Hlásič zastávek

G

Guest

Host
To je super,takže pokud spustím MSTS,stačí jenom mačkat písmeno h, jenže problém je v tom,že klávesa h označuje zapnutí světel,nebude se to navzájem rušit ?

A ještě jeden dotaz,přibydou časem další zastávky docela v dobré kvalitě ? Na internetu sice jsou,ale kvalita je hrozná. :rolleyes:

Martens:To je super...ale bylo by nejlepší to udělat tak jak je to v rekonstruovaných vozech...hlásí to průvodčí...takže třeba pro Blava praha by se namluvily zvukové stopy a to by se tam šouplo

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Peta napsal:
Martens:To je super...ale bylo by nejlepší to udělat tak jak je to v rekonstruovaných vozech...hlásí to průvodčí...takže třeba pro Blava praha by se namluvily zvukové stopy a to by se tam šouplo
Treba s radou 843 to u nas do kecafonu rikala pruvodci, ted pokud tu nejde Regiosuk, tak se stanice nehlasi. K tomu jsem se snazil ¨Martense premluvit, aby to namluvil.

Někdo kdo má takový "normální hlas" by byl potřeba...třeba u nás v Palachu většinou hlásí průvodčí...ale co když bude aktivita Praha-Praha Libeň a bude hlásič pro Praha-Kolín...dá se to rozdělit?

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Peta napsal:
Někdo kdo má takový "normální hlas" by byl potřeba...třeba u nás v Palachu většinou hlásí průvodčí...ale co když bude aktivita Praha-Praha Libeň a bude hlásič pro Praha-Kolín...dá se to rozdělit?
U nas to taky vetsinou hlasili pruvodci - zenske, tak to by chtelo nejakou ukecat.

Kuba

Provozní technik
No ono se to lehce mluví, ale hůř realizuje.

Na ženské bych tak moc netrval, chlapi jako vlakvedoucí jezdí taky. Ale dovedete si představit kolik by se toho muselo nekacet, prakticky ke každému vlaku, by se musely namluvit všechny stanice zvlášť a k tomu ještě anglicky a popř. i německy.

I když ze začátku by to šlo dělat formou "na přání", kdyby někdo dělal aktivitu daného vlaku kde by byl vlakový rozhlas tak by se to udělal jenom pro ten daný vlak.
A taky by to asi chtělo sehnat závazná slovní znění aby to mělo nějakou formu a styl.

Kuba

Provozní technik
Vrbam napsal:
Kuba napsal:
Na ženské bych tak moc netrval, chlapi jako vlakvedoucí jezdí taky.
Sice jezdi, ale ty jsem do toho pipnout jeste neslysel ani strojvedouci to nedelaji i kdyz nejaky cas delali.
Tak to tam máte nějaké divné chlapi, u nás jak na R ( ř.843 Jeseník - Ostrava ) tak někdy i na Os vlacích mluví zcela normálně a zřetelně. Taky jsem na to narazil i na některých IC pokud byl chlap zrovna vlakvedoucí.

Martens

Strojvedoucí
Jiří napsal:
To je super,takže pokud spustím MSTS,stačí jenom mačkat písmeno h, jenže problém je v tom,že klávesa h označuje zapnutí světel,nebude se to navzájem rušit ?

A ještě jeden dotaz,přibydou časem další zastávky docela v dobré kvalitě ? Na internetu sice jsou,ale kvalita je hrozná. :rolleyes:
Tak tak, tohle mi uteklo, ale není problém si v definici hlášení nadefinovat jinou klávesu....takže to trošku předělám uvnitř tak, aby šly i klávesy na Numerické klávesnici ...(ale do struktury *.hla souboru už hrabat nebudu)....

Kuba napsal:
I když ze začátku by to šlo dělat formou "na přání", kdyby někdo dělal aktivitu daného vlaku kde by byl vlakový rozhlas tak by se to udělal jenom pro ten daný vlak.
A taky by to asi chtělo sehnat závazná slovní znění aby to mělo nějakou formu a styl.
Něco podobného mě napadlo...prostě by byla nějaká skupina lidí, která by sbírala informace aktivitářů...a podle toho by se to namluvilo a časem by bylo všeho dost tak by se to mohl vzít jaké hlášení chce.

S těmi zvuky bych tolik optimistický nebyl. Možná v metru, tam se jede v díře, ale v trati, kde je plno objektů je waw soubor je poslední kapkou která způsobí pád. Nejprve to raději otestujte a to ve velkých městech. Na slezinu je to dobré téma. Zvuky obecně a co MSTS unese.

Jiří:
Co se týče ježdění s tramvají, pásky jsem nastavil tak, aby se přehrávalo pod klávesou "J", háčkem ovládáš blinkry. Od zítřka to posílám poštou na CD i s programem.

G

Guest

Host
Bylo by dobré,kdyby v tom programu,co jsem si stáhnul přibyly i další zvukové stopy z dalších zastávek.Přece jenom to co mám je jenom takové demo,ale abych ten hlásič uplatnil dejme tomu na celou ostravskou linku 1 Hl.n-Dubina In. či celou ostravskou linku 8 Hln.-Vřesinská, by bylo zapotřebí všechny zvukové stopy a jenom by se mačkalo jednou klávesou.

Jinak se chci zeptat autora, co je to za neznámou příponu .hla ? Jakým programem ji mohu editovat a upravit ? Dá se to použít i běžným programem na zpracování zvuku a mp3trojek ?

Martens

Strojvedoucí
Jiří napsal:
Bylo by dobré,kdyby v tom programu,co jsem si stáhnul přibyly i další zvukové stopy z dalších zastávek.Přece jenom to co mám je jenom takové demo,ale abych ten hlásič uplatnil dejme tomu na celou ostravskou linku 1 Hl.n-Dubina In. či celou ostravskou linku 8 Hln.-Vřesinská, by bylo zapotřebí všechny zvukové stopy a jenom by se mačkalo jednou klávesou.

Jinak se chci zeptat autora, co je to za neznámou příponu .hla ? Jakým programem ji mohu editovat a upravit ? Dá se to použít i běžným programem na zpracování zvuku a mp3trojek ?
1) Linek si tam udělej kolik chceš, záleží jenom na Tvoji fantazii...když to dokážeš, lze doplnit hlášení po odjezdu ze zastávky třeba i upozorněním, že si máš dávat bacha na kapsáře nebo že na další stanici je NAD. TO co jsem k tomu přiložil je jenom DEMO neboli demoverze a ukázka toho, jak si takové soubory hlášení vytvářet....

Od toho to je demo, protoře cílem nebylo sestavit všechna možná hlášení ze všech linek, ale dát program, který to bude umět přehrát.

2) přípona *.hla byla vytvořena pro odlišení od klasického *.ini souboru tak, aby se daly definované linky lépe vyhledávat. Strukturou nejde tedy o nic jiného, než o *.ini soubor ( a lze jej editovat obyřejným poznámkovým blokem)

takže pokud máš zájem, můžeš naskočit na tramvaje v OStravě, projet všechny linky, hlášení si nahrát a pak pro nás vytvořit i další linky (pro mne je těch 400 km z Prahy docela daleko :( a máš to přece jenom blíže)

To co popisuješ o mačkání kláves program už do puntíku umí.

Asi zmařím Tvoje snahy, když Ti teď napíšu, že mám nahrány kompletní trasy všech linek a od zítřka je budu rovněž distribuovat na CD. Jediný úsek co mi zatím chybí, je trasa Výstaviště - Nová Huť jižní brána. Zbytek je a funguje. :)

Nahoře