Zvuky Jacek

Dan J.

Strojvedoucí
Zdravím. Už dlouho se chci zeptat, zda někdo nemá podobný problém u vozů ČD 810, 814+014+914. Pravidelně se mi stává jak u traffic, ale i u vozu hráče, že mi nekdy zůstane viset zvuk "šmorglování" brzd. Zvuk zůstává neustále při jakékoliv rychlosti a pomůže jen vyjet z aktivity a zase ji nahrát.
 

pepeQ-2

Posunovač
Ad Lukas Matura :

"Příspěvek: #348RE: Zvuky Jacek

Zdravím. Můžu se zeptat, jak dosáhnu toho, že pod klávesou 5, při pohledu z levého okénka uslyším zvuky? U některých zvuků to jde, u některých ne. Předem díky za pomoc. Lukáš "

V engu je třeba najít položku "Inside"
Tam je definovaná pozice této kamery, úhly otáčení, odkaz na shapes soubor (jako první) a zde by měl být definován i odkaz na zvukový soubor

Mělo by to vypadat takto:

Inside (
PassangerCabinFile (3907.s)
PassengerCabinHeadPos ( 0.0. 2.25 5.45 )
RotationLimit (20 180 20 )
StartDirection ( 0 0 0 )
Sound ( T3SUcab.sms )
)
 

pepeQ-2

Posunovač
Mám prosbu o pomoc

Ladím engy pro tramvaje T3SU a T3SUCZ tak aby měly dkutečnou EDB a ne fixlovanou tlakovzdušnou brzdou.
Povedlo se. Zradily mne Zvuka od pana Jaceka. Používám jeho T3cab/T3Oeng.sms a vznikla zajímavá věc. Zvuky při brzdění se řídí nikoliv rychlosti vozidla ale polohou kontroleru.
To znamená. že stojím mám brzdový pedál v poloze zabržděno a zvuk EDB pokračuje.

Musím podotkout, ti skutečnost že jsem rozsah EDB v engu musel desinovat pro rychlosti od:
-10 km/hod do +140 km/hod
nastavení od 0 nedokázalo udržet tram v zastávce ve svahu.

Může mi prosím někdo poradit ?

Předem díky - pepeq

P.S. zajímavé je že zvuky pro KT4-D která má také EDB a které jsem použil pro modely od kolegy Neznámsebe tento problém nemají a fungují správně. Leč pro T3SU a T3SUCZ jsou nepoužitelné ......
 

Šnek

Vlakvedoucí
Nevím jestli to sem až tak patří, ale nějaké aktualizované zvuky na řadu 122 jsou? Nebo lze stále používat ty původní?
 

Venny

Signalista
Zdravím mistry zvuku a žádám o malou radu. Po přechodu na Win7 dochází u zvuků MSTS (vozidla, staniční hlášení atd.) ke zkreslení a to zejména při vnějších pohledech (klávesy 2 a 3). Jde o efekt "stíhačky", "rozšlápnutého staničního ampliónu", kdy jsou některé frekvence silně zkreslené, ale především o efekt automatického dorovnávání intenzity zvuků pozadí. Takto se postupně samovolně zvyšuje hlasitost motoru vlastního stroje i strojů traficcu, kompresor, zvukové pozadí aktivit atd. Mám-li to k něčemu přirovnat, tak nejspíše k nahrávce pořízené v romantických dobách magneťákem s automatickým systémem záznamu. :confused:
Používám integrovanou zvukovku na MB M5A99FX Pro R2.0, se správou zvuku Realtek 6.01, DirectX 11, výstup stereo reproduktory.
Děkuji za podnětné poznámky a případné odkazy, pokud je již řešeno.
V. :D
 

Gr4Sp

Posunovač
Môj názor je, že problém bude najskôr v zvukových ovládačoch, skús dáku inú verziu, prípadne normálnu zvukovú kartu a nie integrovanú. Vo všeobecnosti mám s integrovanými zvukovkami zlé skúsenosti.
 

orlov

Hradlař
Ja som mal doteraz len integrované zvukovky a nikdy som nemal žiaden problém. V prvom rade by som stiahol najnovšie ovládače pre Win7 zo stránok výrobcu MB. Ak by náhodou nepomohlo, potom by som sa skúsil vypnúť/zapnúť hardwarovú akceleráciu.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ak by náhodou nepomohlo, potom by som sa skúsil vypnúť/zapnúť hardwarovú akceleráciu.
To asi neklapne, hardwarová akcelerace po Win7 nastavit nelze, jen pod WinXP, to mne právě taky štve a ten stíhačkový efekt opravdu dělájí "sedmičky", když jsem měl sníženou akceleraci pod XP, tak vše jelo OK. Ale mně to Win7 dělá jen občas, jiné potíže nemám. Až na jednu věc, což je velký nešvar "sedmiček" a to, že tím, že si dělá Win7 akceleraci sám, tak občas zatuhne MSTS při setkání s jiným traffic.
 

Klokan 35

Hradlař
Dane jestli tě můžu uklidnit tak to dělá i WinVista, občas mne to při setkání s trafficem také zamrzne.
 

