Jak si vytvořit aktivitu bez jízdního řádu, ale s vozy ve stanicích

Howky

Průvodčí
Byl tady dotaz, jestli si mohu nějak dát do stanic vozy a jednu lokomotivu se kterou si je obsloužím.
Moc se mi do návodu, nechtělo, ale přeci jen, třeba někomu pomůže :)

1.otevřeme si editor TSRE (ukazuji to na staré verzi TSRE, ale u nových verzí je to stejné )
1.jpg
2.načtu si trať a spustíme editor ( super máme načteno )
1.jpg
3.Otevřeme si okno pro editaci aktivity buď přes klávesovou zkratku F4 nebo pomocí nabídky viz screen
1.jpg
paráda, na pravé straně se nám otevřelo okno pro nastavení aktivity
1.jpg

Howky

Průvodčí
4.Stiskneme tlačítko pro vytvoření nové aktivity
1.jpg
Nová aktivita se vytvořila a pojmenovala se New Activity0
1.jpg
5.Nyní se pustíme do editace, klikneme na tlačítko Open Settings ...
1.jpg
a otevře se okno, kde nastavíme informace
Název aktivity, čas v kolik aktivita začíná, atd atd :)
1.jpg

Howky

Průvodčí
6.Vložíme lokomotivu hráče, klikneme na Open Service Editor
1.jpg
otevře se okno
1.jpg
Klikneme na New Service
a vyplníme info o naší lokomotivě, se kterou pojedeme
1.jpg
Vybereme si naši zálohuo a odznačíme pod nápisem stop, kde máme zastavovat a okno zavřeme
1.jpg

v kolonce Player pak nastavíme naši zálohu
1.jpg

Howky

Průvodčí
Nyní si ukážeme jak přidat vozy do stanic
V menu si najdeme Activity Objects List, a zde si vybere consists s vozy, a poté klikneme na tlačítko Place Consists
1.jpg
Nyní se nám ukáže kurzor, na kterou kolej chceme umístit vozy. Pak stačí jen kliknout na kolej a souprava se nám zobrazí
1.jpg
Souprava se zobrazí
1.jpg
Takto si naklikáme potřebné vozy ve stanicích a uložíme
1.jpg

A pokud je všechno ok, spustíme aktivitu a vozy se zobrazí ve stanicích.

Tak snad pomohlo.

Dan J.

Strojvedoucí
Tohle je něco příšerného. Opět to potvrzuje to, že co jde v Activity editoru MSTS jedním klikem myši, tak tady je to na 10 úkonů. Takže mne to jen utvrzuje, že je celý TSRE na tvorbu aktivit úplně k ... Dělat takhle aktivity vážení, tak končím a věnuji se úplně jiným věcem. Prostě maricansračkopordukt, jak má vypadat. :)

Howky

Průvodčí
Tohle je něco příšerného. Opět to potvrzuje to, že co jde v Activity editoru MSTS jedním klikem myši, tak tady je to na 10 úkonů. Takže mne to jen utvrzuje, že je celý TSRE na tvorbu aktivit úplně k ... Dělat takhle aktivity vážení, tak končím a věnuji se úplně jiným věcem. Prostě maricansračkopordukt, jak má vypadat. :)
Hele Dane :) třeba to dělám složitě :D a jde to ještě jednodušeji. Tohle jsem se naučil, tak to tak dělám. Ale ber to tak, že tohle není návod na tvorbu aktivit, ale jen na přidání vozů. Z návodu to asi vypadá, že je toho moc.

Jackal2154

Začátečník
Já tohle docela uvítal. Děkuji za návod Howky.
Stařičký MSTS se mi nepodařilo nikdy rozjet, a to jsem zkoušel všechno možný. I jiný počítače. Jedině mi zbývá tsre5 a TTeditor v OR. Takže za toto jsem rád.

Icik

Vlakvedoucí
Sice nejsem žádný aktivitář, ale zábavu si umím udělat jednoduchým postupem.

Například pokud chci, abych si zaposunoval:
- Udělám si v Track Viewer trasu hráče z výchozího bodu nádraží a přímou cestou ji ukončím v cílové stanici. Žádné reversy, WP, hlášky.
- Udělám jednoduché cesty pro AI trafic s WP na časy odjezdů. Jedná se jen o průjezdy stanicí.
- Naházím si lossecony na koleje, kde chci, aby mi stály vozy.
- Po načtení aktivity okamžitě stisknu Ctrl + M, abych se dostal do režimu manuální obsluhy výhybek a neblokoval AI.
- No a pak si stavím cesty. Pomocí Alt + levé tlačítko myši si klikáním na model výhybky přehazuji výhybky jak potřebuji, abych se dostal k vozům. Takto si mohu nastavit celou trasu a krásně ji vidím na "živo".
- Pomocí U + kliknutí levého tlačítka myši na prostor spřáhel mezi vozy si rozpojuji vozy mezi sebou.
- Až si složím vlak na výchozí koleji, tak přepnu režim do automatiky a jedu až do cílové stanice.

PetasHD

Cestující
Mám takovej dotaz. Nevíš jak nastavit to TSRE aby se to nesekalo? Ja mam asi fakt hodně low end komp protože mam tak 0,3 fps asi :D
A na tom se fakt nedají rozhazovat soupravy ve stanicích..

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Nevíš jak nastavit to TSRE aby se to nesekalo?
Nastavení je pořízením lepšího počítače. Anebo se přepnout do MSTS editoru, ten to pak zvládá plynule i na slabším compu.
Jinak žádné nastavení neexistuje. I když změním nějaké ty parametry v souboru settings moc to nepomůže. Tato hra není pro slabé počítače.

PetasHD

Cestující
Mám drobný dotaz. Ať už vyberu jeden a nebo druhý save tak mi to v Open Rails menu píše <chyba načtení: (název aktivity)
Předtím mi to nedělalo a chvilku jsem si i zaposunoval, tak nevím kde je problém.

Přílohy

• IMG_20220601_185157_286.jpg
    IMG_20220601_185157_286.jpg
    502.7 KB · Zobrazeno: 0
Nahoře