Cabview

Kevin

Skladník
Viděl bych to tak nějak stejně. Dřív byl člověk alespoň rád, že vlastně něco je.

Mě spíše zaráží fakt, proč je v balíku 16 verzí cvf, tedy 8 na verzi. Opravdu si tady někdo myslí, že když jsou POUZE verze AC / DC, tak někdo na styku bude vypínat hru a přepisovat cab v ENGu / nahrávat hru s jiným ENGem? :confused: Dnešním mladým tvůrcům nějak schází taková ta univerzální flexibilita.

Ahoj, dovoľ mi vysvetliť prečo sme to urobili takto:
MSTS má svoje limity a teda ak chceme niečo vytvoriť, vždy je to o kompromisoch. Ak chceme viacero možností v kabíne, musíme vytvoriť viacero verzií cvf, keďže do jednej sa to dať nedá. Verzie pre OR sú taký malý bonus.
A prečo verzie AC aj DC? Dôvodov je viac:
1. Ikona systému a hodnota napätia je veľmi malá. Ak by sme ich mali animovať, ikona by bola rozmazaná a číselná hodnota nečitateľná.
2. Zmizla by možnosť animovať verzie s/bez prenosu návestného opakovača, čo by opäť znamenalo ďalšie verzie cvf.
3. Myslím, že väčšina hráčov len málokedy prechádza s týmto strojom cez styk sústav, takže využitie by bolo tiež menšie.
Či niekto pri prechode medzi napäťovými sústavami prepisuje eng, alebo dokončí aktivitu s takou kabínou, s akou vyrazil je na ňom.
Napíšem to, čo tu bolo napísané už x-krát: Každý z nás tvorí to, čo chce a to, čo ho baví, nie to, čo musí, alebo to, čo "treba". Samozrejme nikde nie je napísané, že pri rozumnej argumentácií sa veci nedajú doplniť.
P.S.: Vďaka za kompliment "mladý tvorca" :cool:
 

dem

Strojvedoucí
Samozrejme v rámci možností to máte spravené dobre. Volili ste to čo ste volili aj keď si osobne myslím, že keby ste tam spravili 1500 jednosmerného čo majú Holanďania by si to nikto okrem Boba nevšimol.....Ale aspoň je na výber.
 

Opíčák_350

Cestující
Akú budú mať motiváciu autori k ďalšej tvorbe keď je to tu samá pripomienka. Veď ten cab je super... Od začiatku som čakal kto sa toho chytí keďže sám na to nemám... A veľmi ma potešilo že to vyšlo... Ja som s tým cabom maximálne spokojný pekne Vám to vyšlo :) Nemôže byť všetko bez chyby...
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Muze nekdo poradit ako mam to spravne spravit aby mi sla ta kabina spravne dakujem.
A tohle oznámení je tady k čemu? Aby se předvedlo, že není potřeba dodržovat pravidla a psát s interpunkcí a diakritikou?
To je ale pouze omyl hlupáků. Pravidla platí i v cigankově.
 

