce prásknul mirel, ale to byla moje chyba. No uvidíme jak to pojede dál.

Icik

Průvodčí
Takže OR hází nějaký BUG podobný létajícím vozům v italské verzi, když se jede moc dlouho bez přeuložení, nebo nevím, ale je to docela problém, to raději když smadnul,
Tohle Dane těžko vyřeším. Netuším podmínky, za kterých se to vyvolá. Doporučení tedy ukládat před každým pobytem/manipulací ve stanici.

Icik

Průvodčí
Tak aktivitu jsem rozchodil. Tady je ukázka, snímky se držely na 60 a vše jelo normálně, žádné zásahy ochran, jen teda u konce prásknul mirel, ale to byla moje chyba. No uvidíme jak to pojede dál.
Ještě napiš konfiguraci HW pro Alcapone a ostatní, aby věděli co si mají pořídit. 60fps v celé aktivitě je luxus.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zkrátka se musí naladit každá kabina zvlášť. Kdyby se našel někdo z komunity, aby ti to poladil.
Já po nikom nechci, abych jej na týden zaměstnal laděním mých vozidel. Mě stačí poslat šablony. které jsou správně a já už si to naklonuji sám. Každý se chlubí, jak mu to perfektně jezdí, ale co si upravoval nebo jaké ladění používal, s tím už se nepodělí.
Já jsem také člověk, který nesedí jen u této hry. Tedy nestíhám vše sledovat. Vím jen tolik, že v klasickém OR mi funguje vše. Proto se tady vyptávám a následuje jenom krčení rameny. Asi mám nesprávnou verzi, atd. Tedy ty správné verze všech kabin by měl někdo vystavit. :) Já prioritně stavím tratě a když to potřebuji projet na otestování, tak hups, mašina všelijak blbne a vyměřený čas vyprší.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Praha je to nejmenší, počkej v Třebové, Olomouci, Ostravě celé, od Polanky až po Kunčice je to jedno velké nádraží, tam to odstává na prdel nejvíce.

Nicméně Pánové, pro všechny, holedbat se, kdo má vyšší FPS je úpně k prdu, Už jsem to tady psal kdysi, samotný OR by měl mít omezení stropu na 30 FPS a více ani ťuk. Má to svoje opodstatnění. Ti co jezdí volnou jízdu, těm je to vlastně jedno, ale simulátor byl postaven kvůli simulaci jízdy vlaků v provozu a tedy, pokud budu dělat aktivitu s FPS 30 a výš a jiný užvatel pojede tu samou aktivitu, kdy mu nebude stíhat comp s nižším FPS, tak se mu taky může stát, že ji nedokončí, nebo v nejlepším případě nebude stíhat jízdní doby.

Já mám všechny aktivity zamklé na 30 FPS přes Riva Tuner a mám to napsané i v Read Me. Pokud tedy někdo pojede na 3x vašším FPS netuším, jak se bude chovat traffic ani aktivita samotná.

Ikarus280.08

Cestující
Pre mňa je napríklad reálne dosiahnuť 30FPS jedine buď v aktivite na nenáročnej trati alebo vo voľnej jazde kdekoľvek, prípadne jednoduchšej aktivitke. Zvyčajne to mám niekde medzi 23 a 26 FPS. Na druhú stranu, dá sa to obabrať nastavením vykresľovacej vzdialenosti, ale ide to už na úkor kvality. Darmo, na mojom 8 ročnom PC to už lepšie nebude no. Základ je to FPS proste zamknúť. Až na hodnotách pod 16 FPS sa dostávame na hranicu hrateľnosti. :D A vtedy už blbne aj simulácia.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, vracím se ke kolečkům. Tak asi mám příčinu a dělá to zrychlení času v poslední aktualizaci co mám (nevím zda už není novější). jenže bez toho se v tvorbě aktivit neobejdem, musíme si zrychlit časy aspoˇb u dlouhých pobytů, kdy třeba traffic posunuje a tak podobně. Už se dělala i oprava a zase to blbne. Je třeba asopň, aby to fungovalo na 3. až 4. pozici. Zrychleno jen na tu 4. a odjíždějící traffic ztratil kolečka a zmizl mu i vagón:
bez kol.jpg
Dokonce se i mně stalo, že mi zmizel vůz:
BDms zmizel.jpg
Tohle se mi stalo bez zrychlení.

Dále nevím, jakou příčinou se mi v nabídce pod F9 zobrazí po najetí na vozy mašina místo zeleně červeně?

RicarCZ

Cestující
Ještě napiš konfiguraci HW pro Alcapone a ostatní, aby věděli co si mají pořídit. 60fps v celé aktivitě je luxus.
Tak má konfigurace PC je:
CPU: i9 9900KF 5GHz
GPU: RTX 2070S 8GB
RAM: 32 GB DDR4 3600 MHz
rozlišení OR: 1600x1200

Ono podobné aktivity jsou poměrně dost náročné na CPU hlavně OR plně využívá jen dvě jádra.

latich

Pokladník
Ahoj.
Praha je to nejmenší, počkej v Třebové, Olomouci, Ostravě celé, od Polanky až po Kunčice je to jedno velké nádraží, tam to odstává na prdel nejvíce.

Nicméně Pánové, pro všechny, holedbat se, kdo má vyšší FPS je úpně k prdu, Už jsem to tady psal kdysi, samotný OR by měl mít omezení stropu na 30 FPS a více ani ťuk. Má to svoje opodstatnění. Ti co jezdí volnou jízdu, těm je to vlastně jedno, ale simulátor byl postaven kvůli simulaci jízdy vlaků v provozu a tedy, pokud budu dělat aktivitu s FPS 30 a výš a jiný užvatel pojede tu samou aktivitu, kdy mu nebude stíhat comp s nižším FPS, tak se mu taky může stát, že ji nedokončí, nebo v nejlepším případě nebude stíhat jízdní doby.

Já mám všechny aktivity zamklé na 30 FPS přes Riva Tuner a mám to napsané i v Read Me. Pokud tedy někdo pojede na 3x vašším FPS netuším, jak se bude chovat traffic ani aktivita samotná.
Dane já se neholedbám.Po update mi naskočilo FPS jaké tam je.Proto jsem to dal dotohoto vlákna.Protože používám OR CS/SK

Icik

Průvodčí
Dane já se neholedbám.Po update mi naskočilo FPS jaké tam je.Proto jsem to dal dotohoto vlákna.Protože používám OR CS/SK
Fakt je ten, že všechny výpočty v simulaci jsou směřovány na lock 30 fps. Pokud chcete jezdit tak jak bylo myšleno, musíte mít 30 fps. Šetříte tím i HW vašeho počítače a vlastně i energii(peníze) za vaše hraní. :)

Nahoře