CZSK verze 1.7

Dan J.

Strojvedoucí
Jo, ale prostě to nejede, pokud nerestartuji ORCZ po přechodu do 850. Teď jsem aktualizoval, tak jedu celou část aktivity znova.... To ještě dněska dám. :)
 

ML636

Provozní technik
Také se vám stává, že na "Esovině" se občas zacyklí houkačka živáku a nelze ji umlčet? Stalo se mi to několikrát, přesný sled úkonů neznám, ale myslím, že to vždy bylo spojené s dobržďováním vlaku ve stanici při kódovaném "mezikruží". Někdy na to pomáhá obsloužit ovladač, který je zapojen na vybavení živáku (nejlépe zaverglováním OBE-1 do nějaké z poloh), ale včera nepomohlo nic, živák se vždy umlčel a opět rozhoukal, vlak stál, mezikruží, BP v poloze zabrzděno, při obsluze TB se ozvalo zdvojené houknutí živáku do již zacykleného nepřetržitého.
 

Matěj B.

Skladník
Také se vám stává, že na "Esovině" se občas zacyklí houkačka živáku a nelze ji umlčet? Stalo se mi to několikrát, přesný sled úkonů neznám, ale myslím, že to vždy bylo spojené s dobržďováním vlaku ve stanici při kódovaném "mezikruží". Někdy na to pomáhá obsloužit ovladač, který je zapojen na vybavení živáku (nejlépe zaverglováním OBE-1 do nějaké z poloh), ale včera nepomohlo nic, živák se vždy umlčel a opět rozhoukal, vlak stál, mezikruží, BP v poloze zabrzděno, při obsluze TB se ozvalo zdvojené houknutí živáku do již zacykleného nepřetržitého.
To se mi stává taky. Třeba, když se pomalu rozjíždím, nebo když potvrdím živáka hodně brzy, tak se zacyklí. U mě ale za jízdy stačí počkat, než budu muset potvrdit živáka znova, nebo počkat na kód, kde živáka obsluhovat nemusím a zmačknout čudlík živáka. Pak živák zmlkne. Když stojím a živák řve zacyklený, tak mi pomůže, když vypnu LVZ, zmačknu čudlík živáka a LVZ znovu zapnu. Pak živák taky zmlkne. Navíc pokud začne živák řvát, když "stojíš," tak nestojíš úplně v klidu. Taky se mi stalo, že stojím přibržděný ve stoupání v zastávce a živák začal řvát. Kouknu na monitor tratě a v kolonce "předvídaná rychlost" vidím poskakovat čísla (vlak není úplně v klidu, snaží se rozjet samovahou). Hodím tam záchrannou a umlčím živáka postupem uvedeným výše. Živák je pak zticha a v kolonce "předvídaná rychlost" neposkakují čísla. A taky, když posunuju, tak většinou LVZ vypnu, protože IRL má posunový manévr jiná pravidla než regulérní jízda. Ať se tady schválně ozve nějaký fíra, a popíše, jaký je rozdíl mezi regulérní jízdou a posunovým manévrem, když teda nepočítám fakt, že posun se řídí jinými barvami na návěstidle, maximální rychlost při manévru je 30 nebo 40 km/h a posun nemůže vyjet ze stanice.
Zajímavé je, že MIREL zacyklením živáka netrpí.

Pár rad.
1. Pokud se živák zacyklí a ty jedeš, počkej až budeš muset potvrdit živáka znova, nebo na kód, kdy to není potřeba a potvrď živáka. Ten pak zmlkne.
2. Pokud se živák zacyklí a ty stojíš, vypni LVZ, potvrď živáka a znovu zapni LVZ. Tím živák taky zmlkne.
3. Pokud stojíš ve stoupání a živák začne náhle řvát, znamená to že vlak má tendenci se rozjet samovahou. Přibrzdi víc a umlč živáka postupem výše.
4. Pokud posunuješ, LVZ vypni úplně, nepotřebuješ ho. U MIRELu nastav režim POS.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tady je to video, co jsem ti psal do SZ.

Hele, ale nejel jsem to celé a nahraál ze starého save. Ono asi bude lepší to jet celé znova, bo nevím, nakolik se to chová takto korektně.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Odjel jsem poctivě tvoji aktivitu do Kamenného Újezdu, přestoupil do 850 a nechal odpojit 830. Ta v klidu odjela a já se podle jízdního řádu NORMÁLNĚ rozjel a obě lokomotivy 850 i 830 postrk tlačí jak mají. Brzdy se chovají korektně.
Tady je screen hned po rozjetí.

