Lokomotivy ve filmu

Fabio

Pokladník
Zbyněk Šemora napsal:
Nebo projel Hurvínek, pak pohled do interiéru a byli jsme v moderní koženkové Baice.

Něco podobného bylo v Arabele, jak tam byly ty 2děti (jména si už nepamatuji) na létajícím kufru, vletěly do 810, zevnitřku tam ale bylo kupé, asi u vozu B
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Teď jsem shlédl film "Kolja" a v něm je několik záběrů na všudepřítomnou řadu 810. Na tom by nebylo vcelku nic zvláštního, až na to, že se ve scéně s trabantem na přejezdu (scéna se má odehrávat v roce 1989) mihne kufr s obrovským logem ČD na boku :D V českém westernu "Je třeba zabít Sekala" přijede hrdina do vesnice parním vlakem vedeným zřejmě řadou 433.0. A hodně zajímavou roli má ve filmu "Knoflíkáři" lokomotiva řady 749 :rolleyes:
 
L

LUBOS BALUS

Host
Ve filmu Zralé víno přijel M 131 do Mutěnic s Jiřím Sovákem.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Martens napsal:
M.131 v Kalamitě s fírou Bolkem Polívkou
Tam toho bylo víc, třeba jízda v 820 jako fíra i jako substrát.
Pak se tam i mihne nějaký hektor a čtyřkolák.
 

David Kodet

Pokladník
A nevíte,kde se ty bakálaři s 852/853 točili?A nebo co to bylo za motor.Já jsem to viděl někdy před sedmi lety.
Díky
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Poslední konzert: Praha Masarykovo n. (tam měli sraz) a Praha Dejvice (vyndavali nohu z WC)
 

Jacek

Průvodčí
122 030-0 napsal:
Co pak je to za vojaka tam jede langmajer v 810 pokud si to dobre pamatuji.
To je jak te "chytrý" průvodčí neumí otevřít dveře WC čtyřhranem, že? :idea:
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Jacek napsal:
122 030-0 napsal:
Co pak je to za vojaka tam jede langmajer v 810 pokud si to dobre pamatuji.
To je jak te "chytrý" průvodčí neumí otevřít dveře WC čtyřhranem, že? :idea:
Trošku úlet, ale kdopak nezná večerníček...Pohádky o mašinkách a společnost Zababov s nejvyšším konstruktérem panem Zababou? :)
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Černí baroni - Kefalin přijíždí na hlavák -tam byla tuším 423 a souprava Rybáků.
 

Jacek

Průvodčí
Vrbam napsal:
Tankový prapor odjezd do civilu v M262.0
Mimochodem ty M 262 měly asi na přání filmařů přetřený žlutý pruh červenou barvou. Asi aby to vypadalo jako M 131. Na přání jiného "odborníka na historii" byla třeba 354.1217 v nějakém novém filmu opatřena jakousi nevkusnou bání na komíně, atd.

A mimochodem ty scény ze skutečnosti, nemusíme chodit daleko - Dynastie Nováků, železničář slaví padesátiny a v kruhu své rodiny sedí v uniformě i s čepicí, atd.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
V jednom dílu básníků odjíždí Štěpán do Prahy a je to točený v Kladně a hrdina jede na druhou stranu buď do Rakovníka nebo do Kralup / V.
 

Jacek

Průvodčí
No a taky v každém druhém starším filmu vlak houkne zvukem M 240.0, viz třeba brejlovec v S tebou mě baví svět.
 

Tomas Lee

Skladník
A co Bolek Polívka a film Kalamita? Zmínil to tu už někdo? Nevim co tam jezdilo, už je to dlouho co jsem to viděl, ale byla to štreka na Tanvald pokud se nepletu
:?:
 

Jacek

Průvodčí
Tomas Lee napsal:
A co Bolek Polívka a film Kalamita? Zmínil to tu už někdo? Nevim co tam jezdilo, už je to dlouho co jsem to viděl, ale byla to štreka na Tanvald pokud se nepletu
:?:
No další takový film s "reálnými" situacemi na dráze...
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku účinkuje čtyřkolák

Kalamita: tam jsou dobrý ty scény jak po Polívkovi pořád toužeji ty ženské.
 

fíííííra

Hradlař
A ještě takovej kiks ve filmu copaje to zavojáka a taky u toho WC v 810 jak pan průvodčí povídá:,,to se dělá naskakovat za jízdy do vlaku?,, (+-)
 
Nahoře