CZSK verze 1.4

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj. Jak jsem psal v SZ, jdu připomínkovat manuální dveře v OR CZ. Takže jak jsem tady někde psal, Takže popis aktivity:
Do Krnova mi přitáhnou Brejle vozy, které jsou na trati umístěny jako Loose Con o stanici dříve, kde je hráč nevidí. Hráč čeká s Barčou v Krnově a po odstoupení brejlí najede na vozy, které jsou zase jako Looce Con., je to z důvodu, aby šla na vozy umístit zpráva, na traffic to nelze. Po najetí z opačné strany než byly Brejle se otevřou v Krnově dveře správně, ale pak se otvírají po celou dobu tak z 90% do šutru. Zkusil jsem tedy ve stanici Město Albrechtice umístit na kolej hráče traffic 810ky, abych věděl zda není chyba v zadání nástupiště a traffic otevřel dveře na správné straně, ale souprava hráče je otevře na opačné. Takže chyba bude v editaci dveří přímo v OR.
Zde traffic na koleji, bohužel soupravu hráče nemám, obrázek jsem máznul, ale souprava hráče s vozy Bai otevře dveře přesně na druhé straně:
dvere manual.jpg

Ještě udělám hokus pokus v Krnově, kde traffic otevře, ale mám za to, že když ty vrata otevče hráčova souprava správně, je chyba v trati s opačným efektem. Takže by stálo za to prověřit, zda dodržuje OR zadání nástupišť i po:
1. Objetí soupravy
2 otočení vozů v consist
Tak aby to striktně dodržoval.

A nyní k nástupu cetsujících:
Dveře se otvírají a zavírají strašně krátkou dobu. V letech před rokem 1989 byly proto pobyty v zastávkách minimálně minutu. Tady mi to připomíná spíš nástup do auta a ne vlaku. Vem si, že u vozů třeba ČSD Bai si musel odklopit červenou kličku zajišťující dveře, pak uchopit kliku a ještě malou kliku pod ní a uběma rukama je stisknout a otevřít dvěře. Takže kompromisně by mělo trvat otevření a zavřeni cca 50 skund. A to jsem velmi rychlý. Dále jse strašně nízký počet cestujících (To se asi nuijak nastavit nedá nebo jo?) v takové stanici jako Krnov mi lezou do 5 vozové soupravy dva lidi max. Tak a ještě jedna věc, alespoň jedny dveře a to je tak i v dnešní době by měly zůstat otevřeny do dojezdu vlaku a zavřít se po odpískání. Vždy vypravoval vlak buď výpravčí, nebo v zastávkách průvodčí. Dnes dá fíra návěst, průvodčí pískne zavře ajede se, nekdy zavírá, když už je vlak v pohybu, ale to bych neřešil. Kdysi dokonce musel oběhnout a "dozavírat" pootevírané dveře, lidi nikdy nemyli tak svědomití, aby za sebou svědomitě dveře zavírali. Tp ale asi ošefovat nepůjde. Takže by stačily ty jedny dveře do odjezdu, může je klidně vybrat OR, nikdy průvodčí nebyl na jednom míste. :) Dále bych ocenil, kdyby šlo po tevření tabulky F9 natvrdo otevřít dveře i v hráčově soupúravě, kvůli vozům Bpjo, nebo složebákům, kdy bych v hráčově soupravě mohl při jízdě nasimulovat otevřené dveře, zatím to nelze.

Takže to je ke dveřím zatím vše.
Dan

EDIT:
Prověřil jsem i tu kolej v Krnově a tam otvírá traffic dveře správně, tak netuším z čeho je OR ZMATENÝ.

latich

Pokladník
Zdravím,po aktualizaci z 10.10. mi nejdou u el.loko,která nejsou laděna z poslení aktualizace zvednout sběrača ani klávesa O nefunguje.Možná je chyba u mne.Dík za radu.

B68

Začátečník
Ahoj, po půl roce, kdy jsem neměl vůbec čas OR zapnout, jsem k tomu včera sedl a nestačím se divit, kam se to pohnulo! Stažena aktuální verze + pack X6X, zatím vyzkoušeno asi hodinku na trati 321 Břeclav - Přerov ve volné jízdě s CD362+8vozů a musím říct, že je to naprostá pecka! Trošku jsem bojoval s oživením, ale po nastudování postupu bylo za 10 minut hotovo a mohl jsem vyrazit :) Mazec! Klobouk dolů pánové! ;)

Marin2

Cestující
Zdravím. Po stažení aktuální verze a zapnutí základního menu OR vyskočí hláška: Aktualizace databáze Mirel. Ačkoliv hláška slibuje, že to bude trvat pouze pár vteřin, ani po 5 minutách se nic neděje. Co bych měl zkontrolovat? Děkuji

dvacka

Průvodčí
Ahoj, před zapnutím aplikace OpenRails si zavři všechna okna internetového prohlížeče a teprve potom zapni OpenRails. Databáze Mirellu by se ti měla po chvilce zaktualizovat.

seximen1988

Začátečník
Dobrý večer mám otázku stáhnul jsem si vaši verzi Mg open rails a u žádné lokomotivy my nejde zvednout zberac i když mackam klávesu P můžete my poradit jak mašinu nahodit a ano Google jsem použil ale žádný návod na použití nenašel děkuji pěkně Verner

Olikeman

Cestující
Ahoj,
Ked zdvihneš zberače tak musíš zapnúť aj hlavný vypínač pomocou "O".Potom zapnúť riadenie,kompresory,nastaviť mirel,atd....

seximen1988

Začátečník
Ahoj,
Ked zdvihneš zberače tak musíš zapnúť aj hlavný vypínač pomocou "O".Potom zapnúť riadenie,kompresory,nastaviť mirel,atd....
Ahoj děkuji za odpověď ale mě právě klávesa P na zvednutí zberace vůbec nefunguje a ani klávesa O v minulé verzy to šlo a teď vůbec není ještě třeba nějaká klávesa nová na baterku mašiny?

