poradí někdo ze zkušených?

dvacka

Průvodčí
Ahoj, zjisti si, jak je podle editoru pojmenovaný ten motorák ve stanici Praha Bubny .
Pokud se ti podaří zjistit jeho název, tak poté jej smaž ze složky Services, Paths a Consists a zkus si projet aktivitu od začátku.
 

charlie600

Skladník
Zdravím všechny příznivce msts a chtěl bych touto cestou poděkovat všem kteří se mi ozvali ohledně nemožnosti projetí vjezdového návěstidla do stanice pha bubny u bp 91 aktivita "topírna" .Moc vám všem děkuji ale bohužel vyzkoušel jsem všechny rady od tab až po ctrl+m apod ale nic nezabralo pořád cestu blokuje ten zasranej motorák ne a ne odjet kdyby se tak dal vyhodit do luftu protože ta aktivita je bezva .No škoda zkusím to ještě jednou od začátku.Jinak jsem tam v čase 22.41.Kdyby ještě někdo znal nějakou fintu budu moc rád za každou radu.tak se všicni mějte moc fajn a ještě jednou dík ivoš
podle jízdního řádu příjezd do stanice Praha-Bubny 22.45
 

dvacka

Průvodčí
Jízdní řád si zapneš pod F10.
Tak vyhoď z aktivity ten motor a měl bys to už projet v pohodě. Pokud chceš, napiš mi zprávu a opravím ti ji.
 

ivořidič

Cestující
Jízdní řád si zapneš pod F10.
Tak vyhoď z aktivity ten motor a měl bys to už projet v pohodě. Pokud chceš, napiš mi zprávu a opravím ti ji.
moc dík za radu ale čekám na kámoše ať mi to udělá já jsem přes počítače analfabet ale vláčky mne moc baví
 

ivořidič

Cestující
Jízdní řád si zapneš pod F10.
Tak vyhoď z aktivity ten motor a měl bys to už projet v pohodě. Pokud chceš, napiš mi zprávu a opravím ti ji.
ahojky kamaráde díky za radu kolega mi se to pokoušel podle tvých rad odstranit ale bohužel nemúžeme zjistit číslo toho motru ani jeho název
 

David64

Začátečník
Já si vše budu muset někdy vše znovu projet. Když jsem to vydal, tak vše 100% fungovalo. Ale jak čas plynul a byly nové aktualizace, opravovaly se trasy. Ale že by to mělo vliv na reverzní body? Ale pak přišel OR, ale tam jsem ještě nic netestoval, ale podle reakcí se do konce některých aktivit do cíle dojet nedá. Ale to by chtělo konzultaci s aktivitáři, kteří v OR tvoří. Jenomže nepřítel je čas. :D
Zdravím Vás, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o nějaké možnosti pokračovat v aktivitě Topírna noc, dělá mi to tentýž problém, mezi stanicemi Hrabovka a Praha-Bubny mě zastaví (na mostě v zatáčce) návěstidlo na stůj, TAB nepomáhá, čas mám správný podle JŘ, hraju v MSTS. Díky moc
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
No, je to zajímavé, tady se s ničím nehýbalo a už to někdo psal, že se v tomto místě zasekne. MSTS Bin 1.70819 ? Vím jedno, že na vyšším to zlobilo, zrovna v těch Bubnech při posunu. Vynuloval se rychlostní limit a nešlo se hnout z místa. Ale jestli nepustí návěstidlo do stanice, netuším, musel bych to nasimulovat v editoru.
 

David64

Začátečník
No, je to zajímavé, tady se s ničím nehýbalo a už to někdo psal, že se v tomto místě zasekne. MSTS Bin 1.70819 ? Vím jedno, že na vyšším to zlobilo, zrovna v těch Bubnech při posunu. Vynuloval se rychlostní limit a nešlo se hnout z místa. Ale jestli nepustí návěstidlo do stanice, netuším, musel bych to nasimulovat v editoru.
 

David64

Začátečník
Četl jsem tu i něco v tom smyslu že by se dal vymazat nějaký vlak který to blokuje, prý ten motorák co je vidět že tam stojí, není nějaká taková možnost? MSTS BIN nevím jaký mám, ale v ovládacích panelech Win. jsem zjistil že mám MSTS patch 1.7.00819, z návodu jsem pochopil že snad BIN je to samé co PATCH? Nejsem si vědom že bych něco takového samostatně instaloval, nainstaloval jsem prostě celé DVD Praha-Bratislava verze 11.12.2018 BP92, a součástí toho je i "oprava v global pro MSTS BIN 1.7.081920. Připadá mi škoda tu aktivitu kvůli tomu vzdát, nejsem ani v půlce...... Nedá se to nějak obejít? Moc prosím o radu, chtěl bych tu aktivitu dokončit.... Děkuji...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
No, pokud se udělá oprava, tak už nepůjde loadnout uložená pozice, ale bude nutné jí hrát od začátku. Ale nechápu, kde mohl nastat problém. Když jsem jí vydal, tak jsem měl projeto až do cíle. Ale asi bych se na to měl podívat, jestli není někde opravdu chyba.
 

