Downloady na xtrain.alsat.sk

Tax

Moderátor
Správce
Toto vlákno zakladám kvôli prehľadnosti a lepšej inforomovanosti členov fóra o novinkách na mojom webe. Prosím modely a skiny komentovať v príslušných vláknach k jednotlivým modelom.

Od 12.4.2008 je u mňa na webe opäť k downloadu skin ČSD 851.004 tzv. Bystrické intercity s engami pre MSTS Bin.

15dedf22a3797b4a2fc522feb253e0c3.jpg

Upravené engy mi zaslal Dan J., pre MSTS Bin ich prispôsobil Jarda Brabec
 
Naposled editoval moderátor:

Tax

Moderátor
Správce
Od 19.4.2008 je k dispozícii reedícia skinu na model Ondry Janiša, a to motorový voz 830.007-1 ČSD v unifikovanom nátere. Vhodný bude najmä pre aktivity z rokov 1989 -1993. Spriahla sú nastavené na 30 cm, model je plne funkčný s MSTS Bin. Cabview je 830 I. série z msts.sinus.cz. Adresovaný do Common.cab, zatiaľ ešte neobsahuje nočnú verziu. Alternatívny cabview si môžete stiahnuť zo stránky Jardu Brabca, k dispozícii je denná aj nočná verzia.

198029f987a5ac140db96eac043405b7.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Tax

Moderátor
Správce
Dňa 25.4.2008 pribudol k downloadom aktualizovaný skin 750.183-6 z RD Nové Zámky. Zobrazuje stroj v reálnom stave zo dňa 8.10.2005. Pre model je použitý Arwyho cabview adresovaný do Common.cab\cab750+753, zvuky sú použité z msts.sinus.cz, adresované do Common.snd\snd754. Skin je schopný použitia s MSTS Bin

9a42bad9040fe4f201d33176370c5612.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Tax

Moderátor
Správce
Dnes večer ( 10.5.2008 ) sa dočkáte ďalšieho obnoveného downloadu, a to M262.0185. Hoci som mal na pláne niečo iné, k tomuto kroku ma presvedčil tvorca chystanej aktivity :D
Skin pochádza z roku 2005.

9235b558d10c01d50970b1d7954e0832.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Tax

Moderátor
Správce
Dnes večer bude na želanie Dana J. k downloadu obnovená premiéra skinu 830.181-4 ČSD v unifikovanmom nátere.
Eng zodpovedá požiadavkám MSTS Bin - upravil tuším Jarin :D, textúry zostávajú pôvodné z roku 2005 bez akejkoľvek zmeny.

12e0596727484bebdd15a784ad5fec49.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Xcommira

Začátečník
Prosím vás ,chtěl sem ztáhnout model M242 a M232 ale týká se to i některých dalších Taxových modelů ,bohužel nejdou ztáhnout. Taky vám to nejde nebo je problém zase jen u mě ? Děkuji za odpověď.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Xcommira napsal:
Taky vám to nejde nebo je problém zase jen u mě ? Děkuji za odpověď.
Nejede doména ".tyk0kso.sk" . To už tu bylo někde sdělováno i v souvislosti snad s BP.
 

Tax

Moderátor
Správce
Xcommira napsal:
Prosím vás ,chtěl sem ztáhnout model M242 a M232 ale týká se to i některých dalších Taxových modelů , bohužel nejdou ztáhnout.
Čo sa týka M232.1 a M242.0, tam musia engy aj cabview prejsť revíziou tak, aby vyhovovali MSTS Bin.
Keďže poddoména xtrain.tyk0kso.sk je mimo prevádzky, pomaly presúvam downloady na xtrain.alsat.sk. Nejaký čas to ovšem potrvá, nemám toľko voľného času, ako by som chcel.
 

Tax

Moderátor
Správce
Na popud poniektorých majstrov staviteľov a majstrov aktivitárov sú oddnes odznova spojazdnené downloady modrých šípov ( M273.0, M275.0, M234.0 a M264.0 ) a motorových vozov M232.1 a M242.0. Posledné dva menované ešte nemajú cab upravený pre MSTS Bin, takže zatiaľ ich doporučujem len pre Traffic vlaky, alebo pre jednoduché aktivity bez prechodu do zadnej kabíny
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Děkuji za všechny spřízněné duše, je to pro mne skvělá motivace pro další trať z období, kdy nám na neelektrifikovaných tratích jezdíly jen páry a takzvané lehké motorové vozy.
 

