12. setkání příznivců MSTS, Praha

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ahoj. Dnes jsem mluvil s Václavem ohledně srazu. Je to tak, že se zatím neví kdy, kdo, rozuměj někdo tam s náma musí být a kde, rozuměj sál. Všechno se začne řešit během ledna. Tedy strpení. Což znamená, že se nejspíše nebude hlasovat o termínu, ale bude přímo dán klukama a my se budem muset přispůsobit.
 

VencaM

Začátečník
Ahoj po roce.
Pro letošní rok musíme trochu upravit organizaci akce. To, co nyní uvedu, není pozvánka, ale pouze informace pro organizační tým zvolený z Vašich řad. Neposílejte mi proto žádné přihlášky a podobně. Nebudu na ně reagovat.
Pokud letos bude zájem akci zorganizovat s našim přispěním na Stanici techniků DDM Praha, tak přichází do úvahy termín 20. a 21. února.
Na tento termín jsme schopni připravit v předstihu některé věci, ale nejsme schopni zaručit naši účast po celou dobu programu na Stanici. Předpokládám, že bychom zorganizovali pracovní sobotní odpoledne, protože týden na to máme den otevřených dveří a budeme dodělávat nějaké věci na kolejišti.
V tyto dny by Vám vrátná umožnila vstup do budovy a přístup do sálu. Občerstvení ve sklepě by bylo omezené na naši přítomnost (odpoledne), přesto kafe a podobné věci byste si určitě uvařit mohli na jiném místě kdykoliv. Nejzásadnější změnou je drobná finanční spoluúčast na organizaci akce v prostorách Stanice. Když jsem dnes zamlouval sál, tak jsme se dohodli přibližně na 3600 Kč za pronájem sálu na 2 dny. Vychází to ze zkušeností z minulých let.
Bydlení nezajišťuji (už máte nacvičené z loňských let) a restauraci opět doporučuji U Topolů, kam není problém zajistit rezervaci. S ohledem na počet lidí to chce nejpozději na konci ledna dát předběžný počet a týden dopředu upřesnit.

Pokud se mi zvolený styčný důstojník ozve, že platí, tak nabízíme spoluúčast na organizaci akce (20.2. celý den do 20h, 21.2. dopoledne cca do 14h). K dispozici by byl kinosál s vybavením, projektor, rychlovarka a během naší přítomnosti i prostory dílny v suterénu. Cena za užití kinosálu by potom byla 3600Kč. Ty bych vybíral najednou na jeden paragon (jak se na ně složíte neřeším, ale na osobu je to přijatelná cena). Bohužel letos nejsme nejen z časových důvodů schopni zajistit podobný full servis jako v letech předešlých.

Zdejší fórum budu občas navštěvovat, ale dotazy je jistější mi psát emailem.

Zdar, V.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jelikož většina účastníků jezdí jen na sobotu, nestačilo by pronajmout sál jen na jeden den? Ta hrstka co přespí určitě najde azyl v nějaké restauraci. Na druhou stranu, stovka za vlezné nikoho nezabije. Stejně je obdivuhodné, že nám to tolik let bylo tolerováno gratis.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Já si myslím, že diskuze je od toho, aby se špekulovalo. :) Pak tedy bude vhodné stanovit dvojí vlezné, kdy na jeden den to bude levnější.
Ale pokud pronájem by byl stejný i za jeden den, respektive se jednalo o minimální částku, pak je další diskuze na tohle téma bezpředmětná.

Jinak tedy nevím do jakých krčem chodíš, ale v dnešní době i u nás na venkově máš v pivnicích jak elektrickou zásuvku, tak připojení k wifi. Takže v tomto bych problém neviděl. A v Práglu snad už vůbec ne.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Hlásím se dobrovolně, že za Zbyňka zaplatím vlezné i na neděli a to zakoupením tratě v aktuální verzi :D
Pokud se Zbyňku najde špekulantů víc, možná by nebylo od věci udělat to místo v DDM v nějaké krčmě s wifi, protože v tom případě nás tam bude jako v Blavě.
 

Tax

Moderátor
Správce
... je další diskuze na tohle téma bezpředmětná.
Jinak tedy nevím do jakých krčem chodíš, ale v dnešní době i u nás na venkově máš v pivnicích jak elektrickou zásuvku, tak připojení k wifi. Takže v tomto bych problém neviděl. A v Práglu snad už vůbec ne.
Tak nech sa páči, môžeš sa angažovať aby si vedel čo je to zaistiť vhodnú krčmu pre 15 - 30 ľúďov s noťasmi a čojaviem čím ešte. Ja som to niekoľko krát urobil a viem o čom to je. David by tiež vedel povedať čo to obnáša. Tak nech sa páči, aj Ty máš možnosť. Prečo by nemohla byť slezina aj v Hustopečiach? Nájdi vyhovujúci podnik so sálou pre uzavretú spoločnosť, vhodný nocľah a hneď sme u Teba :p
 

VencaM

Začátečník
Přispěji drobnou radou.
Vyrobte si hlasování o tom, kdo by se zúčastnil v sobotu nebo v neděli nebo oba dny. Pak už stačí sečíst hlasování a nacpat to do následující rovnice:
A*x + B*y = 3600
Kde:
A je počet zájemců na oba dny
B je počet zájemců na jeden den
x je účastnický poplatek za oba dny
y je účastnický poplatek za jeden den
Jelikož program v neděli je kratší, než program v neděli, tak k úplnosti chybí ještě vztah mezi x a y:
3*y=2*x, což znamená, že cena za jeden den je 2/3 ceny za oba dny. Případně to může být také x=2y, ale to nechám na vašem rozhodnutí.

