Zvuky Jacek

Šnek napsal:
Tak já si to tak udělal a pokud to někomu vadí, je to jeho problém.
Stát se to může, jen by to v praxi probíhalo vše o trochu déle.
Námět určitě dobrej.;)
Co se týče zvuků, s tím bohužel nic neuděláme. Zvuky v kabině jsou u mě taky OK.
[/quote]

Díky, já si myslím, že pokud někdo řeší venkovní zvuky je to také jeho věc.
Protože fíra sedí na zadku na stanovišti a nelítá kolem lokomotivy vzduchem.
Další věc, kterou bych rád zde uvedl, tak i mě to poprvé šokovalo, že to nejde a že venkovní zvuky jsou fuč, nebo neúplné.
Ale zvykl jsem si.
Pak ještě drobnost, že na dvou tratích se tak děje, ale na jedné nikoliv, také zajímavá myšlenka a fakt, ne?
A poslední, že s tím prostě musíme počítat.;);)

Zdravím. Můžu se zeptat, jak dosáhnu toho, že pod klávesou 5, při pohledu z levého okénka uslyším zvuky? U některých zvuků to jde, u některých ne. Předem díky za pomoc. Lukáš

Tax

Moderátor
Správce
lukas matura napsal:
No já je mám moc tichý, na esu jsem se svezl asi 3x, takže vím co to má dělat.
Povedz alebo napíš Ježiškovi, nech ti kúpi poriadny PC s poriadnou zvukovou kartou ( Creative ... ), k tomu kvalitné repro 2.1 s veľkým subwooferom ( Creative, Logitech ... ) a uvidíš, že zvuky sú OK.

lukas matura napsal:
No já je mám moc tichý, na esu jsem se svezl asi 3x, takže vím co to má dělat.
No právě, že to nedělá nic. Hučí to jak automatická pračka, nic tam necvaká a když jedeš 160, tak hlavní zvuk je odpor větru o čelo vlaku. Všechny ty zvuky pomocných pohonů jsou spíš víc efektní než reálné.
Se zvuky si můžeš vyhrát jen u starých klasických Paní lokomotiv. Zamračená je přímo koncert, staré bobiny či žabotlamy, kde koncertují stykače kontroleru, cvakají pakeťáky, slyšíš kompresory a posloucháš jak ty pražce drncaj, duda, duda.... jak se zpívalo v jedné klasice. Koridor mezi protihlukovými zdmi Ti nabídne jen monotonní hlasité ššššššššššš.

Šnek

Vlakvedoucí
Mám jednu otázku, chci si změnit zvuky houkačky a píšťaly u jedné mašiny za jiné, v příslušném sms souboru dané mašiny si stream změním na jiný zvuk z jiné mašiny, venkovní pohled houká píská naprosto v pohodě, v kabině mi to vydává mnohem basovější zvuk, než je na nahrávce. Jde to nějak ošetřit?

Sú len dve možnosti prečo je to tak.
1. V sms súbore pre interiér je smerovanie na externý wav.
2. Smerovanie je správne, ale samotný wav je v klasickej frekvencii 11025 Hz a v streame je Jackov vylepšovák pre prehrávanie zvuku vo vyžšej frekvencii 22050.
Ak je to tak, tak treba odmazať riadky:
FrequencyCurve(
Variable1Controlled
CurvePoints ( 2
0.0 22050
1.0 22050
)
Granularity ( 100 )
)

Já používám oba zvukové soubory. Od Jacka i sndx6x, alespoň se každá mašina neprojevuje stejně. I engů mám několik různých na různé mašiny.
Oba soubory mají svoje výhody a nevýhody.
Sndx6x lépe bzučí, pravda, někdy až moc potichu.
Jacek má zase lepší chování střídavého HV, který odstřelí jen když loko stojí, zatímco x6x odstřelí vždy.
Houkačka a píšťala je jednoznačně lepší u Jacka, ale jak říkám, určitě ne všechny bzučivky na dráze houkají totožně.;)

Nahoře