Jak se dá zapnout LS90 u ČD 362 a LVZ u ČD 742, jinak než myškou.

Matěj B.

Cestující
Zdravím vás všechny. Mám takový dotaz ohledně zabezpečovače LS90 a LVZ. Kdykoliv v Open Rails CZ/SK řídím ČD Eso (362) nebo ČD Peršana (162) a dám si v nastavení možnost: "Odstavená lokomotiva (Lokomotivu je nutné oživit)", tak narazím na tenhle problém. Normálně vím, jak Eso či Peršana nahodit, ale když se snažím během procedury zapnout LS90 a ťuknu levým myšítkem na jeho spínač (napíše se mi "LS90 On/Off" do info panelu), tak ať hýbu myškou jakkoliv, vypínač se ani nehne a LS90 se ne a ne zapnout. Samozřejmě že jsem tohle fórum prohledal, ale nikde nepadla ani zmínka o tomto problému. Také jsem zkoušel kombinaci kláves "Ctrl + ." "Ctrl + ," ale ty nezabraly. Navíc od té doby, kdy vyšel diesel pack pro Open Rails CZ/SK, se potýkám se stejným problémem i u ČD Kocoura (742) s jeho LVZ. Zajímavé je, že u RJ Peršana a u ZSSK lokomotiv tento problém nemám. Tam MIREL nahodím bez problémů a nahazovací proceduru dokončím, ale u ČD lokomotiv, to je jako kdyby si z nás dělal vývojář dobrý den, a záměrně nám nahazovací proceduru u ČD lokomotiv znemožnil (Toto je pouze nadsázka! Rozhodně nechci vývojáře Open Rails CZ/SK nijak urazit!). Existuje vůbec nějaký způsob, jak donutit vypínač od LS90 se pohnout a tím LS90 zapnout? Lze toto také provést s LVZ u Kocoura?

Pár detailů, které vám mohou pomoct.
  1. Eso a Peršana mám stažené z balíčku X6X z msts-rw.cz. Kocoura mám z Diesel packu taky odtamtud.
  2. Abych se tomuto problému vyhnul, tak nechávám možnost "Odstavená lokomotiva (Lokomotivu je nutné oživit)" vypnutou, když hodlám jet s ČD lokomotivou.
  3. Nejsem v Open Rails nováček. Jezdím v něm už od ledna 2022, ale na tomto fóru jsem nový.
  4. Většinou jezdím v Explore módu. Důvod je ten, že aktivity neumím udělat a návody na tomto fóru jsou pro mě španělská vesnice. Sice jsem párkrát zkusil pár vyrobených aktivit, ale většinou nefachaly správně nebo házely errory, a já nemám tušení, jak je fixnout.
  5. V době, kdy toto píšu, je moje verze Open Rails CZ/SK: 1.6.176. Nicméně vývojář je neuvěřitelně aktivní a vydává aktualizace denně (to teda klobouk dolů! Takové vypětí bych osobně nedal!) takže až tohle budete číst, tak už můžete mít jinou verzi.

Dodo

Provozní technik
to je jako kdyby si z nás dělal vývojář dobrý den, a záměrně nám nahazovací proceduru u ČD lokomotiv znemožnil
To je presne ono. Toto sme presne chceli prekukol si nás.!

Fórum môžeš prehľadavať ale manuál, ktorý je na stránke alebo pri kabínach si neprečítal ani len nadpis.
Pretože neviem kde si zobral skratku Ctrl+. a Ctrl + , . Keď už v nastaveniach OR máš rozpis kláves. Ani len tam si sa nepozrel.
Keď ti to proste nejde a my robíme takéto zákernosti. Povedal by som že používaj nahodenú mašinu a je po probléme. :)

PS: Dám ti radu prečítaj si kompletne manuál a manuály ku kabínam. Inak LS90 zapínaš klávesou "ˇ" a vypínaš "=" dve tlačídla hore pri Backspace.
Nabudúce píš keď už máš všetko prečítané a nenájdeš to tam :) Pekný večer.

Matěj B.

Cestující
To je presne ono. Toto sme presne chceli prekukol si nás.!
Jéžišikriste, to s tím, že si z nás vývojář dělá dobrý den byla jen nadsázka! Neber si to tak!
Fórum môžeš prehľadavať ale manuál, ktorý je na stránke alebo pri kabínach si neprečítal ani len nadpis.
No jo! Já jsem vůl! To je tak, že se nepodívám pořádně do archívu, jen jsem ho bezmyšlenkovitě strčil do adresáře s Open Rails. Teď jsem se tam znova a důkladně podíval a našel ho. A kde mám ty manuály hledat na stránkách msts-rw.cz? Tam je nikde najít nemůžu.
Pretože neviem kde si zobral skratku Ctrl+. a Ctrl + , . Keď už v nastaveniach OR máš rozpis kláves. Ani len tam si sa nepozrel.
Zkoušel jsem prohledávat fórum už v minulosti, jako neregistrovaný uživatel, a v jednom příspěvku jsem náhodou zahlídl výše uvedené klávesy. Navíc nechci projíždět nastavení kláves, když je jich tam 100+ a hledat konkrétní keybind, je to jako hledat jehlu v kupce sena.
Keď ti to proste nejde a my robíme takéto zákernosti. Povedal by som že používaj nahodenú mašinu a je po probléme. :)
Tak jsem to dělal předtím. Ale chtěl jsem si trochu ježdění zpestřit, a chtěl jsem vždycky na začátku lokomotivu nahazovat. U RJ a ZSSK MIRELu, se mi povedlo najít video návod na Youtube. Pro LS90 jsem video návod nenašel.
PS: Dám ti radu prečítaj si kompletne manuál a manuály ku kabínam. Inak LS90 zapínaš klávesou "ˇ" a vypínaš "=" dve tlačídla hore pri Backspace.
Nabudúce píš keď už máš všetko prečítané a nenájdeš to tam :) Pekný večer.
Aha, tak to byly ty záhadné klávesy! Teď jsem to zkusil i u Kocoura z diesel packu a tamto taky fungovalo. Dík za vysvětlení! Samozřejmě, že v budoucnu pořádně prohledám archívy pro návod a důkladně si ho pročtu, než se tady zeptám.

Navíc, možná teď budu znít jak nezodpovědný šílenec, ale také už vím, jak LS90 vypnout, když pojedu po nekódované trati a už budu mít po krk neustálého pípání.

Předtím to bylo takhle:
LS90: *začne pípat*
Já: GRRRR! Seš fakt otravnej!:mad: *zmačkne živák*

Ale teď to bude takhle:
LS90: *začne pípat*
Já: Tak a konec ty otrapo!:mad: *zmáčkne živák a vypne LS90* A máš po ptákách, dotěro!

Nahoře