Podivné chování Open Rails

PájaR

Začátečník
Dobré dopoledne,
už více než rok hraju bez větších problémů tuto hru. Asi před měsícem jsem si KOUPIL od autora trať 321, vše dle návodu nainstaloval. Vše také fungovalo, bohužel někdy před dvěma týdny vše fungovat přestalo...:( Open Rails i trať jsem přeinstaloval (mám složky na tratě: trať 321; a do ní jsem trať nainstaloval). Zkusil jsem to spustit, bum, po minutě načítání jsem se ocitl zase v menu. Koukl jsem se sem na fórum a zkusil doporučená nastavení, nic. Tak mě napadlo, jestli nezkusit trať v OR CzSK a hele ono to funguje, bohužel se na tachometru neukazuje rychlost, což oželím a dám si tam monitor tratě, ale není to ono...
Neví někdo prosím, co s tím?
Předem děkuji za odpověď a přikládám fotku globalu, protože si myslím, že to bude v něm...

Bez názvu.jpg
 

Fana Staněk

Hradlař
V Globalu nic nehledej, pokud používáš originální od autora. Někde děláš chybu sám, protože všem, co to umí nainstalovat, to jede vpořádku. A nic složitého to není. Trať měj samostatně ve složce Routes, Global taky v samostatné složce. Zvuky v kmenovém adresáři (všeobecné) používám ty k trati TBP, vlastní zvuky má trať ve své složce. Když to takhle uspořádáš, musí Ti to jet. Jen si pohlídej, aby jsi měl správné směrování spouštění Open Rails na složku s tratí. To je všechno, víc to nepotřebuje.
 

PájaR

Začátečník
Díky za odpověď, soubory mám přesně tak nainstalované, napadlo mě jedině jestli za to nemůže nastavení OR, že se to spouští jenom v OR CzSk verzi...
Bez názvu1.jpg
 

Fana Staněk

Hradlař
To vypadá na špatné směrování na spouštěč OR. Uspořádání tam máš v PC nějak divně. To máš jen tu jednu trať, nebo si to nějak přehazuješ na jiné tratě? Protože jinak by bylo praktičtější použít složku Train Simulator a tam mít umístěné tyto složky kmenového adresáře. Takto musíš mít zvlášť směrování každé sólo tratě na spouštěč OR a je v tom zbytečně guláš. Taky pokud to chcešmí takto v jedné složce (a jede Ti to), určitě Ti tam ještě chybí složka Track_B. Trať 321 ji určitě taky používá. To je společné kolejivo.
 

RicarCZ

Pokladník
Díky za odpověď, soubory mám přesně tak nainstalované, napadlo mě jedině jestli za to nemůže nastavení OR, že se to spouští jenom v OR CzSk verzi...
Zobrazit přílohu 32848
Tak jestli máš soubory opravdu velmi rozlehlé tratě 321 na SD kartě, tak se nediv, že to nenačítá. Openrails musí vždy minimálně trať spustit, nehledě na nastavení, když to teda není nedostatečným výkonem PC. Nic ve zlém, ale pokoušet se načíst trať 321 z SD karty, by mě fakt nikdy nenapadlo. :D Po přesunutí byť na obyčejný HDD by to mělo normálně načíst.
 

PájaR

Začátečník
Díky všem za rady, ano mám to na SD kartě 256gb už dost dlouho, všechno už mi zase normálně funguje. ;)
 

PájaR

Začátečník
Přeji krásné Vánoce, včera mi ale nikdo neodpověděl, na můj hlavní dotaz. Prosím, proč se trať s modely načte pouze v OR CzSK a ne v normální OR 1.5.1 Soubory jsem už přetáhnul na SSD disk C v počítači. Ve složkách jsou pouze nainstalované komponenty 321 (Global, trať, aktivity a vlaky) přesně tak jak se samy nainstalovaly. Open Rails jsem odinstaloval a znovu nainstaloval a s jeho soubory v program files x86 nijak nemanipuloval. Nevím tedy proč to jde pouze v CzSk verzi... Směrování je dobré, vyberu si kam a čím pojedu a po minutě mi to spadne. Předem díky za rady ještě jednou přeji krásné Vánoce
 

mmouka

Hradlař
NIC nevytvařejte na PLOŠE !!!!!!
PLOCHA JE JEN PRO ZÁSTUPCE !!!!!!
říkám to všek inteligentum když tam chcou cpát kamerové záznamy. Zasekate a zpomalíte si počítač..