Opíčák_350

Cestující
Posion, jasné beriem to... Ale myslím si že keď k tým názorom príde aj pochvala, oveľa viac autora poteší daný názor a aj pripomienka. Predsa len 3 roky nieje málo a je za tým veľa roboty...
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Hmmm...vidím samé slová uznania a vďaky ktoré podporujú autorov v ďalšej tvorbe... Zrejme asi niekto ešte stále nepochopil, že toto nie je reálna vec ale len pseudosimulátor, lebo simulátorom by som nenazval ani jeden z tých čo existujú, stále je to len HRA o kompromisoch, nechápem prečo riešite banality typu AC/DC, sklon čela atď. Ľudia uvedomte si jednu vec, ten kto niečo do tejto hry vytvorí, tak to urobí preto, lebo je to jeho hobby, nie zamestnanie, neberie zato plat a neberie za to žiadnu zodpovednosť a v neposlednom rade ukrajuje si z času, ktorý mohol stráviť inde a so svojou rodinou. A to, že sa so svojím výtvorom ktorému venoval nie málo svojho času podelí s verejnosťou je jeho dobrá voľa. Uvedomte si, že v komunite MSTS je halda neverejných kvalitných vecí a ich vytvorenie neznamená automatické zverejnenie. Takí Maďari to už s verejnou tvorbou pomaly zabalili, každý si robí na svojom "piesku", zverejňuje sa minimum a je koniec primitívnym pripomienkam. Ale koniec koncov na tieto reakcie sme tu viac-menej už zvyknutí...Samozrejme ako písal Poison sme na diskusnom fóre, písať sa musí aj kritika, ale podľa mňa rozumná a konštruktívna ktorá prinesie vylepšenia a prípadné opravy, takže autori vec vydali, píšme rozumné pripomienky a keď ich bude dosť a budú mať základy v logike tak určite spravia update, sú to rozumní ľudia a nevidím dôvod prečo nie keď do toho napchali 3 roky roboty a bola by možnosť vylepšiť to. Za mňa palec hore páni !
 

Dodo

Signalista
My sme práveže radi za pripomienky, samozrejmé rozumné, ktoré budú aj efektívne viď. Kevinov príspevok bod č. 1)...
ako som poznamenal aj ja, nikde sme ani jeden nenapísali že update kabíny nemusí byť. Práve pre to sme to dali von že si prečítame nejaké pripomienky a poprípade upravíme. Aj keď nevravím aj ja by som bral AC-DC verziu, ktorú máme v pláne spraviť a však zase koľký z hráčov budú chodiť cez styk sústav s týmto typom rušňov? Stejnak 361 jazdí väčšinu Žilina<-->(Praha)<-->Košice<-->(Bratislava hl.st., ktorá nieje v trati 321. V trati BP síce je ale koľko krát prejde 361 z BA do Prahy? :) )....takže AC-DC verzia bude, viac riešiť netreba.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Nainstaloval jsem, vybral si 3kV-OR, projel se a jsem spokojen. Možná bych se jen přimluvil za animovanou páčku HV (ta pod žlutou visačkou klíčku), OR má možnost kromě pantografů i zapínat/vypínat HV.
Optické disproporce sloupků oken neřeším. Proč? Dobrých kabin i kabinářů je jako šafránu, v malém prostoru se špatně fotí podklady a ještě hůře skládají do frontálního pohledu. Naprostá většina kabin je nějakým kompromisem.
Pokud bych měl být punťa a řešit správnou perspektivu pohledu sedícího fíry, moc toho neuvidím. Zvlášť ne v MSTS. OR už je na tom o něco lépe s jeho možností posouvání nebo 3D kabin.
Kdo tu kabinovou skládačku nezkusil, nepochopí.
 

Plexi

Signalista
Pro pána boha (a některé nejmenované ryby zdejšího fóra), jestli vám tak vadí, že máte jen jednosystémovou verzi, tak si k tomu ty AC/DC pusťte. Je třeba umět improvizovat... :D

Jinak samozřejmě moc děkuji za kabinu. To se zas na ty koleje budu moct dívat z jiného pohledu ;)
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Pro pána boha (a některé nejmenované ryby zdejšího fóra), jestli vám tak vadí, že máte jen jednosystémovou verzi, tak si k tomu ty AC/DC pusťte.

Správně! To je výzva pro Jacka a jiné zvukaře. ;)
OR je na to připraven - ALT+R a triggery 162 a 163. Vysílačku nahradí přehrávadlo.
 

ondro

Cestující
Na zssk_361-123 je toto spravne smerovanie navej kabini:CabView ( "../../common.cab/cab361/361-1_DC.cvf" )"
 

Roumenis

Začátečník
Z těchto stránek už mám, jako vystačí, ale tady ta kabina od pána, ta byla o dost blíže ke kabině 162jky RJ:) Tak proto jsem se zeptal:)
 
Nahoře