Soupravy na stanicích

PetasHD

Cestující
Ahoj hoši, mám menší dotaz. Chtěl bych s banglí jezdit tím způsobem že pojedu na nasledující dopravnu kde si vezmu vagóny a pojedu zpátky. Tak mě napadlo jestli někdo nevíte jak dát vagóny nebo respektive soupravy na nějaké stanice, ještě před začátkem hry. Dejme tomu že budu v Olomouci a budu chtít jet pro vagóny do Ostravy, tak jak můžu vložit třeba 5 vagónu na kolej v Ostravě. Jestli to vůbec jde :D Snad je to aspoň trochu pochopitelný

Howky

Průvodčí
V TSRE si můžeš udělat aktivitu bez jízdního řádu :) ve stanicích si pak rozhážeš vagony :)

PetasHD

Cestující
A ještě mam dotaz, jak mám nainstalovat např. lokomotivu 263 když má jenom jeden přiložený soubor, a to eng. Třeba nějaké Peršingy mají obsáhlý ty soubory a já když stáhnu i veškeré ladění tak v TSRE 5 se mi ani neukáže ten obrázek. Nakonec ve hře funguje kabina, zvuky ale 263 je neviditelná. Prostě tam neni

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
A ještě mam dotaz, jak mám nainstalovat např. lokomotivu 263 když má jenom jeden přiložený soubor, a to eng. Třeba nějaké Peršingy mají obsáhlý ty soubory a já když stáhnu i veškeré ladění tak v TSRE 5 se mi ani neukáže ten obrázek. Nakonec ve hře funguje kabina, zvuky ale 263 je neviditelná. Prostě tam neni
Třeba si přečtu, co o tom napsal autor místa odkud si to stáhl. Pokud tam žádné vysvětlení není, nemusíš se s tím dál už zabývat, asi to nebylo určeno tobě. U solidních zdrojů, nikoliv uložto.cz a podobných také bývá popsáno kde k tomu vzít kabinu, zvuky a kam je umístit (resp. eng, wag už je přizpůsoben standardním cestám.

PetasHD

Cestující
Jenomže já ani nevím kdo byl autor právě. Kde jsem to měl asi zjistit když tam byl pouze jeden eng soubor :D Problém už je vyřešen. Jinak nevíš tedy jak na to abych si mohl na random stanicích rozházet vagóny a potom pro ně jezdit? Vubec nevím jak se to dělá

Howky

Průvodčí
Jenomže já ani nevím kdo byl autor právě. Kde jsem to měl asi zjistit když tam byl pouze jeden eng soubor :D Problém už je vyřešen. Jinak nevíš tedy jak na to abych si mohl na random stanicích rozházet vagóny a potom pro ně jezdit? Vubec nevím jak se to dělá
Návod jsem zde napsal, hledej :)

PetasHD

Cestující
A jak se to vněm otevírá? Ja otvíram normálně ten .bat soubor a tam jenom tvořím consisty. Nevšiml jsem si nikde nějakých aktivit bez jízdních řádů

mmouka

Posunovač
buď to mas jako tsre5.exe a nebo TSRE5_v0.7.012.exe (podle verze)
bat souborem spouštís jen ConsistEditor

mmouka

Posunovač
kdybys hledal poradne nady na foru tak ho najdes.

Venny

Provozní technik
PetasHD: jak je vidět, ty ještě vůbec netušíš, jaká je struktura souborů pro nějakou lokomotivu a chtěl bys už stavět aktivitu. Přibrzdi a napřed si otevři složku nějaké stažené lokomotivy a vozu. Tam zjistíš, že potřebuješ soubor vlastností vozidla (ENG, WAG), v němž je definován soubor modelu (S), který může být tvořen z několika celků. A v souboru S se po dekompresi a převodu do textové podoby dočteš, jaké textury (ACE) potřebuješ k tomu, abys neviděl jen prostou šedivou siluetu, ale správně "vybarvený" nátěr - podobu lokomotivy či vagónu.
ENG / WAG zároveň popisují, na jaký zvuk, případně kabinu, je nutno model připojit. Výhoda je, že např. ve zvucích pro elektrické lokomotivy najdeš ozvučení pro většinu elektrických lokomotiv a jednotek z éry ČSD, ČD, ŽSSK čs. výroby. Podobně to platí i pro motorovou trakci i pro vagóny. A zásadní informací pro tebe je, že soubory zvuků, se kterými se dá vydržet dlouho, najdeš na stránkách http://msts.jacek-modely.cz/ a že nevyhovující směrování v ENG / WAG je možné upravit podle toho, čím disponuješ. K tomu stačí otevřít tyto soubory v textovém editoru, vyhledat příslušné řádky "Sound" a "Cabview" a prostým přepsáním upravit do požadované polohy.
K tomu a dalším věcem slouží řada nástrojů a návodů, které lze získat tady na fóru a nebo přímo na stránkách autorů. Ale musíš hledat, snažit se, MAKAT!!. Až budeš tomuto rozumět, budeš umět přesměrovat zvuky a kabiny, sestavit nebo předefinovat soupravu (soubory CON), můžeš se pustit do nějakých aktivit. Ale to bude nějakou dobu trvat, to v případě, že se nelekneš a vydržíš... A uděláš si v tom jakýsi systém. Chaos tě zničí. :cool:

PetasHD

Cestující
Ať už vyberu jeden nebo druhý save, tak vždy mi to napíše <chyba načtení: (jméno soupravy)
Fakt nevím co dělám špatně, ale myslím že nic

Přílohy

• IMG_20220601_185157_286.jpg
    IMG_20220601_185157_286.jpg
    502.7 KB · Zobrazeno: 0
Nahoře