CABVIEW A SOUND

Stav
nelze přidat další příspěvky.

blazo

Cestující
Zdravím všechny přiznivce,
Předem chci říct že jsem v instalaci nových strojů úplný amatér a už moc nevim jak na to. Mám doma trat 321 a chci po ní samozřejmě jezdit s českýma lokomotivama než s těma co jsou v původním trainsetu...Tak nějak jsem tedy profiltroval forum a udělal jsem si závěr že nej stahování bude ze str.p.Šemory(jsou podle tady vytvořených standartů a aktualizovane). Stáhnul jsem si tedy na zkoušku lokomotivy řady 163,362,372. Tady nastává můj problem: když to lokomotivy porovnám s ostatníma co mám v trainsetu tak, vidím že nemají cabview ani sound složku. Jenom v readme je napsane že :

K modelu je pouzita kabina: ../../common.cab/cd362/362.cvf
Zvuky: ../../common.snd/sndelok/372eng.sms (372cab.sms)
nebo
Kabina a zvuky jsou přesměrovány do adresářů common.cab a common.snd.

Tady jsem jako začátečník stracen. Čtením fora jsem strávil už hodně hodin ale nedokazal jsem najit nějaké pořádné vodítko, které by mi helplo. Podle rad jsem se naučil spolupracovat s Conbuilderem, ktery mi ukaže problemy, ano ty zjistim myslim si v pohodě, ale absolutně netušim co s tim. Konkretně:
[CAB DEFINITION FILE]
The cab definition file ../../common.cab/cab362/363.cvf specified by the file 163020.ENG
is missing from the folder E:\PROGRAM FILES\MICROSOFT GAMES\TRAIN SIMULATOR\TRAINS\TRAINSET\CD_163\CABVIEW
The error was found on this line:
CabView ( "../../common.cab/cab362/363.cvf" )

Tady mě prosim opravte pokud uvažuju špatně. Conbuilder mi říká že chybí složka, na kterou je nastavena lokomotivy v eng souborech u položky cabview a není k ní tedy cesta. Tak jsem si tedy z jiných stránek stáhl cabinu pro 163 kde jsou potřebné .cvf soubory a adresáře. Když ale tuto složku cabview(tak jak mi to radí autor) zkopíruji do složky locomotivy, nic se neděje a problem s vytvořením cabiny je furt stejný(failed open cab). Budu tedy muset přepsat něco v eng souborech nebo jsem uplně mimo? Když jsem to nějak zkoušel tak sem si mocn nepomohl

NO a v podstatě stejný problém mám i u zvuku.

Mám za to že lidí jako já tady bude víc, a tomu kdo není ještě zaběhlý v tomto systemu z toho musí jít hlava kolem - můj případ :)
Nemáte proto někdo návod(který by byl kompletní, a nemusel se po častech pracně shánět), kde by byly i screenshoty? Hodně by to pomohlo

Velmi zjednodusene, kvuli uspore se vytvoril system, kdy kabiny a zvuky jsou smerovany do spolecneho adresare (common.cab a common.snd ci pripadne jejich variantni reseni), ktere jsou stejne jako lokomotivy vlozeny do slozky trains/trainset. V techto slozkach jsou pak umisteny jednotlive kabiny a zvuky. Odpovidaji tak tomu uz dnes temer vsechny eng soubory (proto ty cesty). Takze pro spravnou funkcnost si musite stahnout nejen prislusnou lokomotivu, ale i kabinu a zvuky (pro zacatek staci to co je u Z.Semory, i kdyz i mimo tento server se jiste dajit kvalitni zvuky a kabiny, ale neni duvod to pro zacatek zbytecne komplikovat). Vsechny tyto polozky je potreba nakopirovat do trainsetu a to tak, aby to odpovidalo nadefinovani. Je-li v eng souboru pouze odkaz na cvf ci sms soubor, slozka kabina a zvuky musi byt v prislusnem adresari primo u lokomotivy, vetsinou jsou tam vsak odkazy typu common.cab/cab163/163.cvf. Tomu musi odpovidat i umisteni slozky kabiny, tedy v trainsetu mit slozku common.cab v nem slozku cab163 (pojmenovani libovolne, nicmene v tomto je aspon nejaky system a pro usnadneni neni spatne se ho drzet). V prislusne slozce cab163 pak bude vlastni kabina (tedy ace soubory a cvf soubor). U nej je jeste potreba zkontrolovat, zdali jsou odkazy na ace soubory ve spravnem formatu. Pokud je soubor cvf v puvodni slozce lokomotivy, staci zadani jmena ace souboru, pokud jsou ve slozce common.cab/cabxyz/xyz.cvf, je potreba mit u vsech odkazu na ace soubory mit tuto cestu. To vsak je jiz u stahovanych kabin a zvuku (u tech neni treba tento problem resit) napr. od Semory vyresene a ukol pro Vas je tedy jen mit spravne odkazy na cvf a sms soubory a prislusne cvf a sms soubory vcetne vlastnich zvuku u sound a ace souboru u kabin v prislusne slozce (tedy vetsinou vytvorena common.cab a common.snd) a vse by melo fungovat. Pokud nefunguje, soubory bud nejsou fyzicky pritomne, nebo jsou spatne definovany na odkazy, kde maji byt (coz zjistite pri projeti conbuilderem). Pokud to nebude fungovat, je potreba to podle vypisu z conbuilderu sladit a pro zjednoduseni podle uzivaneho systemu common.cab a snd. To by melo pro zacatek stacit.

to Blazo:Jak vidím byl jsem už předběhnut ale postup je už zde ve foru,stačí se jen podívat do FAQ a tam jsou odpovědi na veškeré tvé otázky a jistě si je tam i najdeš.Přesně,pokud se podíváš do svého trainsetu a tam se budou nacházet dvě složky commoncab a i soud ve kterých máš nasměrované veškeré jak zvuky tak i cab do těchto lokomotiv,melo by to být součástí trainsetu který jsi si nainstaloval

blazo

Cestující
Tak už to snad mám. Šlo jen o to pochopit systém common a upravování cest k nim v eng souborech...Snad už jsem to zvlád. Moc děkuju za vysvětlení :)

Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře