Přepínání cabů (den/noc)?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jen malá připomínka k nočním cabům. Do vyřešení centrálního inteligentního přepínání varianty kabiny, bych dočasně nechal samostatně engy s noční kabinou.
Já opravdu nemíním mít na ploše 300 zástupců pro přepínání kabiny každé loko, nehledě k tomu, že tohoho zástupce si umí udělat nebo je ochotna udělat jen menšina uživatelů. Já jsem si je například ještě nedělal a kde jsem to potřeboval jsem si vytvořil noční eng.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
bob57_cz napsal:
To by mne zajímalo, jak se přepneš v aktivitě z jednoho cabu do druhého, když pro každý bude jiný eng a aktivita bude na rozhraní světla.
Na co máš na ploše ty zástupce? Respektive na co tolik? Pokud víš, že budeš nucen přepínat během jízdy, tak si připravíš jen jednoho, nejvýše dva. Nemusíš tam mít všechny, ostatní si můžeš schovat do složky, pokud ti to nestačí přepnout přes filemanažer jednoduchým klepnutím na netopýra.
Já jsem pro NOVÉ uspořádání s přepínáním. Je to lehčí a přehlednější.
Na jiném místě tohoto fora voláš po omezení počtu engů a tady naopak.

Bobe, a copak je to za NOVÉ uspořádání? V čem se liší, včem je lehčí a přehlednější?

BTW nemyslím si, že jsem počítačový tukan, ale pojem netopýr je mi zcela neznámý.....

Co se týče změny cvf souboru při přepínání denní/noční verze - "slušně vychovaný cab" toto nepotřebuje....stačí mu jediný cvf a ace soubory si MSTS dokáže podhodít pod rukou, aniž by se aktivita musela ukládat....a mít solo engy pro noční caby je opravdu jenom nouzovka.....
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Bob57: Rád bych Ti jen připomenul, že modely do MSTS se netvoří jen pro počítačové experty jako jsi ty, ale s MSTS jezdí i 60 letí důchodci a mnozí umí počítač jen zapnout. Proto, pokud něco vymyslíš, je to chválihodné, ale je nutné to i dotáhnout do uživatelského konce.
Batové kabiny začal používat Pikku, pak Martens, Ty a Ppoollll a každý na jiném principu. Dokud se tohle nesjednotí a nevytvoří ovládání, který si každý uživatel nainstaluje, tak nemá smysl tohle šířit mezi uživatele.
Prosímtě, kdy já volal po snížení počtu engů??? Já jen reagoval na útoky, že se mi to sesype při určitém počtu a maximálně jsem proti, když nový skin se liší jen řadovou tabulkou nebo se jedná o nepovedený model
Prosímtě, co znamená v počítačovém světě "NETOPÝR"?
Dokud nebude vytvořena uživatelská instalace ovládání DEN/NOC, bych batové přepínání kabin veřejně nepoužíval.
Programátoři máte slovo.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
přepínání cabů

Ten systém, který mě zaujal vymyslel Thomas Pilder a mě osobně velice vyhovuje. Systém, který začal nově zavádět Ppoollll je pro mě nepohodlný z toho důvodu, že dávkové soubory jsou zasunuty hluboko do podadresářů v MSTS. Martens mi vysvětlil, že je to proto, že snad někdo časem napíše nějaký program pro hromadné přepínání. Pokud to bude možné, začnu používat nový systém, do té doby je ten Pilderův uživatelsky pohodlný. Pokud provozuji MSTS, mám na liště spuštěný i Total Commander a naprosto bezproblémů si přepínám kabiny bez použití nějakého zástupce na ploše. Sám jsem tento systém začal používat právě pro omezení počtu .eng souborů a možnost přepnutí kabiny během provozu MSTS. Nikomu Pilderův systém nenutím, ani netvrdím, že je nejlepší. Pro mě je ovšem nejjednodušší. Navíc, pokud máme jeden .eng pro den i noc, tak počítačově méně zdatní jedinci mohou jezdit v noci jen s denní kabinou bez toho, že by jim to nějak nabourávalo aktivity. (budou pouze omezeni nepoužíváním noční tmavé kabiny) Také proto se přimlouvám za přepínací kabiny. BTW, svoje kabiny mám přejmenované už dlouho pro všechny stroje s noční versí kabiny a tohle mi nebezpečně začíná připomínat situaci okolo standardizování .eng souborů. Každý je přesvědčen o správnosti pouze svého jediného řešení, to je pak těžké.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Program na přepínání cabů dennoc

Protože program pro přepínání cabů den/noc se již připravuje, prosil bych u nově tvořených cabů o jedno - aby se bat soubory jmenovaly třeba jenom cab_den.bat a cab_noc.bat a ne cab_den_noc.bat nebo cab_noc_den.bat......

Musím pak složitě vymýšlet filtry na to, abych si dokázal poradit s tím, co který bat soubor umí a správně jej zařadit.....

