TSRE5 - přidání objektů

Matěj Menšík

Začátečník
Dobrý den

Stáhnul jsem si TSRE5 a zkouším si modelovat malou trať, ale nevím, jak přidat objekty, které jsem si stáhnul z internetu (např. zde: https://modely-msts.cz/budovy.html). Snažil jsem se hledat na internetu i zde na fóru, ale nic moc jsem nenašel. Neporadil by mi někdo, jak přidat objekt, abych ho viděl v nabídce? (viz. obr. níže)

Bez názvu (1).jpg

Fana

Posunovač
Musíš mít ve složce s tratí REF soubor a tam si ten objekt zargistrovat. Pak ho uvidíš i v této nabídce.

Matěj Menšík

Začátečník
Dobrý den, děkuji za odpověď. Objekt už v nabídce vidím, ale když ho chci umístit, tak se nic nestane. Nevíte, čím to je?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak tam dej libovolný model, který v nabídce máš funkční a nahoře vlevo máš možnost editovat a stačí přepsat na model, který potřebuješ vložit. Funguje to okamžitě. Když neumíš udělat zápis do ref. :) Tohle je výhoda proti MSTS. Ale tam se tratě staví líp, protože TSRE5 ještě toho mnoho neumí, oproti MSTS, ale zase umí hodně, co zase neumí MSTS. Tedy je nutné používat oba editory. Ale úplné základy se nejprve musí naučit každý sám. A nejlépe na nějaké jednoduché trati, kterou se budu pokoušet editovat. Tak jsem začínal já. Opravoval jsem si mou oblíbenou defaultní Insbruck - St. Anton. Později jiné tratě. Pamatuji si, jak jsem se učil názvy co je která kolej a vše jsem si naskládal na nějakou plochu a šprtal jak ve škole. A to byla jen defaultní malá nabídka kolejiva. Jo jo, tím si musí projít každý začínající stavitel tratí.

Nahoře