ako opravit aktivitu po aktualizacii trate

nyxy71

Začátečník
nevie niekto poradiť ako opraviť aktivitu ak sú po aktualizácii zmenené niektoré úseky trate?Treba urobiť od začiatku celú trasu,alebo sa niejako dajú opraviť nefunkčné úseky trasy? :?: :study:
 

Dan J.

Strojvedoucí
nyxy71 napsal:
nevie niekto poradiť ako opraviť aktivitu ak sú po aktualizácii zmenené niektoré úseky trate?Treba urobiť od začiatku celú trasu,alebo sa niejako dajú opraviť nefunkčné úseky trasy? :?: :study:
Ahoj.
Jasně, že se to dá opravit. Otevři si aktivitu v editoru a chybné trasy máš vyznačeny červeně s tečkama a jsou ustřelené úplně mimo trať (většinou) Pak jsou dvě možnosti. Buďto jde trasa potahnout myší na danou výhybku a nebo a to většinou, dáš "pravým myšítkem" na červenou tečku (bod) nabídku a dole by mělo být smazat chybný bod. Smažeš jej a trasu nasadíš na výhybku , která byla mimo. Tak pokračuješ, až je trasa opravená.
S pozdravem Dan,
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Kryšpín napsal:
A co mám dělat, když mi AE poškozenou aktivitu nenačte a spadne do WIN?
1.Zahodit ji a stáhnout si nepoškozenou.
2.Ručně editovat, překontrolovat, opravit jednotlivé soubory ( všechny jsou textové ).
 

Kryšpín

Začátečník
Špatně jsem se vyjádřil. Aktivita má jen jinou trasu, než je aktuální stav. Jiný problém v aktivitě není. :eek:
 
Naposled editoval moderátor:

Kank

Provozní technik
Pokud se hýbalo s kolejemi a trasa je mimo ně, přečti si příspěvek výše od Dana J. Po pár zkouškách v editoru aktivit jistě pochopíš, jak pracovat s chybnými body a trasu posadit zpět na "nové" koleje.
 

Kank

Provozní technik
bob57_cz: Pravda, nedostane, zmínění AE jsem nějak přehlédnul :eek:
Kryšpín: Jiný problém v aktivitě asi bude (vozidla), když to AE nehce načíst. Napíše to nějakou chybovou hlášku?
 
Naposled editoval moderátor:

Kryšpín

Začátečník
Chybějící vozidla jsem už doplnil. Píše to jen hlášku o špatné trase. A pak to zbuchne. Potvora
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Kryšpín napsal:
Chybějící vozidla jsem už doplnil. Píše to jen hlášku o špatné trase. A pak to zbuchne. Potvora
Nejlepší pro tebe, je kontaktovat autora. Cokoliv si změníš po aktualizaci tratě, nebo obecně může mít dopad na pozdější nehratelnost aktivity. I když si třeba opravíš trasu, tak tam někde na trase může být schovaná hláška nebo úkol, který se s trasou nepřesune a pak ejhle ono to nejde a budeš znovu sem psát, že si dojel tam a tam a že ti to spadlo, nebo, že se nemůžeš dostat dál.
 

climber

Začátečník
skusim to tu, aj ked trochu stary topic (nac zakladat novy). mam taku otazku: chcem opravit broken path, ale v prislusnom roletkovom menu sa mi ten path neobjavi, takze nie je co editovat/opravovat. a pritom na disku v zlozke je. AE hned pri nacitavani aktivity vyhodi error ze path nejde nacitat, alebo nieco podobne (znali asi vedia). tak ci neviete poradit kde moze byt chyba. tnx za info.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pokud neznám základy, tak vůbec nedoporučuji jakoukoli aktivitu zkoušet opravovat. Není to jen o trasách. Obecně platí, každou aktivitu může opravit jen její autor, protože jen on zná děj pohybu vlaků a blokovacích servisů na place.
Laik když na mapce uvidí červenou čáru s červenými tečkami, vše mimo trasu, tak nepozná co je začátek, co je konec a jestli to uprostřed je výhybka nebo reverzní nebo vyčkávací bod.
 

Meda

Provozní technik
Zdravím,
opravil si někdo trasu hráče v aktivitě "JK_R377-II_OR" pro verzi tratě BP93.20 ? Zkoušel jsem to podle výše uvedeného návodu, bohužel bez úspěchu. Zůstal neopravený úsek na vjezdovém zhlaví žst. Opatov mezi první a druhou výhybkou, který nemá žádný chybný bod.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
A to nemůžeš počkat na zimu, kdy Zbyněk vydá aktualizaci, proto aktivity přes Brno neopravuji.
 

Dan J.

Strojvedoucí
No, jestli můžu doporučit, tak v cizích aktivitách, pokud neznám scénář, se vůbec nehrabat.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Pokud si dobře pamatuju, stačilo ty červené body jen posunout na tečky. Evidentně dal více červených bodu na nějakou tečku, všechny zelené tečky v Opatově smazat a dát znovu, ale to není vše u hráče musí znovu zaškrtnout zastávky.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
A to nemůžeš počkat na zimu, kdy Zbyněk vydá aktualizaci, proto aktivity přes Brno neopravuji.
Ano, počkejte do žní. Pak půjdeme k Turkovi. :)
Ale snad ty žně do vánoc budou. Opět velké sousto. A to chci ještě vyměnit šedesátkové a stovkové výhybky tam, kde jsou jen náhražky. A kde to bude i proveditelné.
 

Meda

Provozní technik
Pokud si dobře pamatuju, stačilo ty červené body jen posunout na tečky. Evidentně dal více červených bodu na nějakou tečku, všechny zelené tečky v Opatově smazat a dát znovu, ale to není vše u hráče musí znovu zaškrtnout zastávky.
Zdravím,
popsaný postup zafungoval. Důležité bylo se nenechat odradit hláškou, že editor MSTS neodpovídá (což trvalo dost dlouho). Ale vše už funguje. Děkuji za ochotu a rady.
 
Nahoře