Stejně tak zádrhel bude u více verzí cabů...příklad JP caby na 742....nebo caby na 240......tady ještě budu muset vymyslet, jak volit, který cab se bude používat.....
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Mám dotaz,je v aktuální verzi TRAINSETu u vozidel 230/240 Martensův upravený cab v noční verzi,popřípadě nový cab na 242 taktéž v noční verzi???Díky
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
poison napsal:
Mám dotaz,je v aktuální verzi TRAINSETu u vozidel 230/240 Martensův upravený cab v noční verzi,popřípadě nový cab na 242 taktéž v noční verzi???Díky

Cab upravený na přepínání denních i nočních verzí vč. předního i zadního stanoviště tam ještě není (sice cab jako takový je už u mne upravený), ale momentálně dodělávám engy s úpravou světel dle verze 1.5.4. pro řady cd_230 a cd_240 a zssk_240.....dále je tam upraveno řazení odboček podle nových poznatků z ladění 350 (tuším to byla Michalova nebo Romanova myšlenka) ..... a to tak, že poloha +1 u kontroleru již není aretovaná....

Pikku už to má snad upraveno mimo ty světla.

Leč zaměstnavatel je mým pánem a posledních pár dní se chodím domů jenom vyspat.....a i to jenom občas .....
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To přepínání světel den/noc chci do aktualizace zveřejnit u všech existujících kabin. Upravil Pikku, jedná se jen o den/noc, tedy zpětná kompatibilita zajištěna. Úpravy světel nechám na příště, až bude přepracováno a hlavně otestováno více engů. Ale to zase tolik nehoří.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pikku mi už své úpravy poslal, asi polovina se dala použít přímo, zbytek jsem dodělal sám. Pak bylo nutné odstranit noční engy.
Nyní mám otázku pro tvůrce aktivit, proč do traffic tak s oblibou dáváte lokomotivy s nočním cabem. Bylo jich několik desítek. Jejich vyhledání v consists byla snad nejhorší fáze těchto úprav. Ale ani Conbuilder mi nemůže najít jednu noční cd_130. (který blbec dal do Conbuilderu to rozlišování malých a velkých písmen, dělá to tam zbytečné desítky chyb, které vznikají po každém rozbalení z APK. Výpis je pak nepřehledný) Při spuštění MSTS to samozřejmě řve.
Jen aby jste věděli, co vás po aktualizaci čeká.
Já opravuji jen aktivity, které mám já u sebe.
Nechcete někdo udělat nějakou utilitku, která by uživatelům z Trainsetu vyčistila noční engy a v consistech je přepsala na denní?
Jinak pro mnohé bude jednodužší si z webu stahovat upravená vozidla a bude docházet k jeho přetížení.
To bude aktualizace hrůzy. (bude to souviset s BP71) Jestli vy se těšíte, tak pro mne to bude maximální přetížení.
 

Mirec

Signalista
Zbyněk Šemora napsal:
... (který blbec dal do Conbuilderu to rozlišování malých a velkých písmen, dělá to tam zbytečné desítky chyb, které vznikají po každém rozbalení z APK. Výpis je pak nepřehledný) ...
Treba mať strašiu verziu CB ... :D Ja mám 2.2.9 a no problem.
 
Naposled editoval moderátor:

Martens

Strojvedoucí
Správce
Mirec napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
... (který blbec dal do Conbuilderu to rozlišování malých a velkých písmen, dělá to tam zbytečné desítky chyb, které vznikají po každém rozbalení z APK. Výpis je pak nepřehledný) ...
Treba mať strašiu verziu CB ... :D Ja mám 2.2.9 a no problem.
Právě že starší verze CB nebyla case sensitive a je to až od novější verze.
 
Naposled editoval moderátor:

