ORCZSK - zastavování běhu aktivity

Meda

Provozní technik
Zdravím,
po reinstalaci se objevuje tato chyba :

Aktivita normálně naběhne a při první hlášce hra nereaguje na žádnou volbu v okně hlášky. Pomůže kliknutí na ikonu OR v hlavním panelu (minimalizace do lišty), znovu plné zobrazení a hra jede dál. Ovšem zas jen do další hlášky.

Hra aktualizována a nastavena podle doporučeného nastavení (včetně nastavení FPS na 30 na GK).
Reinstalace byla z WIN 7 na WIN 10. Jde o starší počítač kámoše, na kterém ale ve Win 7 fungovalo vše normálně.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Jakože nejde klikat na volby v meny ve hře? To se stává i mě, pokud hru spustím v okně, zvětším si ji přes Alt-Enter na celou obrazovku. Pak pomůže přes Alt-Tab vrátit se na plochu a znovu se přepnout na OR. Pak už jsou souřadnice pro klik shodné s tím, co vidím.
Pokud OR spustím s nezatrženou volbou "V okně", vše jede jak má.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jakože nejde klikat na volby v meny ve hře? To se stává i mě, pokud hru spustím v okně
Přesně. Já OR musím spouštět v okně, pokud mám otevřený AE MSTS, jinak mi AE spadne. Jinak jezdím na celou obrazovku, Pokud mám v okně, tak nejdou odvěsit ani vozy. (někdy) :)
 

Meda

Provozní technik
Zdravím
a děkuji za reakce.
Předpokládám, že je správné ve Win 10 spouštět OR jako správce. Ještě vyzkouším novou instalaci ORCZSK, jestli se při přeinstalaci PC něco nezmastilo a upravím velikost a rychlost kurzoru. Jinak to bude smůla a slabý PC.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ještě vyzkouším novou instalaci ORCZSK
Obávám se, že to nepomůže.
Myslím, že SSD disk je pro současnou hru nutností. Jen pro info. Na starším PC, kde mám i5 čtyřjádro, když jsem spustil jen editor TSRE5, tak procesor jel na 35%, to je v pohodě. Ale tam mám jenom 8 Giga RAM a ty se zahltily na 95 %.
 

Meda

Provozní technik
Jakože nejde klikat na volby v meny ve hře? To se stává i mě, pokud hru spustím v okně, zvětším si ji přes Alt-Enter na celou obrazovku. Pak pomůže přes Alt-Tab vrátit se na plochu a znovu se přepnout na OR. Pak už jsou souřadnice pro klik shodné s tím, co vidím.
Pokud OR spustím s nezatrženou volbou "V okně", vše jede jak má.
Zdravím a děkuji ještě jednou za reakce.
Zrada byla v tom, že se hra spouštěla v okně, což můj stařecký zrak lehce přehlédl. Přesto jsem hru pro jistotu překopíroval a vše je zatím OK !
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Obávám se, že to nepomůže.
Myslím, že SSD disk je pro současnou hru nutností. Jen pro info. Na starším PC, kde mám i5 čtyřjádro, když jsem spustil jen editor TSRE5, tak procesor jel na 35%, to je v pohodě. Ale tam mám jenom 8 Giga RAM a ty se zahltily na 95 %.
Zrovna včera mi odešel 1 ks paměti DDR5 8GB. Takže jedu jen na 1 modul a celý počítač má jen 8 GB RAM.
Myslel jsem, že to bude katastrofa a budu muset hned utíkat pro jinou paměť. Ale kupodivu jakmile je vše na SSD a gr. karta Radeon 6900XT má 16GB, umí Windows 11 22H2 používat efektně obojí a na RAM už tolik nezáleží. Vše běhá naprosto svižně i s normálním zaplněním RAM přes 7GB.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Windows 11 22H2 používat efektně obojí a na RAM
To je sice hezké, ale 11 má málokdo. "Debil" G. sliboval, že 10ky jsou finální systém a najednou 11. Jenže u mého compu bych musel kupovat kvůli Win11 celou novou desku a na to z vysoka se... Takže zatím nadlouho Win10.
Myslím, že SSD disk je pro současnou hru nutností.
Není, já mám ORCZ na klasický HOD. Na SSD mám systém.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dnes dopoledne jsem měl spuštěný TSRE5 na domácím počítači. Je o hodně výkonnější i7 16GB ram a schválně jsem si spustil správce úloh. Po 4 hodinách prací se postupně zaplnila paměť od 30% na 52%, tedy od 500 mega až necelé 4 giga jen TSRE5, ale 30% si vzala grafika. Tady je názorně znát, jak technologie postoupila dopředu. V práci v editoru jsem i tak mohl bez cukání dál pokračovat. Ale pro W11 tato sestava nevyhovuje. Už je to staré. Ale plakat kvůli tomu nebudu. Já mám PC na práci a ne že bych se kochal, že mám W11.
Dane, ten starší počítač, co už mám v práci, na MSTS chodil na výbornou, ale když jsem jezdil v Openrails, tak jízda vlaku pravidelně po několika sekundách chytala kšandy a nešlo s tím nic dělat. Pak jsem si koupil SSD pětistovku i když do tohoto počítače by se mohlo zdát, že je to sypání perel sviním, protože SSD nešlo využít naplno, tak zde už jízda v Openrails je naprosto plynulá. Jen ten editor TSRE5 po hodině prací naprosto vyždíme paměť. Ale kupovat tam dalších 8 giga ram se mi už nechce.
 