1.jpg
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Co tam děláš s tou přímočinkou? Proč se střídá 0 s 0.1%? Já vůbec nic takového nemám. Nemám upravený eng.
 

ML636

Provozní technik
Pár rad.
1. Pokud se živák zacyklí a ty jedeš, počkej až budeš muset potvrdit živáka znova, nebo na kód, kdy to není potřeba a potvrď živáka. Ten pak zmlkne.
2. Pokud se živák zacyklí a ty stojíš, vypni LVZ, potvrď živáka a znovu zapni LVZ. Tím živák taky zmlkne.
3. Pokud stojíš ve stoupání a živák začne náhle řvát, znamená to že vlak má tendenci se rozjet samovahou. Přibrzdi víc a umlč živáka postupem výše.
4. Pokud posunuješ, LVZ vypni úplně, nepotřebuješ ho. U MIRELu nastav režim POS.
Vyzkouším ty postupy, pokud se mi to zase stane. Ale číslo 3.) bych vyloučil, protože součástí těch obsluh je i nabrždění průběžnou a to vlak určitě neměl tendenci se pohybovat, zcela stál. Ale jsou tam různé proměnné, mně včera také nepomohly jindy osvědčené postupy.

Na rozdíly mezi jízdou vlaku a posunem bys neměl potřebovat fíru, ale dávno je mít jako jezdec vypilované:D Ne... Celkově řídí se to jinými postupy a povinnostmi a rozdíly, mezi které /pozor na to/ patří i PMD, neboli posun mezi dopravnami. A to je posun mimo obvod stanice. Dále je potřeba vědět i o rozdílech posunu za námezník a za označník. Vše má svoje specifika. VZ sice nepotřebuješ, ale opět pozor na to, na Mirelu se obsluhuje za určitých podmínek živák i v režimu POSun. A dokonce v jeho nejnovější verzi je to ještě přísnější, než v předchozí, kde se obsluhuje až od 20 km/h. Nová verze vyžaduje navíc jako v režimu PREvádzka jednorázové potvrzení bdělosti ihned po rozjezdu i při posunu. Ale zase tam došlo k několika zmírněním. Například zaúčinkování VZ lze vybavit ještě před zastavením vlaku. Dříve to šlo jen po zastavení. Teď odstraníš příčinu zaúčinkování, odentruješ, tím se zavře ventil a můžeš foukat potrubí, i třeba stihnout nezastavit.. :D A na nás v ORCZSK jsou s Mirelem ještě přísnější. Netoleruje do 7 km/h, neupozorní nad 3 km/h, ale po sebemenším překročení rychlosti rovnou práskne.
 

RtepZIP

Začátečník
Co tam děláš s tou přímočinkou? Proč se střídá 0 s 0.1%? Já vůbec nic takového nemám. Nemám upravený eng.
Ahoj, jen bych se rád zeptal na přímočarou brzdu. Po včerejší aktualizaci mi přestala fungovat na všech mašinách - nedělal jsem žádné úpravy engu a pod..... Pro ovládání OR používám RailDriver. Do včerejška vše v pohodě, ale po provedené aktualizaci na 1.7.150 (22.11.2022) mi páka nereaguje. Nevíte čím to je? Zkoušel jsem pro kontrolu ver. 1.6 a tam je vše ok.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Co tam děláš s tou přímočinkou? Proč se střídá 0 s 0.1%? Já vůbec nic takového nemám. Nemám upravený eng.
Nedĕlám vůbec nic. Tohle je po poslední aktualizaci. Jen nechápu, proč se tk jak tvrdíš tobĕ chová jinak než mnĕ? Takže:
1. Buđ máme každý jiný eng a já ho mám možná v podsložce openrails.
2. Dĕlá bordel to, že načítám starý save do nové verze.
Ale je to fakt divné. Jak jsem psal do SZ. Zkusím to jet celé znova až dorazím domů.
A) v kuse bez přeuložení.
B) s přeuložením.
 

Matěj B.