Tax

Moderátor
Správce
Dnes som opravil linkovanie na download štvorosých osobných a služobných vagónov na mojom webe:

82a270c6fd9a422c174a030edd76d484.jpg

b55520efb5b4d1deb2b85aa7672323ff.jpg

713349acae95d35e82d71fbd7f85e54f.jpg

ae117d761fcd0cd8a1f124aaeb774f46.jpg

Podotýkam, že u niektorých sa jedná o staré až veľmi staré modely, moje prvotiny a verejné betaverzie. Kvalita modelu je úmerná dobe ich vzniku a mojej vtedajšej praxe :D :rolleyes:
 
Naposled editoval moderátor:

Šnek

Vlakvedoucí
Taxi, nijak zvlášť se nepodceňuj, kdyby jsi s nimi byl až tak nespokojený, ani je nepustíš ven.
 

Tax

Moderátor
Správce
Šnek napsal:
Taxi, nijak zvlášť se nepodceňuj, kdyby jsi s nimi byl až tak nespokojený, ani je nepustíš ven.

Šneku, to bolo dané vtedajšou eufóriou nad tým, že som prekopal pôvodný osemdverový model Bai p. Starého na Da, Dfa a neskôr Bai60 a Ba58 ... Tie modely majú kopu múch, sú pomerne dosť nepresné a zaslúžili by si poriadne remake ... je jasné, že napriek tomu sa hodia do ČSD aktivít, pretože lepšie momentálne nemáme. Možno časom dôjde aj na to, že ich celé prkopem ešte raz alebo ich postavím úplne nové, ale poznáš to, nejsou lidi ...

Naproti tomu papieraky BCa/Ca a Aa/ABa/Ba sú novostavba a vyzerajú úplne ináč, tam som už mal viac praxe, s tými som vcelku spokojný, i keď tiež to mohlo byť lepšie. Dnes sa na to pozerám inými očami.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Taxi, ono vůbec neva, jestli je nějaká odchylka v modelu těchto vozů, zaplať pnbůh, že je s čím jezdit na tratích ČSD. Tyto vozy se mi vůbec nezdají špatné a prakticky jezdily hodně dlouho a byly velice hojně používané. Tím myslím hlavně 4 dveřový Bai, Ba 58, ten jezdil mezi Opavou a Ostravou ještě v roce 1986 a snad i dýl a Da (Dfa 57) jezdíly s rychlíky taky hodně dlouho. Takže kdyby nebyly, tak by pro nás aktivitáře z dob ČSD vznikla opět velká mezera u tvoření souprav např. pro DVK.:D No a když už tu píšu, vůbec by nebylo naškodu znovuvydat tu Zamračenou co táhne soupravu na tomto screenu:
http://xtrain.alsat.sk/msts/screens/passenger/da-57.jpg
Je to taky postarší kousek, ale pro DVK by byl jako ušitý. Já jej kdysi měl, ale ztratil se někde v propadlišti dějin a výměny HOD a PC.:D:D:D
S pozdravem Dan.
 

Tax

Moderátor
Správce
Dan J. napsal:
... vůbec by nebylo naškodu znovuvydat tu Zamračenou co táhne soupravu na tomto screenu:
http://xtrain.alsat.sk/msts/screens/passenger/da-57.jpg ...

Tak to je jeden z mojich prvých použiteľných skinov, datuje sa niekde do roku 2003. Pouvažujem nad tým.
 

Tax

Moderátor
Správce
Tož kto chcete, môžete sa tešíkať z pivných vagónov. Od včil sú voľne k downloadu:

4eb1d3f4cb1cb7a8a82bf06f89967a07.jpg

Poďakovanie patrí všetkým spolupracovníkom ovšem najväčšiu zásluhu nesú:
* Pikku ( http://pikku.msts.cz ) - technická pomoc ( dlhoročný dvorný kritik )
* Carlos – pivné nápisy, betatesting
* Jacek – dokumentácia, betatesting, jazdné vlastnosti
* Kank – betatesting, fotomateriál
* Honza Ungrman – jazdné vlastnosti
* David Hájek – fotomateriál
* Hekttor ( http://www.hekttor.biz ) - dokumentácia
 
Naposled editoval moderátor:

IceMcLaren

Pokladník
Zdravim vsetkych, chcem sa opytat, idu Vam stiahnut modely parnych lokomotiv z Taxovej stranky? Mne sa to volako nedari a neviem ci je chyba u mna.
 

Tax

Moderátor
Správce
IceMcLaren napsal:
Zdravim vsetkych, chcem sa opytat, idu Vam stiahnut modely parnych lokomotiv z Taxovej stranky? Mne sa to volako nedari a neviem ci je chyba u mna.

Chyba je zrejme v tom, že sú uložené na serveri tyk0kso.sk, ktorý mám dočasne zneprístupnený. Časom budú súbory opäť sprístupnené.
 
Nahoře