Dodo

Signalista
Bob vzkazuje.:


Už jsem to psal dříve, že w11 jdou nainstalovat i na počítače, které původní instalátor w11 označí za nezpůsobilé pro tento OS.

Sám jsem už nainstaloval w11 na více než 5 PC a NTB, které nebyly vhodné a údajně na nich fungovat nebudou.

Vložený obrázek je sejmutý z obrazovky běžících w11 na nepodporovaném PC, což ukazují i nevyhovující červené položky v ověřovacím rozšířeném prográmku na ověření kompatibility.

Kvůli w11 není opravdu nutné kupovat nové želzo. Jen tomu musí jeden trošku víc rozumět než pouze klikat na internetu.

V podstatě stačí i základní PC gramotnost s dovedností nainstalovat OS NT6 na HDD s MBR (ne GPT).



V samotných w11 funguje dokonce i původní MSTS obdobně jako ve w8.1, w10 o něco svižněji.

(Připomínám, že nepařím, pouze testuji na více OSs.)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Však já se bavím o volné jízdě. Klasický disk dělal kšandy. SSD na tom samém PC už ne. Bohužel na aktivity už dávno nemám čas. Třeba příští rok se konečně najde. :)
 

Dodo

Signalista
Ešte prikladám obrázok čo poslal Bob k správe vyššie. Bol som v práci a nemal som to ako nahrať sem.
Schránka 02.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nevím pánové, ale já nejsem v PC tak zběhlý, ale kámoš se tím živí a 11ky mi vřele nedoporučil. Takže je nebudu cpát do compu, který není pro Win11 stavěný a dám na jeho rady.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tohle bude aktuální až skončí podpora w10. A to bude ještě na pováženou jestli do konce životnosti už staršího počítače nezůstat na desítkách.
Může někdo napsat jakou má výhodu W11 proti W10 ? Další nepotřebné nechtěně nainstalované aplikace ? A pokud nevyhovuje stávající železo, nebudou nějaká omezení oproti W10? A pak nepojede to či ono. SW jsou milióny, tedy nikdo nemůže říct, že pojede vše co používáte. A pak odpověď technické podpory může být, že máte nekompatibilní počítač s W11. Nač si tedy komplikovat život. Platí jedna zásada. Pokud něco spolehlivě funguje, tak do toho už nevrtat.
 
Nahoře