Venny

Signalista
Díky za podněty, nejdřív zkusím ty ovladače pro MB, protože jinde se zvuk chová korektně (systémové zvuky, přehrávání CD / DVD, zvukové soubory v jiných programech, přehrávání z Interfernetu atd.). Jak Orlov i Dan píší, pod XP žádný problém nebyl, vše bylo OK. Ještě jsem zapomněl včera napsat, že při opakovaném přepnutí pohledu 1-2 a zpět je míra zkreslení různá, někdy je zvuk celkem čistý. Při přehrávání zvuků vnějším přehrávačem (KMP) se vše jeví v pořádku.
Dan: co se týče trafficu, tam problém víceméně nemám, i když při jeho načítání se hra vždy trochu škubne, ale to asi dělá pořád. Problém může vzniknout, když v době načítání trafficu nebo větší stanice se složitějším provozem provádím nějakou činnost při řízení apod. Vyvolat potíže může i změna pohledu. To pak zamrzne a spadne celý simulátor. Pro mne byl ovšem daleko větším problémem neustálé hlášení v Praze (trojúhelník Libeň - Holešovice - Masaryčka): "Selhalo vytvoření SMS objektu" (trať 321). Po dlouhém bádání jsem to vyřešil jednoduše - originálně dodaný soubor SOUNDCFG.DAT v Globalu jsem nahradil jiným, staženým právě z Jackových stránek. Problémy ihned ustaly. :D
 

Luke19

Cestující
[SYNTAX ERROR]
The sound file ../../common.snd/snd810/810cab.sms belonging to the file ../../common.snd/snd810/ is missing the quotes enclosing a wav file in one of the lines.
The error was found on this line: Discrete_Trigger ( 4 StartLoopRelease ( 1 File ( "pisek

Zdravím, dnes jsem se pustil do pravidelné kontroly trainsetu a vyskočila na mne chyba s kterou jsem se doposud nesetkal, poradí mi prosím někdo?! :O

P.S. Ano vím asi tento problém nepatří do tohoto vlákna, ale snad to pochopíte.
 

Bendík

Provozní technik
možná blbost - ale na první pohled mne zarazilo: chybějící uvozovky, mezera a závorka na konci?
tedy: Discrete_Trigger ( 4 StartLoopRelease ( 1 File ( "pisek" )
 

Pavel Zedek

Začátečník
Ahoj všichni
mám takový problém.Vždy,když chci jet s 810(mám tam zvuky od Jacka) tak se rozjedu a najednou se hra sekne a musim restartovat PC,protože nic nefunguje.Jenom jsem se chtěl zeptat,jestli někdo má řešení na tento problém.
Předem děkuji :)
 

dvacka

Průvodčí
Zkus dát na reginu a 810 nějaky jiny zvuky, třeba z 831...
Ale nezdá se mi, že by zvuky dělaly pád MSTS
 
H

Honza522

Host
Zdravím,
potřeboval bych poradit - po instalaci zvuků od Jacka na motorové loko(řada 810,854,atd.) mi začal ConBuilder vyhazovat error na 580 souborů - cd_810_rozbeh,dobrzdovani, motor_beh, atd. nejspíš na všechny ty zvukový soubory. Jeden příklad zde přikládám:

Kód:
[SOUND FILE MISSING]
The sound file x_810_motor_3_beh.wav specified by the file ../../common.snd/sndMlok/810Eng.sms does not exist in the folder
E:\PROGRAM FILES (X86)\MICROSOFT GAMES\TRAIN SIMULATOR\TRAINS\TRAINSET\CD_810\SOUND
If this file is aliased it should exist in ../../common.snd/sndMlok/ .
The error was found on this line:
Variable_Trigger ( Speed_Inc_Past 2.00 StartLoopRelease   ( 1 File ( "x_810_motor_3_beh.wav" -1 )   SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )

Budu vděčný za pomoc, pokud bude někdo vědět :)
Děkuju moc.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tady se nedá dělat nic jiného, než si je odněkud doplnit.
Jinak tam 580 chyb nebude. Číslo je tak veliké, protože se chyba načítá z každého vozidla v Trainsetu. Ve finále tam může chybět souborů jako na prstech jedné ruky. Takže doporučuji je vypsat všechny a myslím si, že pokud je někdo má, tak snad nabídne, pokud ne, pak poslat seznam Jackovi a poprosit jej o doplnění.
 

Miran

Moderátor
Správce
To snad není možný! Hláška to snad říká jednoznačně: "Zvukový soubor x_810_motor_3_beh.wav specifikovaný v souboru ../../common.snd/sndMlok/810Eng.sms nebyl nalezen v adresáři E:\PROGRAM FILES (X86)\MICROSOFT GAMES\TRAIN SIMULATOR\TRAINS\TRAINSET\CD_810\SOUND." To tedy znamená že má bůhví jakou verzi CD810 kde odkazy na zvuky vedou do jeho vlastního podadresáře .....TRAINSET\CD_810\SOUND, nebo si tam něco pobacal, a zvuky si nainstaloval někam jinam. Ale vzhledem k tomu že to píše i v jiných řadách je pravděpodobnější verze chyby číslo dvě, protože pokud ConBuilder nenalezne příslušný soubor tam kde má být podle odkazu, začne jej hledat v defaultním umístění. A to je právě ten adresář .....TRAINSET\CD_810\SOUND. A pokud jej nenalezne ani tam vypíše tuhle hlášku. Je to stejné jako když MSTS nenalezne něco v adresáři trati, hledá to v GLOBALU. A pokud to nenalezne ani tam, vypíše známou hlášku o tom že "soubor nebyl nalezen v GLOBALU", i když by správně měl být v adresáři trati. No a neznalý uživatel soubor nakopíruje do GLOBALU místo do trati a nekompatibilní verze je na světě. Je potřeba prověřit všechny příslušné *.eng a *.wag soubory na umístění odkazu na zvuky a přesvědčit se že příslušné soubory jsou tam kam tam tyto odkazy ukazují. Více lze najít zde: http://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/2036/ v článku Návod na vložení vozdla do MSTS od dema.
 
Nahoře