Skladník
Chci nahlásit problém s Open Rails. Zrovna jsem chtěl jet s vlakem si dvojsilovým pohonem na trati 240 (Brno hl. n. - Třebíč - Jihlava), kdy jsem měl vepředu Vectrona a vzadu Brejlovce z Diesel packu. A když jsem se chtěl z Vectrona přejít do Brejlovce, abych mu zapl baterii a zapl zadní pozičky, tak Open Rails spadl a ukázal error uvedený níže
Open Rails spadl.jpg
Upřímně nejsem z toho moc moudrý, ale myslím, že to má spojitost s brzdama, viz error zpráva.
Také jsem zjistil, že se to děje jen s Vectronem. U vlaků s dvojsilovým pohonem, kde mám Gorilu, Eso, Peršana nebo Princeznu hra nepadá.
Nejel jsem aktivitu, ale volnou jízdu. Proč nejezdím aktivity? Viz podpis.
Nezáleží na tom, jakou mapu jedu, spadne to tak jako tak.
Specifikace mýho PC jsou v podpisu.

Pro Icika: Nemám ani potuchy, co se stalo, ale předtím jsem s vlaky s dvojsilovým pohonem obsahující Vectrona a Brejlovce normálně jezdil, a žádné problémy nebyli. Doufám, že si povede zjistit, proč Open Rails padá. Holt budu muset Vectrony dočasně odstavit, než se to vyřeší.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Takže a já jsem teď pro jistotu smazal celý ORCZ, stáhnul znova z Webu. Eng 850tek z aktivity jsem hodil z podsložky Openrails přímo do složky modelu a jdu na test. Ale myslím, že to, že je to v Openrails by vliv mít nemělo.
 

Matěj B.

Skladník
Ale mezi Brnem a Jihlavou přece Vectron jet nemůže, tam nejsou dráty.
Je to vlak s dvojsilovým pohonem!!! Ve stanici Střelice (tam vedou dráty IRL) přehodím Brejlovce před Vectron, na MIRELu ve Vectronovi nastavím režim ZAV, vlezu do Brejlovce, a jedu dál pomocí Brejlovce, zatímco nečinný Vectron se veze za Brejlovcem. V Třebíči (Ano, vím, že IRL není v Třebíči elektrika, ale na mapě tratě 240 jsem ji pomocí TSRE5 traťového editoru doplnil. Je to malá fiktivní úprava a výsledek mého samoučení se s TRSE5 traťovým editorem) přehodím Brejlovce zpátky dozadu, zhasnu Brejlovci motor, vlezu do Vectrona, nastavím na MIRELu režim PRE, a jedu dál pomocí Vectrona. Navíc vůbec nezáleží na jaké mapě jsem. Open Rails při kombinaci Vectron-Brejlovec spadne tak jako tak.

Nechci být hnusný, ale příště si příspěvky přečti pořádně! A pokud ti něco nesedí, nebo něčemu nerozumíš, neboj se dotyčného zeptat. Určitě se ti to pokusí vysvětlit, jak nejlíp může.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Pro Icika: Nemám ani potuchy, co se stalo, ale předtím jsem s vlaky s dvojsilovým pohonem obsahující Vectrona a Brejlovce normálně jezdil, a žádné problémy nebyli. Doufám, že si povede zjistit, proč Open Rails padá. Holt budu muset Vectrony dočasně odstavit, než se to vyřeší.
Já vím čím to je. Dynamická brzda se snaží protlouci na brejli, která ji neumí. Opravím to.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak po aktualizaci 1.7.150 už při startu lítá loko brzda, jak na tom videu. Takže to ani dál nějedu. Když dám starší verzi ORCZ, tak je to ok. Takže jsem fakt bezradný.

EDIT:
Zkusil jsem spustit aktivitu Podvečerní Hektor, tam mi to lokomotivní brzda nedělá, asi to teda nepobírá něco z engu 850, co jsem ti poslal, jaký máš tý? Od Jacka, nebo Josefa? Josef ale nemá Rv verze.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nechci být hnusný, ale příště si příspěvky přečti pořádně! A pokud ti něco nesedí, nebo něčemu nerozumíš, neboj se dotyčného zeptat. Určitě se ti to pokusí vysvětlit, jak nejlíp může.
Ahoj, pokud si upravuješ trať, tak autor nemůže vědět, že jsi si někde dodělal svoje úpravy. Za druhé, ale potom nemáš ofiko standartní trať jako všichni a nemůžeš hlásit chyby, kdyýž ti na trati něco nefunguje, teď je to třeba zálečitost ladění, ale jindy to může být něco s tratí a nemáš stejnou verzi, jakou propaguje a vydává autor.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Co to tam máš Dane za koko...tinu? Tohle blbne můj kód a on si pak myslí, že tam jsou 2 notche místo 1.
Kdo dělal ten eng??????!
Pokud to smažeš, tak to bude fungovat. Bez koko...tin.
1.jpg
 
Nahoře