je tu hafo návodů jak elimonovat problemy.
pokud nemáš jiný disk než C tak si na něm vytvoř adresář Game - do něho dej Train Simulator_321 - a z originalniho DVD si tam nasmeruj instalaci (GLOBAL to používá vlastní) pokud máš i BP budeš u BP postupovat obdobně (Martin Stavitel má alternativní koleje v globalu narozdíl od Zbyňka) Martin tam má sice nějaký Trainset ale v BP je základ + to co je upraveno pro OR CZ. jen Trainset si přehazuješ mezi instalacemi

V OR si nastav smerovani pro Train Simulátor_321 a Train Simulátor_BP a na ploše máš jen zástupce od OR CZSK
v době TB disků tohle není absolutně problém.
 

Meda

Provozní technik
Přeji krásné Vánoce, včera mi ale nikdo neodpověděl, na můj hlavní dotaz. Prosím, proč se trať s modely načte pouze v OR CzSK a ne v normální OR 1.5.1 Soubory jsem už přetáhnul na SSD disk C v počítači. Ve složkách jsou pouze nainstalované komponenty 321 (Global, trať, aktivity a vlaky) přesně tak jak se samy nainstalovaly. Open Rails jsem odinstaloval a znovu nainstaloval a s jeho soubory v program files x86 nijak nemanipuloval. Nevím tedy proč to jde pouze v CzSk verzi... Směrování je dobré, vyberu si kam a čím pojedu a po minutě mi to spadne. Předem díky za rady ještě jednou přeji krásné Vánoce
Zdravím
a dovolím si popsat, jak mám uspořádány adresáře s MSTS,OR a ORCZSK já a vše funguje naprosto bez problémů.
Systém : Win 10 Education 64bitový
Pozn.: názvy adresářů uvedeny tučně
Dvě zásady :
1. Žádný z používaných adresářů není v adresáři Program Files ani v Program Files (x86).
2. Všechny používané adresáře jsou na jednom disku.

Umístění programů :

C: \Open Rails\Content atd.
C: \OpenRails_CZSK\Content atd.
C: \Hry\1033 atd. (program MSTS)

Data k tratím a aktivitám (shodně pro OR i ORCZSK) :

C: \Open Rails ARR data\Global
C: \Open Rails ARR data\Routes\Trat 321
C: \Open Rails ARR data\SOUND
C: \Open Rails ARR data\TRACK_B
C: \Open Rails ARR data\TRAINS\CONSISTS
C: \Open Rails ARR data\TRAINS\TRAINSET

Používám několik tratí, které mají své příslušné Globaly, které je nutné před spuštěním tratě měnit. K tomu používám zvláštní prográmek,
který tyto dva adresáře přesouvá mezi používanými daty a "odkládacími adresáři". Program zaručuje, že se adresáře Global a Routes budou vždy přesouvat spolu a nepomíchají se a v používaných datech bude vždy jen správný Global a Routes a jen po jednom.
Tento prográmek dávám (v případě zájmu) k dispozici a zašlu i s návodem, jak vytvořit pomocné adresáře.

Všechny ostatní adresáře, uvedené v odstavci "Data k tratím .... " jsou společné pro všechny tratě a jsou takto trvale umístěné.

Nastavení cesty na kartě Nastavení - Obsah v OR i ORCZSK :

Název : Cesta nebo Vlaková cesta :

Open Rails ARR dataC:\Open Rails ARR data

Všechny hry spouštím pod oprávněním : Správce.

Při dodržení zde výše uvedených zásad mi funguje nejen trať 321 a BP, ale i dalších 9 tratí s tím, že přesouvám celkem 9 různých Globalů.
 

PájaR

Začátečník
Taky by mě to zajímalo. díky za uspořádání funguje to víceméně jak má, vagóny neskáčou a netočí se (ano i na takovou absurditu jsem narazil). Jenom se mi neukazuje rychlost, asi to bude někde v nastavení, neví prosím někdo, jak to zpravit? Ostatní hodnoty se ukazují normálně...Kabina.jpg
 
Nahoře