Doporučuji hlasování ukončit do 23.1. (tím určíte cenu) a následně zahájit registraci. Konečná cena bude určena na akci podle počtu registrovaných. Nebo udělejte registraci rovnou, protože pokud dobře počítám, tak by to mělo být kolem 100 na osobu a 1 den a 150 na osobu na 2 dny (záleží na nastavení podmínek a počtu přihlášených). Tedy pokud neprosednete nějaký buben nebo kytaru, co jsou tam za závěsem, to bychom museli připočítat nějakou prémii :)

V.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak nech sa páči, môžeš sa angažovať aby si vedel čo je to zaistiť vhodnú krčmu pre 15 - 30 ľúďov s noťasmi a čojaviem čím ešte. Ja som to niekoľko krát urobil a viem o čom to je. David by tiež vedel povedať čo to obnáša. Tak nech sa páči, aj Ty máš možnosť. Prečo by nemohla byť slezina aj v Hustopečiach? Nájdi vyhovujúci podnik so sálou pre uzavretú spoločnosť, vhodný nocľah a hneď sme u Teba :p
Laďo, nemám s tím žádný problém, zajistit salonek či reserve pro například 20 lidí v hotelu Centro. A už vidím, jak se na slezinu do Hustopečí hlásí z velkých dálek Poison s Ediem, kteří Tvou narážku olajkovali. Máme sem krásné vlakové spojení. O víkendech žádné. Ale autobus to jistí. Právě Praha je ideál, je uprostřed. Bratislava má nevýhodu, že tam na sleziny kromě Taxe jezdí opět hlavně lidé z Českých zemí. Bohumín je také na konci republiky, ale obě jmenovaná města mají alespoň slušné vlakové spojení. Ale Venca to tady mezitím správně nasměroval, tak jsme alespoň hezky pokecali. :)
 

pepah

Pokladník
a jak to bude s lidma ,co se nezaregistrují a chodí na slezinu,třeba na 2 hodiny a pak spěchají dál,
což je taky časté.Nebo bude vstup pouze pro registrované?
 

VáclavS

Průvodčí
Pokud tam budeme sami a bude obsazená vrátnice, tak to ohlídat lze s tím, že by řádně registrovaní předložili u vrátnice doklad o zaplacení vstupu (dostali by ho e-mailem) a ti nepřihlášení by se na vrátnici ohlásili a zaplatili na místě. Nerad zavádím taková opatření, ale asi to jinak nepůjde.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Něco jsem splácal, tak snad to bude použitelné: http://www.anketovnik.cz/1df93e6a5b8155ec
Nevidím ostatní, to co jsem měl já, tam byla možnost i pozdějších úprav.
Co se týká prostoru i něco by se dalo spáchat tu a cena by byla a to 400,- za den + spotřeba el. energie. Od Prahy te na min. 2 přestupy od Moravy na min. 3 přestupy. Bavím se o Častolovicích. Velký sál s 13. stoly, kuchyní. Nocleh a jídlo by bylo o 200m dále. Termín také 20.-21.2. Dýl ne, páč začneme připravovat velikonoční výstavu.
Když to vemu z čistě zdravého jádra tak by to v Praze vycházelo +-200kč za osobu.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Pokud tam budeme sami a bude obsazená vrátnice, tak to ohlídat lze s tím, že by řádně registrovaní předložili u vrátnice doklad o zaplacení vstupu (dostali by ho e-mailem) a ti nepřihlášení by se na vrátnici ohlásili a zaplatili na místě. Nerad zavádím taková opatření, ale asi to jinak nepůjde.
Ty jsi se přihlásil na pořádání. Neměl by si své úsilí věnovat jiné činnosti. Navíc pokud si četl, Vašek to vybere osobně v době konání.
 

VencaM

Začátečník
Pozor
Navíc pokud si četl, Vašek to vybere osobně v době konání.
Pozor. Já to nebudu kasírovat jednotlivě. Odpoledne se tam přiženu jak velká voda, najdu si styčného důstojníka, kterého stáhnu o 3600Kč, vrazím mu papírek od hospodářky a odjuchám do sklepa na kolejiště.
Vybírat jednotlivě to nebudu, nejsem žádný průvodčí. Hezky pěkně skupinová jízdenka.
Když by to třeba o pár korun nesedělo, tak to půjde domluvit. Co se týče vrátné, tak ta je tam od odemykání, zamykání, krmení koček a pomlouvání.
V.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Díval jsem se na formulář, co tam dělají Častolovice? Já myslel, že chceš udělat nějakou další menší slezinu u Vás jako navíc.
Praha je vždy Praha, protože tam je odevšad nejlepší spojení, proto se tam vždy sejde nejvíc lidí. Ale je zase fakt, že pro Východočechy by to bylo za humny a autem tam jsou za chvíli. Ale pro nás z dálek je rychlejší vzdálenější Praha.
Pokud by jel Sponka autem, tak je to na druhou stranu realizovatelné všude. Jinak na pražskou slezinu bych přijet chtěl.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Ty jsi se přihlásil na pořádání. Neměl by si své úsilí věnovat jiné činnosti. Navíc pokud si četl, Vašek to vybere osobně v době konání.

On Václav má občas tendence k práci navíc a taky se mu stává, že si například poplete ročníky a udělá formulář na loňskou session letos v lednu. :D :D
 
Nahoře