Open Rails - staniční hlášení

Alex Herman

Začátečník
Zdravím. Mám problém s tratí BP, konkrétně se staničním hlášením. Když přijedu do stanice nebo se objevím ve stanici, začne hlásit hrozně hluboce a pomalu, že skoro vůbec není rozumět. Ve složce s hlášeními je to nahrané správně. Zkoušel jsem něco poupravit v sms souborech i v soundcfg.dat ale bez úspěchu. Nepomohl ani reinstall. Mohl by mi někdo poradit co musím udělat, aby to hlásilo normálně? Budu hrozně moc rád za každou odpověď. Děkuji předem.
 

Alex Herman

Začátečník
Ten soubor Ticho_BP nepomohl :(
Zkoušeno v Pardubicích a v Hradci a pořád to zní trošku jako kdyby to hlásil náš prezident :(
 

dem

Strojvedoucí
A nie je treba náhodou ten súbor Ticho_BP premenovať na názov staničného hlásenia a tak vlastne deaktivovať hlásenie? Len sa pýtam aj keď som debil a ničomu nerozumiem, lebo len vloženie tohto súboru niekam nemá dôvod niečo zmeniť....
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Zkouším zvlášť Pardubice a Hradec a funguje to bez problému. Nevím jak dále pomoci.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Soubory z Ticho_BP jen vybalit a přepsat jimi soubory v SOUND tratě BP.
 

dem

Strojvedoucí
A tak už to logiku dáva. Ticho_BP je adresár ktorí obsahuje staničné hlásenia už v tom formáte aký treba.......(s tichom) Potom dotyčný zrejme urobil niekde chybu, že mu to naďalej nejde tak ako treba.
 

vlaky

Začátečník
Zdravím. Mám problém s tratí BP, konkrétně se staničním hlášením. Když přijedu do stanice nebo se objevím ve stanici, začne hlásit hrozně hluboce a pomalu, že skoro vůbec není rozumět. Ve složce s hlášeními je to nahrané správně. Zkoušel jsem něco poupravit v sms souborech i v soundcfg.dat ale bez úspěchu. Nepomohl ani reinstall. Mohl by mi někdo poradit co musím udělat, aby to hlásilo normálně? Budu hrozně moc rád za každou odpověď. Děkuji předem.
mi to děla to same. zkus smazat rozhlas at nic nehlasi. jinak nevim
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Vyzkoušel jsem vyměnit ve složce Sound "ticho" za to pro OR a testoval, jestli to přebere i MSTS. Respektive jsem pracoval v editoru a ve stanici, kde mám hlášení rozhlasu se mi vždy odporoučí do voken editor tratí. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, že to asi dělají ty vyměněné zvuky "ticho".

Otázka pro znalé je. Šlo by nějak zapsat, aby při spuštění MSTS se načetly zvuky pro MSTS a při spuštění OR, aby si to načetlo upravené zvuky pro OR? Já jsem to původně zkusil dát do složky Breclav - Praha/Openrails/Sound, ale nefungovalo to. Podobně jako aktivity jen pro OR, zde je OR také neviděl. Poraďte někdo. Přece jen uživatelů klasického MSTS je stále hodně.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To je pravda, sms soubory. Ale v nich jsou i ostatní zvuky, to znamená dát do složky Openrails/Sound komplet waw a sms všech hlášeních. A je lepší složka Openrails až v adresáři Sound? Nebo stačí využít tu existující Train simulator/Openrails.
Vyzkouším.
 

Frosty

Pokladník
Lidičky, jak jste na tom po aktualizaci BP 93.0 , 93.1 a 93.2? Funguje vám hlášení? Přijel jsem v aktivitě do Kolína a ticho, zkusil jsem volnou jízdu v Nymburku a ticho :( Co teď?
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jedná se o ty soubory ticho :) Pro OR jsou v Sound/Openrails. Je nutné je přepsat v Sound. Toť vsjo. :)

Vlastně Frosty=Hujer.
Tohle je popisováno v příspěvcích výše. :):):)
 

Frosty

Pokladník
Já jsem je právě přepsal a stejně nehlásí tak se ptám jestli už se s tím někdo setkal. Před aktualizací mi to makalo. Teď sem instaloval aktualizace, přepsal ze složky openrails ticho v sound a je opravdu ticho a ticho bylo i před přepsáním. :-/
 
Nahoře