CZSK verze 1.5

Šnek

Vlakvedoucí
Mě zatím stále blbne u Mirelu brzdná křivka. Na displeji se dostanu na 100 a pak mi tam problikává 100 / 105 neustále dokola.

Meda

Pokladník
Mě zatím stále blbne u Mirelu brzdná křivka. Na displeji se dostanu na 100 a pak mi tam problikává 100 / 105 neustále dokola.
Zdravím,
s nejnovější verzí ORCZ/SK provedeny testy brzdné křivky Mirelu s těmito výsledky :
Trať 321 - vlastní jednoduchá aktivita.
Loko : ZSSK 162008-7
Vlakové cesty :
1. Vj.náv. - 60 a očekávejte 40, odj.náv. 40 a volno. Před vjezdem použito tlačítko + pro nastavení rychlosti 60 - Mirel dopočítal vše naprosto správně.
2. Vj.náv. - 60 a Výstraha, odj.náv. Stůj (použita funkce "Vynucovat červenou ..." v nastavení OR). Mirel dopočítal křivku na 60 v pořádku, při jízdě k návěsti Stůj dopočítal do rychlosti 100, pak několikrát problikla střídavě rychlost 95 a 100 a vše se ustálilo na výsledné rychlosti 100.

Šnek

Vlakvedoucí
Zdravím,
s nejnovější verzí ORCZ/SK provedeny testy brzdné křivky Mirelu s těmito výsledky :
Vlakové cesty :
1. Vj.náv. - 60 a očekávejte 40, odj.náv. 40 a volno. Před vjezdem použito tlačítko + pro nastavení rychlosti 60 - Mirel dopočítal vše naprosto správně.
2. Vj.náv. - 60 a Výstraha, odj.náv. Stůj (použita funkce "Vynucovat červenou ..." v nastavení OR). Mirel dopočítal křivku na 60 v pořádku, při jízdě k návěsti Stůj dopočítal do rychlosti 100, pak několikrát problikla střídavě rychlost 95 a 100 a vše se ustálilo na výsledné rychlosti 100.
Jo tak u mě je to taky 95 / 100

Jindřich

Skladník
Zdravím,
Vlakové cesty :
Opraveno.

Jindřich

Skladník
Zdravím,
mohli byste se, prosím, mrknout na funkci Mirelu u slovenských es?
Dneska jsem projížděl trasu EC 130 s 362.015. V Přerově vjíždím do šedesátkové vexle. Na návěstním opakovači potvrdím do MAN, přijedu za klacek a shodí mi to NZ2, protože jsem za návěstidlo přijel vyšší rychlostí, než ukazuje opakovač, tj. 40 km/h.
U českých mašin s Mirelem mi to dřív správně fungovalo. Když jsem potvrdil a objevilo se mi MAN, tak ta "zodpovědnost" zůstala na mně a dovolilo mi to do výhybky vjet takovou rychlostí, jakou mi ukazovalo návěstidlo. Díky ;)
Tohle se mi nedaří zreprodukovat. Šlo by vytvořit nějakou aktivitu, kde se jen rozjedu a hned se do dané situace dostanu?

Acatus

Provozní technik
Tohle se mi nedaří zreprodukovat. Šlo by vytvořit nějakou aktivitu, kde se jen rozjedu a hned se do dané situace dostanu?
Zde testovací aktivita s peršanem RJ 162.118 CZSK 1.5 a třemi Bmz, kde si můžeš ověřit jednak, že ti Mirel správně nepustí nad 40 km/h (47 km/h), když vjedeš do oddílu s červenou rychlostí nižší jako 40 a taky, že opravdu ten MAN nevyruší intervenci na indikovanou Vmax na zobrazovací jednotce, tedy když zároveň s MANem nezvedneš rychlost na 60, 80 apod.. V reálu opravdu stačí MAN. Jinak jsem zaznamenal, že živák nezaznamenává pohyby brzdiče a byť kvedlám s brzdičem, tak živák řve podle svých časů.
Nastav si nahozenou lok. Nedal jsem tam čas na oživení. A byť ve Svinově hlásí konec mise, je to natáhlé až za Studnu. V Polance je využita i spojka 80 km/h.
ARR se ti povedla naladit úžasně přesně. Krásně drží Vp, dokonce přesně nabrzdí při snížení Vp. Jen trochu škoda, že sound nereálně nabíhá do výkonu přímo na 3.frekvenci. ARR 4.0 nebo možná 5.0 už uměla krásně nabíhat přes 1. a 2. frekvenci.
Jinak, kde se dá pls vypnout to houpání v kabině? Díky.

