CZSK verze 1.6

Dan J.

Strojvedoucí
opravdu všichni jezdí jen ČSD,
To není jen tím, je to tím pos..aným inc smĕrováním, které si tady nedáte vymluvit. Když tady vĕtšina sktivitářů napíše, že je s tím problém v AE MSTS, tak to všichni přrchází a se.ou na nás jak na placatý kámen. Tak se pak nediv. Inc jen svĕtla to AE MSTS skousne. Třeba všechny takové polské vozy jsou pro mne tabu, pokud si nesjednotím zpĕt eng. soubor.
 

Dodo

Signalista
To není jen tím, je to tím pos..aným inc smĕrováním, které si tady nedáte vymluvit.
Dan, navrhni spôsob, ktorým nám uľahčíš ladenie aby sme nemuseli prepisovať milión engov a my upustíme od include. Samozrejme ja som za include iba čo sa týka engov pre rušne. Vozne aj za mňa musia byť vo wag bez include.
Keď nechceš používať include vyskladaj si z toho jeden eng súbor a je po probléme. :) Poprípade maj klasický eng/wag v základnej zložke so skinom a v podzložke Openrails maj naladený eng/wag. Máš toľko možností a stále sa ti nepáči. Keď sa mi niečo nepáči, hľadám kompromis.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Já to ucelené mám. To byla reakce proč, na Zbyňkův dotaz. Jinak co je za práci naklonovat eng? Já to u skinů dĕlám dnes a dennĕ. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To byla reakce proč, na Zbyňkův dotaz
Dane, to nebyla odpověď. Inc s tím nemá nic společného. Ta mašinka v klasickém Openrails jezdí jak má. Ale není to ČSD, tak jsi to asi ani nezkoušel. :) Já se ptal jestli to někomu funguje, vlak odbrzdí a jede. Pak bych nějakou tu fintu vyzkoušel. Ale asi jsou opravdu tady všichni jenom ČSD. :)
Jinak souhlas s Dodo. Naladí se jeden vzor a budou naladěné všechny varianty. Mě se to takto líbí.
 

Dan J.

Strojvedoucí
A všechny mašiny jedou jak přes kopírák. :) A hlavnĕ stáhnu skin a pátrám, kde vlastnĕ seženu kořenové soubory, bo mi u skinu chybí. A nedej bože, když je nĕkde v inc chyba, pak je v dalších xxx modelech. Ale hlavnĕ, že je to jednoduhší. :)
 

Dodo

Signalista
když je nĕkde v inc chyba, pak je v dalších xxx modelech.
lepšie opraviť v jednom inc ako opravovať 50 engov, do ktorých si chybu nakopíruješ. A nehovorím o tom že keď nám treba pridať nejaký parameter a teraz my nemáme problém to dať do jedného engu ale potom sú tu dotazy prečo to nie je rozkopírované na viac modelov. Takto sa urobí jedno ladenie a máš to na všetkých mašinách na ktorých potrebuješ.
Možno majú všetky mašiny rovnaké parametre kvôli include. Ale vozne za chrbtom urobia už svoje.
Dan prepáč ale s tým include si budem stáť za svojím a myslím že veľa z nás. My si tiež potrebujeme niektoré veci zjednodušiť a buď to pochopia ľudia alebo si pôjdu vlastnou cestou, kde si budú z toho include robiť vlastné engy. Bohužiaľ, ak sa niečo pridá, každý si to potom musí rozkopírovať. Samozrejme do X6X od nás by sa už zasahovať nejak výrazne nemalo. pracuje sa na iných ďalších veciach ako vectrony, 742, El.jednotky 471/671, a v blízkej dobe 754 a 810. Aj keď ja tými dieslami nie som 2x nadšený ale robím to pre chalanov aby to nebolo len o elektrikách a tomu sa povie sebaobetovanie :D:D:D:D
 

Dan J.