David64

Začátečník
Jo, to by bylo super, kdyby se podařila nějaká oprava...Je mi jasné že bych musel tu aktivitu hrát od začátku, to by mi nevadilo....sice ten začátek, ty jízdy s těma těžkýma nákladama, to bylo o hubu, ale zvládl jsem to...Viděl jsem že to tady říká víc lidí že jim to taky dělá tuto chybu mezi Hrabovkou a Prahou-Bubny...Taky jsem zkoušel do toho místa jet v různých časech, nejen podle JŘ...ale pořád je to stejné...kdybyste potřeboval nějaké další info tak napište...předem díky moc...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zkusil jsem aktivitu spustit v editoru a od určitého času vyhodí chybu, že nelze umístit servis vlaku xxxx a ani následné servisy. Tak tohle vidím poprvé. Co mohu vyzkoušet, ofotit si vstupy traffic dopravy, vše odebrat a naházet tam znovu. Pamatuji si, že mi tohle kdysi vyřešilo problém, kdy jsem editoval v hotové aktivitě nějaký traffic a dělo se mi to stejné. Vlak hráče zastavil před "stůj" a nešlo se hnout dále. Přitom žádná překážka v trati nebyla. A vyřešilo to právě, že jsem vše odebral, uložil, možná raději restartoval editor a traffic dopravu tam naházel znovu. Poté vše už vše fungovalo. Asi tady bude zakopaný pes. Přece jen při nějakých rekonstrukcích se trasy vlaků editovaly a opravovaly.
 

David64

Začátečník
Z mého (laického) pohledu to vidím, že problém se projevuje tak, že mám před Prahou-Bubny návěstidlo na stůj, a to je tam z nějakého důvodu. Pokud by to takto bylo schválně (oprávněný důvod), prostě aby si toho hráč všiml a zastavil, tak by se ta návěst měla po nějaké době změnit na volno, např. až projede nějaký křižující vlak nebo tak něco. Ale pokud je na stůj pořád, donekonečna, a bezdůvodně mě to nepustí dál, připadá mi to jako že je někde problém. Vůbec do programování hry nevidím a tudíž asi k vyřešení nemůžu nic moc přispět, ale připadá mi jestli by nestálo za to prověřit, PROČ to návěstidlo je tam na stůj. Beru to tak, že stav návěstidel těch aktivitách je přece něčím určovaný - definovaný, nějakými podmínkami nebo stavy. Ale pokud je jednodušší jiný postup prověření, budu jedině rád....Díky moc...Dejte prosím dál vědět, rád se zapojím do řešení, pokud budu moct...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Však jsem ten problém popsal. MSTS se někdy chová nelogicky, nemá moc rád, když se v aktivitách něco moc edituje. Na 99% pomůže odebrat traffic a nasázet jej tam znovu. Ale vzhledem k velkému množství vlaků si to nechávám na víkend, až bude čas. A také si to musím otevřít na dvou počítačích, abych měl vstupní časy a co za vlak odkud opisovat. A to jedině doma. :D
 

Dan J.

Strojvedoucí
Však jsem ten problém popsal. MSTS se někdy chová nelogicky
Nazvěme věci pravým jménem. MSTS se chová v křižování jako debil. 90x vlak projede a 10x to neklapne, navíc to ovlibňuje nahrávání z uložených pozic, každý počítač se chová jinak a někdy hledat příčinu a opravit ji je nadlidský výkon, u kterého to zase nemusí vyjít na 100%. V tomhle ohledu je OR korektní a nebere vlaky jako "frontu na pivo", je jedno, kdy nasauzeš traffic a servisy nepotřebuješ prakticky vůbec, jen k vychytávkám a ochcání odjezdů vlaku do "cancorů" tratí na 321čce. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Měl jsem chvilku, zkusil jsem tedy smazat traffic a dosadil jej komplet znovu. Původní stav jsem ofotil, tedy mělo by vše být opsáno totožně. Buď si zkopírujte jen adresáře aktivity bez Consists nebo je v adresáři i apk s kompletem.
Čas na vyzkoušení už nemám, ale kdo se nudí a chce zkusit, jestli Bubny už půjdou projet, tady je odkaz.
Kdyby to nepomohlo, tak asi jedině vyjít z mašiny ven a podívat se pěšky do okolí, co ten vlak blokuje. Tedy pokud tam mám označeno pole pro volný pohyb.
Stahujte zde
Do názvu aktivity jsem doplnil BP92, aby v tom nebyl guláš.
 

David64

Začátečník
Pro pana Šemoru: Ano, problém jste popsal, já jsem k tomu jen napsal svůj pohled a čeho jsem si já všiml nebo co mě napadá. Díky moc za opravu. Omlouvám se, nejsem v tom tak zkušený jako většina lidí tady, takže bych se chtěl radši zeptat - Ty adresáře a soubory co jste dal ke stažení, normálně nakopíruju do adresáře hry a všechny původní soubory přepíšu těma novýma, je to tak?? Consists nevím co je..A potom musím Topírnu noc jet od začátku, uložené hry už nemůžu použít, je tak? Vyjít z mašiny ven - to je pro mě sci-fi, to vůbec nevím jak bych udělal, ale to zatím nevadí:) Ještě jednou díky.
 
Nahoře