Lokomotivy ve filmu

Pikku

Pomocník strojvedoucího
V detektivce natočené podle knihy E. Fikera "Serie CL " (film se snad jmenoval "Na kolejích čeká vrah nebo tak nějak) jsou povedené záběry rosničky T334 ČSLA s nemocničním vagonem plus nějaké záběry z Wilsonova nádraží. Finále filmu (mimochodem naprosto odlišné od závěru knihy) je točeno ve vozovém depu, zřejmě někde v Praze. Samotná nehoda vlaku převážejícího bankovky je pravděpodobně točena na cerhenickém okruhu. Ve filmu "Anděl na horách" je zajímavý záběr chladícího dvouosého vagonu v zelené barvě a vagonů Balm (jsou to ty dlouhé vozy co pro MSTS udělal Tax) Obojí opět na Wilsonově nádraží. V jednom z prvních dílů posledních bakalářů vystupuje celá stanice Zubrnice včetně zubrnického hurvínka a dresiny Tatra. Je to mimochodem to jediné zajímavé na této zfilmované povídce :rolleyes: Ve filmu "Tmavomodrý svět" je vidět známá německá Br68, jinak též čs. řada 464.0 v poměrně detailním záběru při náletu spitfirů na cisternový vlak. V Menzelově novince "Obsluhoval jsem anglického krále" jsou k vidění nějaké hurvínky s přívěšáky a na stanici Vejprty (ve filmu nějaká německá stanice, jméno už nevím) nákladní vlak vedený snad 354.195 (to je ovšem bez záruky, film jsem viděl jen jednou 8) )
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Pikku napsal:
V detektivce natočené podle knihy E. Fikera "Serie CL " (film se snad jmenoval "Na kolejích čeká vrah nebo tak nějak) jsou povedené záběry rosničky T334 ČSLA s nemocničním vagonem plus nějaké záběry z Wilsonova nádraží. Finále filmu (mimochodem naprosto odlišné od závěru knihy) je točeno ve vozovém depu, zřejmě někde v Praze. Samotná nehoda vlaku převážejícího bankovky je pravděpodobně točena na cerhenickém okruhu. Ve filmu "Anděl na horách" je zajímavý záběr chladícího dvouosého vagonu v zelené barvě a vagonů Balm (jsou to ty dlouhé vozy co pro MSTS udělal Tax) Obojí opět na Wilsonově nádraží.
Vlak s penězi veden řadou 387 0
 
G

Guest

Host
Hostel: Praha hl. n., tam hlavně žabotlama, ale nvím číslo, pak něco z trati tuším 090a v Poříčanech, který mají představovat Blavu hl. s. 742.
 

Ronoath

Posunovač
V "Ranči U Zelené Sedmy" v několika dílech (třeba jak táhli kozu ke kozlovi) kotel 810.
Eurotrip: Myslím, že si tam zahrál i Bn (054) a mládež v něm cestuje z Francie 8)
Jinak film nestojí za to.
Jen v tom bakaláři, kde Menšík řídí lokomotivu, jsem viděl "maximální rychlost 200". Upřesní někdo?
 

Kuba

Provozní technik
Ronoath napsal:
Eurotrip: Myslím, že si tam zahrál i Bn (054) a mládež v něm cestuje z Francie 8)
Jinak film nestojí za to.
Tobě se nelíbil Eurotrip?!? Je to docela prdel, hlavně ta část o Slovensku, tam jsem se nasmál nejvíc ( slovenští kolegové odpustí :D ), ale je to fakt hlína.
 
G

Guest

Host
Mám prostě na Eurotrip jiný názor: Třeba ten Amsterodam, to byla fakt fatální blbost. Nebo cesta z Francie v 054 (Bn). Jinak nejlepší je ta písnička Scotty doesn´t know, tu mám i v mp3 8)
Ale chlápek, co mě to pustil, to prý viděl 16 (slovy šestnáckrát)
 

Fabio

Pokladník
V seriálu poslední sezóna hrála 150 nebo 151, číslo si už nepamatuji. Seriál se (pokud vím) odehrával v Liberci, tak nevím jak se tam dostala elektrická lokomotiva. Zdá se mi že tam byla i 742
 

Beatlesák

Pokladník
Železniční scény se točili v hl.m. (Taky si tam zahrál Kraken tušim že 470.004 - 070.006 - 05 - 04 - 470.001. A jak toho Crola chytli ty chlupatý tak to bylo nedaleko Braníka mezi tram zastávkami Belárie-Modřanská Škola. Vedle tý vlečky je zabarvený šedý flek na zdi.)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Fabio napsal:
V seriálu poslední sezóna hrála 150 nebo 151, číslo si už nepamatuji. Seriál se (pokud vím) odehrával v Liberci, tak nevím jak se tam dostala elektrická lokomotiva. Zdá se mi že tam byla i 742
Jak jela ta 151, ten díl jsem viděl, ale už si nepamatuji, na kterém to bylo nádraží, tenkrát jsem jej myslím i poznal.
Jinak filmaři si nijak hlavu s vozidly nelámou. Už nevím, který to byl válečný film, ale pobavilo mne, když na pozadí jel vlak motorák řady 810. :D
Nebo projel Hurvínek, pak pohled do interiéru a byli jsme v moderní koženkové Baice.
Ale nedávno jsem se smál, když se odehrávala akční scéna ve vlaku TGV, který byl specielně upravený pro nezávislou trakci, aby hrdinové mohli běhat po střeše. Ale jak i pronásledující helikoptéra letěla za vlakem tunelem, to už jsem přepínal program. Na to se nedalo dívat.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Zbyněk Šemora napsal:
Ale nedávno jsem se smál, když se odehrávala akční scéna ve vlaku TGV, který byl specielně upravený pro nezávislou trakci, aby hrdinové mohli běhat po střeše. Ale jak i pronásledující helikoptéra letěla za vlakem tunelem, to už jsem přepínal program. Na to se nedalo dívat.
Že by Mission Imposible

Taky ve filmu "Přejezd Kassandra" jela elektrika bez drátů.

A ve filmu Lokomotiva asi tak před 10ti lety vysílaný TV Novou, byla nějaká německá pára.
 
Nahoře