Downloady na xtrain.alsat.sk

PAja26

Pokladník
JJ.:) Ještě jsem jej pro 475.101 mírně upravil. Dál můžu poslat ENG pro 111 i 1142. Vidím to tak na něděli... Bo ten čas. Ten čas....

Tax

Moderátor
Správce
Ok, ale treba si uvedomiť, že všetky tri mali odlišne výkonný kotol a tým aj celkový výkon a účinnosť. 101 mala obyčajný komín a klzné ložiská, 111, 179 a 196 mali dyšňu Kylchap a 1142 navyše valivé ložiská rozvodu. To všetko vplýva na výkon mašiny ;) ZSR to v pôvodných engoch zohľadnil.

PAja26

Pokladník
Však to vše má (měl) ŽSR v ENGech zohledněné a to tam nechávám! Jen upravuji opravdu detaily..... (světla, kouř z píšťaly, adheze, tření....) a hraju si s kotlem ale to ven asi už nepůjde. Nejsem schopen to doladit k obrazu svému. Možná později až bude chuť a čas na testy.

Tax

Moderátor
Správce
Vážení priatelia, dámy, páni a ostatné formy života. Od tejto chvíle si ako vianočný darček môžete sťahovať motorovú jednotku M495.0 ČSD.
Jedná sa o verejnú betaverziu, viac než pravdepodobne bude obsahovať nejaké chyby. Preto je tento model určený predovšetkým pre skúsených užívateľov. Model nie je dokonalý, je veľký nedostatok materiálov podľa ktorých by bolo možné postaviť ho. Bohužiaľ knižka Motorové vozy a jednotky Ganz u ČSD neposkytuje dostatočné podklady, tak z časti je to výplod mojej fantázie. Napriek tomu dúfam že mnohým z Vás tento model prinesie radosť. Tož sosajte kto chcete.

ganz-m495-0.jpg

Archív obsahuje čelný voz a dva vložené vozy. Zadný voz som v consistsoch riešil otočením čelného vozu. Cabview je použitý z modelu Hargita od autora George33, zvuky vytvoril Jacek.
Model je funkčný v OR, ale bez problémoch funguje aj v MSTS. Eng pôvodne vytvoril ŽSR, ale ten bol v OR nefunkčný, troška som ho musel modifikovať.
Nie je vylúčené že model časom dovediem do lepšieho stavu, ale chce to čas a lepšiu dokumentáciu. Nejaké drobné chyby časom opravím. Ale kedy to záleží od mnohých faktorov.

Tax

Moderátor
Správce
Od tejto chvíle môžete sťahovať M275.104 a 112 v nátere z roku 1954, v čase pred zrušením 3. vozovej triedy.

m275-1a.jpg

Model určite bude mať niekoľko chýb, ktoré však nebránia jeho používaniu. Cabview som použil z M131.1 - už neviem kto akú verziu má tak je súčasťou inštalačného archívu. Pretože M131.1 má len 4-stupňovú prevodovku, pri zaradení na 5-ty stupeň zmizne páka radenia. Ale cabview funguje a jazdné stupne sú ovládané klávesami D a A.
Privítam konštruktívnu kritiku, niečo ešte možno vylepšiť, to závisí od podkladov a od času.

Tax

Moderátor
Správce
Môžete sťahovať. Balík obsahuje dve verzie modelu ( s klanicami, bez klaníc ) a zatiaľ šesť nákladov. Snáď Vám urobí radosť.
Ešte info pre aktivitárov: Model je situovaný do III epochy, nápisy zodpovedajú rokom 1945 - 1967

ndk-relase.jpg Ndk_bedne_ps_or_1.jpg Ndk_cievky_or_2.jpg

BR601

Pokladník
Veľký dík za zverejnenie.

Rád by som však upozornil ostatných menej zdatných užívateľov, hlavne tých ktorí používajú google chrome, že sa uvedené vozne na Taxovej web stránke nemusia zobraziť: chrome.JPG
V tom prípade odporúčam použiť niektorý z iných priehľadačov, napríklad internet explorer:
explorer.JPG

Možno u iných to zobrazuje aj v Chrome... Cieľom tohto príspevku má byť zabránenie zbytočných príspevkov od menej zdatných užívateľov.

Dan J.

Strojvedoucí
Kl. "F5" vše vyřeší... :) Ale podstatnější věc. Taxi v mejlu máš opravu pro dvě varianty vozů, do wag. se ti vloudila chybka.
Dan

Tax

Moderátor
Správce
Díky za upozornenie, na webe je upravený archív.
Chybička sa vlúdila, kto nič nerobí tak nič nepokazí ;)
@BR601: o chróme som Ti už hovoril že je na dve veci - naho*no a na nič. Teda hlavne na to aby páchal škody na dátach, súkromí a bezpečnosti PC ;)

Tax

Moderátor
Správce
Tak snáď som chybu našiel a opravil. V OR editore to bordel nerobilo. Tak pre istotu si zmažte celý adresár CSDvagND nahrajte ho znova z obnoveného balíka na webe

Díky! Len rád by som upozornil na mail, ktorý v prípade menej zdatných užívateľov môže znamenať problém. :) (Pardon za prípadný OT)
kod.JPG

Nahoře