Acatus

Provozní technik
Jen trochu škoda, že sound nereálně nabíhá do výkonu přímo na 3.frekvenci. ARR 4.0 nebo možná 5.0 už uměla krásně nabíhat přes 1. a 2. frekvenci.
Ještě mě napadlo, jestli to nebylo v testu se třemi vozy tou malou zátěží, a bylo. Takže poznámku k Soundu beru zpět. Dal jsem 10 vozů a už nabíhá přes 1. i 2. bzzz;) Sorry za unáhlený poznatek.

mám dojem že CTRL+V
Ahoj, je to tak. díky.

A ještě si teď všímám, že tam zůstává při jízdě na mezikruží viset zvedlá rychlost, když přejíždíš do dalšího oddílu s mezikružím. Jinými slovy, jedu do odbočky 50 km/h, zvednu si proto na Vmax 60 a v dalším oddíle mi svítí taky nějaké mezikruží a ona tam ta zvedlá 60ka na Mirelu zůstane viset. Měl by se přepnout zpět do defaultu, tedy 40.

Meda

Pokladník
Zdravím. Při jízdě s 350 mě na výstrahu začne odpočítávat MIREL, ale zasekne se na 145/150, problikává a nejde níže. Dělalo to i dříve a problém u mě trvá i u poslední aktualizace (15.1.2022 13.29).
Zdravím,
Loko : ZSSK 350007-1
Vlakové cesty :
1. Vj.náv. - 60 a očekávejte 40, odj.náv. 40 a volno. Před vjezdem použito tlačítko + pro nastavení rychlosti 60 - Mirel dopočítal rychlost 60 správně, před návěstidlem s rychlostí 40 problikávala 145-140 a ustálila se na výsledné rychlosti 145.
2. Vj.náv. - 60 a Výstraha, odj.náv. Stůj (použita funkce "Vynucovat červenou ..." v nastavení OR). Mirel dopočítal křivku na 60 v pořádku, při jízdě k návěsti Stůj několikrát problikla střídavě rychlost 145 a 150 a vše se ustálilo na výsledné rychlosti 150.

Jindřich

Skladník
Kluci já potřebuju ty "jednoduché aktivity", bez toho se nehnu. Jedu jak debil 2 hodiny a nikde není žádný problém. Takže poprosím ty aktivity rovnou přidávat k příspěvku.

dvacka

Průvodčí
Ahoj Jindřichu, tady máš ještě jednu aktivitu s nasimulovanou situací, kterou jsem popisoval ve svém příspěvku. Po dnešní aktualizaci se ten Mirel chová už správně. Uvidím, jak se to bude chovat po delší době jízdy, ale myslím si, že tato moje prosba je vyřešena :)

mikulda

Průvodčí
Jinými slovy, jedu do odbočky 50 km/h, zvednu si proto na Vmax 60 a v dalším oddíle mi svítí taky nějaké mezikruží a ona tam ta zvedlá 60ka na Mirelu zůstane viset.
Což je v pořádku a podle reálu.

Pouze pokud mezi těmi mezikružími je delší úsek bez kódu, tak naskočí 120 a po přijetí kódu mezikruží pak 40 nebo při vyšší rychlosti MAN.

Nahoře