Petr Novák

Průvodčí
Tak to jsem tedy blázen,mám verzi 2.4.5 a ta není chopna vyhledat nefunkční consist,tj.consist,kde chybí nějaké loko či vagon.Zkušel jsem to už vícekrát,MSTS při startu řve,že mu něco chybí a CB při kontrole consistů nic nenajde,nanejvýše chyby v syntaxi,jak píše p.Šemora.Ten program jde poslední dobou nějak šejdrem,nezdá se vám? :(
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Petr Novák napsal:
Tak to jsem tedy blázen,mám verzi 2.4.5 a ta není chopna vyhledat nefunkční consist,tj.consist,kde chybí nějaké loko či vagon.Zkušel jsem to už vícekrát,MSTS při startu řve,že mu něco chybí a CB při kontrole consistů nic nenajde,nanejvýše chyby v syntaxi,jak píše p.Šemora.Ten program jde poslední dobou nějak šejdrem,nezdá se vám? :(
Souhlas. Na tom jsem pohořel právě včera. Na conbuilderu se mi právě líbilo, že dole byl seznam chybných consists na jejichž poklepání šlo jít přímo do editoru a chybné vozítko vyměnit. Ale když tam máte 50 consists s chybou v malých písmenkách, tak máte po chuti vše proklepávat. Bojím se, že ta noční 130 bude asi na postrku, tak mi nezbude než těch 50 consists projet ručně.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Zbyněk Šemora napsal:
Petr Novák napsal:
Tak to jsem tedy blázen,mám verzi 2.4.5 a ta není chopna vyhledat nefunkční consist,tj.consist,kde chybí nějaké loko či vagon.Zkušel jsem to už vícekrát,MSTS při startu řve,že mu něco chybí a CB při kontrole consistů nic nenajde,nanejvýše chyby v syntaxi,jak píše p.Šemora.Ten program jde poslední dobou nějak šejdrem,nezdá se vám? :(
Souhlas. Na tom jsem pohořel právě včera. Na conbuilderu se mi právě líbilo, že dole byl seznam chybných consists na jejichž poklepání šlo jít přímo do editoru a chybné vozítko vyměnit. Ale když tam máte 50 consists s chybou v malých písmenkách, tak máte po chuti vše proklepávat. Bojím se, že ta noční 130 bude asi na postrku, tak mi nezbude než těch 50 consists projet ručně.
Chlapi, s case sensitive je to problém, to souhlasím, ale jinak je chyba někde mezi židlí a klávesnicí....mám tutéž verzi a jedu zcela v pohodě na 4000 consistech....pokud si je sehraju i z archivu a docela v pohodě....

dokonce jsem takto Jackovi i odchytal s touto verzí spoustu chyb v sms souborech....chybně napsané nebo chybějící wav soubory....
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak nám vysvětli jak odstranit tento efekt. V routeriteru opravím malá a velká písmena, Conbuilder pak hlási 0 chyb. Vše OK.
Ale jakmile z APK rozbalím jakoukoli aktivitu, tak jsme tam kde jsme byli.
(apk je originál nástroj MSTS).
Poraď jak tuto chybu mezi klávesnicí a židlí odstranit.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Zbyněk Šemora napsal:
Tak nám vysvětli jak odstranit tento efekt. V routeriteru opravím malá a velká písmena, Conbuilder pak hlási 0 chyb. Vše OK.
Ale jakmile z APK rozbalím jakoukoli aktivitu, tak jsme tam kde jsme byli.
(apk je originál nástroj MSTS).
Poraď jak tuto chybu mezi klávesnicí a židlí odstranit.
No myslím si, že jsou tyto možnosti, co se s tím děje (v každém případě by to chtělo vidět originály souborů té aktivity :

1) AE při komprimaci nebo dekomprimaci zmrví název adresáře s modelem a dá jej vždy velkými písmeny a nebo je to opačně - tady je problém, protože to pak neodpovídá velikosti písmen ve skutečných adresářích trainsetu - což by se muselo upravit třeba programem ReBrat.

2) Problém není v APK, ale v tom, jak to zapíše autor aktivity....vždy je problém s velikostí písmen a to (vzal jsem si novou poisonovu aktivitu) :

[SYNTAX ERROR]
The consist file with the name cdservis2.con
contains an incorrect name in the line "TrainCfg".
it is CDservis2 and should be cdservis2
HINT: Open this consist in CB and save it, that will correct it.
--------------------------------------------------
[SYNTAX ERROR]
The consist file with the name poi_os4762.con
contains an incorrect name in the line "TrainCfg".
it is poi_Os4762 and should be poi_os4762
HINT: Open this consist in CB and save it, that will correct it.
--------------------------------------------------
[SYNTAX ERROR]
The consist file with the name poi_os4762_bla.con
contains a wrong or missing folder on the line EngineData ( Servis1 cd_Servis )
The folder name is cd_Servis which is incorrect.
--------------------------------------------------
[SYNTAX ERROR]
The consist file with the name poi_os4762_rajec.con
contains a wrong or missing folder on the line EngineData ( Servis1 cd_Servis )
The folder name is cd_Servis which is incorrect.
--------------------------------------------------
[SYNTAX ERROR]
The consist file with the name poi_os4762_skalice.con
contains a wrong or missing folder on the line EngineData ( Servis1 cd_Servis )
The folder name is cd_Servis which is incorrect.
--------------------------------------------------


Z čehož je vidět, že :
U prvních 2 chyb nesouhlasí název consistu s textem v řádku TrainCfg (velké CD)
U ostatních chyb jde o chyby ve velikosti písmen v adresáři

Píšeš o routeriteru - co on opraví (adresáře na disku nebo opravuje consisty - a to i uvnitř nebo jenom názvy?)

V každém případě bych rád (ne kvůli tomu, abych se po někom vozil) věděl, jak vytváření consisty? jestli co do velikosti písmen je název consistu i název souboru stejný.....protože tohle celé dělá jenom člověk.....autor aktivity.....

Pokud by tohle bylo v pořádku, tak pak se dá pátrat dál, zda to mrví APK nebo AE při komprimaci.....

BTW přišel někdo na to, co to je za formát APK? Dá se to rozbalit něčím jiným standarním? Nebo je to specifický formát komprimace?
 
Nahoře