Strojvedoucí
Mnĕ by to neštvalo, kdyby:
1. S tím inc nebojoval AE MSTS.
2. Nemusel stahovat základní model, ani já už nenám přehled co se musí kde stahovat.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
A všechny mašiny jedou jak přes kopírák.
Dane a jak myslíš, že se jednotlivě dělalo ladění. Všude jak přes kopírák ctrl-c ctrl-v., jen se ručně opravovala inventární čísla, či nějaké odchylky u různých modelů. například ve světlech, či rozměrech. A právě tímto vznikají překlepy v podobě smazání nějaké závorky. Proto ten inc nemá chybu.
A pro AE MSTS mám ladění MSTS a v každém vozidle je složka Openrails, jak to kdysi přednesl Alcapone. Prý vám to nějak někde zlobí, ale jinak já jsem spokojený. Holt chybí ty sleziny, aby to někdo šířeji vysvětlil. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Znova. Ano akceptuji radu od Doda, udělat podsložku OpenRails a eng nacpat tam, ale na poslední slezině mi bylo řešeno, že z této složky OR nepobírá správně vše. Takže jak to teda je? Tahle cesta pro tvorbu aktivit OK. Ale pokud budete includovat soubory s tím, že je musím mít přímo ve složce modelu, je prostě problém.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
ale na poslední slezině mi bylo řešeno, že z této složky OR nepobírá správně vše
Ale tohle je JPP. Co konkrétně nefunguje správně? Na tohle je pak důležitá odpověď, jak to vadí. Pokud například nesplachují záchody ve voze, tak to by mne netrápilo. Respektive, jestli to "něco" jde ošetřit i jinak.
Protože nikdo se nesmí zlobit, ale pro tvůrčí činnost základní MSTS potřebujeme. A pak stačí jen otevřít úvodní okno MSTS editoru a už je nutné klikat kvůli nečitelným vozidlům. Ale když jsem celkem pracně vše pro OR dal do složky Openrails, tak vše funguje jak má a navíc je stále kompatibilita s MSTS, což ještě hodně uživatelů stále preferuje.
 

Dodo

Signalista
Ja používam include na všetky modely rušňov a žiadne chybové hlášky mi MSTS AE nehádže. Plnohodnotne si vytvorím aktivitu aj s posunom. Jediné čo používam na tvorbu consistov je TSRE. V MSTS AE som ani za čias MSTS neskladal consisty. S tou kompatibilitou MSTS AE súhlasím aj ja a preto vždy apelujem aj u nás na to aby AE fungovalo.
 

Rulda

Cestující
Ale tie grafy nie je chyba ani OR ani chyba ladenia ale chyba kabíny. Klasické OR nedokázalo simulovať švih. Bolo to tam len akože. Preto teraz idú tie grafy až do okna. Kabína na Vectrona je úplne iná, prepracovaná a už to nebude len o smere vpred a dať do výkonu. Bude si treba meniť Národnú voľbu s daným napätím. Zadávať údaje o vlaku a podobne.
Starú kabínu už prerábať nebudem. Treba si počkať na túto novú a hlavne treba prestať jazdiť vo švihu, inak by ti to tak neblblo. :)
V novej verzii kabíny už Švih bude nearetovaný a teda sa nestane, že by si jazdil na švihu. :)
Kdy vyjde nová kabina?
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Hoši s tim WP 3XXXX je opravdu problém, tedy netvrdit, že s tim nic neděláte není pravda, něco co se udělalo má vliv na tento WP.
Za další opět kompatibilata se starýma engama opět nikde. Třeba 242, eng od Josefa nefunguje kompresor.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Absolutní WP 3XXXX odzkoušen a OR CZ/SK se chová jak má. Namátkou jsem zadal pro AI WP 3XXXX s časem 12:01 (start ve 12:00) a opravdu čekal 1 minutu před návěstidlem na stůj. Ve 12:01 se návěstidlo postavilo na volno a AI projelo.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Hoši s tim WP 3XXXX je opravdu problém, tedy netvrdit, že s tim nic neděláte není pravda, něco co se udělalo má vliv na tento WP.
Za další opět kompatibilata se starýma engama opět nikde. Třeba 242, eng od Josefa nefunguje kompresor.
Když řeknu, že s tím nic nedělám, tak s tím opravdu nic nedělám. Proč bych tady lhal? K čemu by mi to bylo?

Jinak problém s kompresory třeba na 242 odstraněn. Byl to problém pomocných pohonů, kde nesepnul příslušný stykač. :)
 
Nahoře