Meda

Pokladník
Ahoj děkuji za odpověď ale mě právě klávesa P na zvednutí zberace vůbec nefunguje a ani klávesa O v minulé verzy to šlo a teď vůbec není ještě třeba nějaká klávesa nová na baterku mašiny?
Zdravím,
postup při zprovoznění dvousystémové loko tak, jak ho používám já :
ALT + S
a dále podle zvoleného napětí tratě - rozdíly v obsluze jsou tučně :
=DC 3000 V
CTRL+B, CTRL+K, O, P, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
CTRL+SHIFT+F3 rychlost ARR 30, §, §, ů držet dokud vlak úplně neodbrzdí, ), dále nastavit MIREL
a pak rozjezd na ARR

~AC 25 kV
CTRL+B, CTRL+K, P, O zkontrolovat jestli sepnul HV, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
CTRL+SHIFT+F3 rychlost ARR 30, §, §, ů držet dokud vlak úplně neodbrzdí, ), dále nastavit MIREL
a pak rozjezd na ARR

seximen1988

Začátečník
Zdravím,
ALT + S
=DC 3000 V
CTRL+B, CTRL+K, O, P, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
a pak rozjezd na ARR

~AC 25 kV
CTRL+B, CTRL+K, P, O zkontrolovat jestli sepnul HV, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
a pak rozjezd na ARR
Aha ok dobře tak já to vyskousim takto a strašně moc děkuji za pomoc

Meda

Pokladník
Zdravím a omluva za chybu v předchozím příspěvku ! Teď už snad správný
ALT + S
=DC 3000 V
CTRL+B, CTRL+K, SHIFT+O, P, SHIFT+O a držet než sepne HV, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
a pak rozjezd na ARR

~AC 25 kV
CTRL+B, CTRL+K, P, O, O a zkontrolovat jestli sepnul HV, C, SHIFT+C, W, S, S, W, W, SHIFT+W,
a pak rozjezd na ARR

slanour

Cestující
Dobrý večer mám otázku stáhnul jsem si vaši verzi Mg open rails a u žádné lokomotivy my nejde zvednout zberac i když mackam klávesu P můžete my poradit jak mašinu nahodit a ano Google jsem použil ale žádný návod na použití nenašel děkuji pěkně Verner
Nejprv si sedni k pravidlům spisovné češtiny, začni studovat a pak někam piš dotazy, protože z tohoto nevíme ani hlavu ani patu. Pak nastuduj pravidla fóra ohledně vznášení dotazů a pak taky zkus použít to kulaté, možná chlupaté na krku, čemu se říká hlava. Všude je tlačítko hledat a dá se podle vhodně zvolených slov vyhledat tu na fóru vše, co je potřeba vědět.
Není zač.

Marin2

Cestující
Jen takový postřeh... Pokud o tom tvůrci ví, tak se omlouvám. Na dnešní poměry mám relativně pomalý PC. Ve velkých stanicích, kde je hodně trafficu mi padá FPS i pod 10. A v tomto okamžiku OR trvale hlásí prokluz, doprovázený tím protivným zvukem. Cca od FPS 11 - 15 je prokluz hlášen stále, ale už jen formou zobrazení zprávy. Nad FPS 16 vše v pořádku. Na fyziku jízdy jako takovou to vliv nemá.

Icik

Průvodčí
Já se snažím testovat i s omezením na 10fps. Jenže to nebude asi to samé jako když to omezení je výkonem CPU. V nové verzi bude opraveno to couvání. Aspoň na našich systémech se to už neděje. Obávám se ale, že nejsem schopen zajistit plnou funkčnost na tak nízkém fps. :(

Dan J.

Strojvedoucí
Bohužel si musí lidé uvědomit, že prostě nové hry na kalkulačkách nepojedou. Není to záležitost jen OR, ale třeba teď vychází nový COD a ten nese nároky jako prase. Ale na 5 let starém compu jede. :) Tohle co je popsáno výš je ale fakt extrém, nemůžu chtít jezdit na 10 FPS, takto nelze korektně testovat, ale ani hlásit připomínky.

Marin2

Cestující
Bohužel si musí lidé uvědomit, že prostě nové hry na kalkulačkách nepojedou. Není to záležitost jen OR, ale třeba teď vychází nový COD a ten nese nároky jako prase. Ale na 5 let starém compu jede. :) Tohle co je popsáno výš je ale fakt extrém, nemůžu chtít jezdit na 10 FPS, takto nelze korektně testovat, ale ani hlásit připomínky.
Ale já si nestěžuji. Vím, že je to problém mého NTB. Jen jsem se chtěl podělit o zkušenost...

Nahoře