Úplný nováček

miny-99 napsal:
Mno potřebal bych přidat nějakou radu pro stavbu trati od začátku :) ;)
Otevři si editor nějaké trati z MSTS a zkus si přidávat koleje. Opisovat můžeš přímo z originálu. Až pochopíš základy tak si otevři manuál MSTS a tam je návod, jak vygenerovat vlastní trať. Já sice anglicky neumím, ale pochopil jsem to. Výsledek je BP. Pokud Ti něco nebude jasné, tak se ptej na konkrétní věci. Jinak Ti těžko někdo poradí.
Hodně rad je na http://www.trainstav......najdeš to v odkazech mých stránek. Také jsem u sebe kdysi psal nějaké tipy, je tam na to tlačítko.

Naposled editoval moderátor:
M

miny-99

Host
To Zbyněk Šemora :
Tak do těch kolejí sem se už docela dostal ...A teď bych potřeboval trošku pomoc s tou volnou plochou;)

bob57_cz napsal:
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Tak do těch kolejí sem se už docela dostal ...A teď bych potřeboval trošku pomoc s tou volnou plochou;)
Jak psal Zbyněk - jen ten odkaz pokazil : http://trainstav.wz.cz/
Já jsem jej nepokazil, nebyl jsem si jistý, tak jsem jej jen naznačil. Neměl jsem čas jej hledat (doma mám 2,4kb/s)
Ohledně zelené louky, postupoval jsem přesně dle manuálu v MSTS. Ale pokud neumíš Anglicky, tak je dobré nechat v Angličtině i MSTS aby odpovídaly popisky v editoru. Já to zvládl na první pokus. Důležité je také označit vstupní bod, jinak po spuštění editoru se ocitnu někde u mimozemšťanů v nekonečnu.

M

miny-99

Host
To Zbyněk Šemora :
Tak prázdnou plochu se mi povedlo vytvořit,ale má to jeden nedostatek....Když ji odevřu v editoru tak je tam normálně nebe,ale uplně bílá půda na které vůbec nic ani nevykouzlim:(

miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Tak prázdnou plochu se mi povedlo vytvořit,ale má to jeden nedostatek....Když ji odevřu v editoru tak je tam normálně nebe,ale uplně bílá půda na které vůbec nic ani nevykouzlim:(
Však jsem to napsal minule, že jsi asi u mimozemšťanů.
Editor světa - Tvoje trať zvětšit ...zvětšit.........pak si klikni myší na místo, kde chceš vstoupit, pravé tlačítko a tam si tuto volbu potvrdíš. (jak se jmenuje si nepamatuji, ale určitě to bude z popisek jednoznačné.
Uložit, opustit Editor MSTS a pak už to půjde.

M

miny-99

Host
Zbyněk Šemora napsal:
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Však jsem to napsal minule, že jsi asi u mimozemšťanů.
Editor světa - Tvoje trať zvětšit ...zvětšit.........pak si klikni myší na místo, kde chceš vstoupit, pravé tlačítko a tam si tuto volbu potvrdíš. (jak se jmenuje si nepamatuji, ale určitě to bude z popisek jednoznačné.
Uložit, opustit Editor MSTS a pak už to půjde.
Mno ,ale já tam nestavěl¨ještě vůbec nic a newim kam se přesunout abych mohl stavět...

M

miny-99

Host
To Zbyněk Šemora :
Prosim tě ne že bych chtěl otravovat,ale fakt sem se u toho zasek ...myslíš ,že bys mi mohl připravit prázdnou plochu na práci jen s texturou???;)Byl bych ti dost vděčný....

Martens

Strojvedoucí
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Prosim tě ne že bych chtěl otravovat,ale fakt sem se u toho zasek ...myslíš ,že bys mi mohl připravit prázdnou plochu na práci jen s texturou???;)Byl bych ti dost vděčný....
Má to jeden háček...tím se to nenaučíš....

M

miny-99

Host
Martens napsal:
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Já vim že ne ale aspoň by mi to trošku pomohlo;) Mohl bych se na tom naučit dělat pořádně s kolejema ,atd...
Ele z editovat tu mapu pro mě bude snad tabu napořád už dvy dny se snažim skoušim to a nic:(

Martens

Strojvedoucí
miny-99 napsal:
Martens napsal:
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
Já vim že ne ale aspoň by mi to trošku pomohlo;) Mohl bych se na tom naučit dělat pořádně s kolejema ,atd...
Ele z editovat tu mapu pro mě bude snad tabu napořád už dvy dny se snažim skoušim to a nic:(
No jo, jenomže bez terénu Ti jsou koleje na 4 věci.....

M

miny-99

Host
Martens napsal:
miny-99 napsal:
Martens napsal:
miny-99 napsal:
To Zbyněk Šemora :
No jo, jenomže bez terénu Ti jsou koleje na 4 věci.....
Mno asi máš pravdu,budu skoušet ještě...TRedy to tý doby než mi puknou nervy a počítač hodim z okna :D :D Což nebude dlouho trvat :D 8)

nebulus

Pomocník strojvedoucího
[quote="miny-99]
Mno asi máš pravdu,budu skoušet ještě...TRedy to tý doby než mi puknou nervy a počítač hodim z okna :D :D Což nebude dlouho trvat :D 8)[/quote]

:!: :!: :!: Ak sa chceš venovať MSTS, pevné nervy sú základom.

M

miny-99

Host
nebulus napsal:
[quote="miny-99
Mno asi máš pravdu,budu skoušet ještě...TRedy to tý doby než mi puknou nervy a počítač hodim z okna :D :D Což nebude dlouho trvat :D 8)
:!: :!: :!: Ak sa chceš venovať MSTS, pevné nervy sú základom. [/quote]
Mno budu zkoušet třeba se mi to jednou povede :) 8)

Přesně tak. Pokud někdo nepochopí z návodu MSTS jak vygenerovat svou vlastní trať, tak nemá smysl, aby pokračoval dál, ale dělal něco jiného, co umí. Protože je to to nejjednodužší, co nového stavitele čeká. Jelikož čas jsou peníze, tak nejlevnější varianta jak z toho ven je vyhodit PC oknem.

M

miny-99

Host
Zbyněk Šemora napsal:
Přesně tak. Pokud někdo nepochopí z návodu MSTS jak vygenerovat svou vlastní trať, tak nemá smysl, aby pokračoval dál, ale dělal něco jiného, co umí. Protože je to to nejjednodužší, co nového stavitele čeká. Jelikož čas jsou peníze, tak nejlevnější varianta jak z toho ven je vyhodit PC oknem.
Mno budu zkoušet snad se povede :)

Martens

Strojvedoucí
miny-99 napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
Ještě se podívej tady
http://trainsim.igames.cz/?mod=article&showid=63&query= a
http://trainsim.igames.cz/?mod=article&showid=64&query=

To je snad to, co hledáš

M

miny-99

Host
Martens napsal:
miny-99 napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
Ještě se podívej tady
http://trainsim.igames.cz/?mod=article&showid=63&query= a
http://trainsim.igames.cz/?mod=article&showid=64&query=

To je snad to, co hledáš
jóóóó...to by mělo nebo spíš je....ono...dík :D ;)

Martens

Strojvedoucí
bob57_cz napsal:
Tak si vem kopii TUTORIAL ROUTE, ostatní přesuň do zálohy jinam.
Máš tam základ a na tom můžeš mazat a přidávat, co chceš.
Bobe, ono mu šlo úplně o něco jiného......a jak jsem psal...pokud nezvládneš generování terénu, tak se o koleje ani nesnaž..... je to to samé, jako by ses chtěl naučit řídit mašinu, ale rozjezdy a brždění tě nezajímají...on už to někdo rozjede......

M

miny-99

Host
Martens napsal:
bob57_cz napsal:
Tak si vem kopii TUTORIAL ROUTE, ostatní přesuň do zálohy jinam.
Máš tam základ a na tom můžeš mazat a přidávat, co chceš.
Bobe, ono mu šlo úplně o něco jiného......a jak jsem psal...pokud nezvládneš generování terénu, tak se o koleje ani nesnaž..... je to to samé, jako by ses chtěl naučit řídit mašinu, ale rozjezdy a brždění tě nezajímají...on už to někdo rozjede......
Tak uz se mi konecne povedlo vygenerovt trat...Heh ale jen jednou :?
Pak už mi to zas neslo :(
Ale hlavni je ze se mi to uz povedlo 8)

Nahoře