Historické osobné vagóny a prípojné vozy ČSD

A zároveň se k tym tyčkám robily aj výstuhy dveří, té předná hrany, aby se nedaly vyhnout. Člověk se pak divil, když mu sem tam něco zmizlo....
Jo, klasický způsob vykradení, ohnout dvířka a strčit ruku na poličku nahoře. Máma tam mívala nataženou pastičku na myši, jednou po šichtě jí našla sklaplou.
Na střední škole jsme měli kus prkna ve dveřích, když si někdo zacvakl zámek, tak přišel školník s ooohromnejma kleštěma.

Vojaci prvého ročníka si pred prvou dovolenkou na skrinkách nacvičovali prestupovanie z vlaku do vlaku - mazák zakričal meno prestupovej stanice (napríklad "Hulín!") a chlapci bleskovo prestúpili do skriniek pri opačnej stene...

Tax

Moderátor
Správce
Krátky Ca dostal dnes interiér, opravené podvozky - @Dan J. ma asi zabije, lebo som menil aj textúru ;) - a prebehol sa v OR.
Súdruhovia testeri, vy ste si nevšimli že sa netočia kolesá?

Spolu s "bratríčkom" krátkym BCa vľavo a vpravo je dlhý Ca ex. kkStB

Ca_kratky_OR.jpg

Detail podvozku - upravil som náboj kolesa

Ca_kratky_podvozok.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Nezabije, Tax to poopraví, aby to sedělo... :) :) :) Měnil jsi texturu celého vozu, nebo jen ty podvozky a rám? Co bude úplně nové poopravím.

Tax

Moderátor
Správce
@Dan J. : Nie menil som textúru B, aj to len je pridaná nová textúra pre ložiskový domček či jak sa to volá. To si upravíš veľmi ľahko.

Tax

Moderátor
Správce
Zatiaľčo niektorí tunajší podnikaví skinári špekulujú ako si privyrobiť na výlety a nové foťáky tak ja som sedel doma na prdeli ( zadarmo, bez špekulácií nad nejakým honorárom ), pálil som elektriku, ničil oči a rýpal som sa v maxe. Pán Ivo Mahel mi poslal doplňujúce intormácie ( nezištne, bez nároku na honorár - a on to je už niekto s menom medzi železničnými fandami ) tak z Ca 4-5710 ex. BEB vznikol ďalší "krátky" Ca 4-5410 ex kkStB.

Na hornom obrázku je Ca z kkStB, na dolnom Ca z BEB. Hľadaj 5 rozdielov. Možno ich je aj šesť, ale to bude vidieť najmä v interiéri ;)

Ca-4-5410-kk.jpg Ca-4-5710-kb.jpg

Naposled editoval(a):

Tax

Moderátor
Správce
No a ešte skúška v OR. Oba krátke Ca sú myslím v definitívnom stave. Pokračovanie až po návrate z cesty, teda niekedy na budúci týždeň.

Súpravu tvorí Pikkov krasin 456.007, poštový Fa 9110, dlhý Ca 4-5571, krátky BCa 2-8692, krátky Ca 4-5410 ex. kkStB a krátky Ca 4-5710 ex. BEB. Každý vagón v súprave je iný.
Dobrou správou je že Pikku mi prisľúbil že nasledujúci jeho model pre OR bude aj vo verzii pre 30-te roky ;) @Pikku : držím palce a ďakujem ;)

Ca_kratky_2_OR.jpg Ca_kratky_3_OR.jpg

Tax

Moderátor
Správce
Krátke Ca sa dostali do finálneho stavu a mohli by ísť na download. Ale najprv ich pozrú a schvália testeri. Zatiaľ len malý náhľad.

Dva "krátke" Ca spolu s Fa a s vynikajúcim modelom mašiny 456.007 Krasin od Pikka. Škoda len že Pikku sa zaoberá x-tým relase kdejakých vagónov namiesto toho aby urobil nejakú peknú prvorepublikovú mašinu, napríklad 365.0 :p Kurník, ľúďovia, pošlite mu niekto nejaké vhodné fotky!

Ca_kratky_test_r1.jpg

Pre porovnanie hore Ca prevzaté od BEB a dole od kkStB. Oba zo strany kupé

kratke-Ca-r1.jpg

Tax

Moderátor
Správce
Dlhé Ca-čka dnes dostali definitívne podvozky a 3D vetrače LP. Ostáva jedna otravná nezáživná práca, a to pomaľovať rám nápismi. Potom upraviť prechody do správnej výšky a model môže ísť von. Ale vidím že do sleziny to nestihnem ;)

ca-d_test_486-008.jpg ca-d_test_486-008-a.jpg

Vlaková lokomotíva je 486.008, v súprave okrem troch "dlhých" Ca je jeden ABCa a Fa. Všetky ABCa dostanú nové podvozky snáď na budúci týždeň, aj LP vetrače.
Rád by som vedel kto namaľuje textúru pozdĺžnika pretože ja som na to príliš lenivý. Ale asi budem musieť, bez nápisov je to moc prázdne. Alebo tam nalepím fotky z nejakej modrej 363 CD Cargo?

Tax

Moderátor
Správce
Ano, pane předsedo správní rady, budu se snažit.
Práve mi prišlo na rozum čo s tým. Zoberiem to na slezinu a tam mi to niektorý špičkový skinár namaľuje. Aspoň sa zasvätím do tajov jeho ťažkej a záslužnej práce ;) Šak keď to namaľuje tak to už len bude len klonovať ;) Ctrl+C a Ctrl+V

Ano, pane předsedo správní rady, budu se snažit.
Práve mi prišlo na rozum čo s tým. Zoberiem to na slezinu a tam mi to niektorý špičkový skinár namaľuje. Aspoň sa zasvätím do tajov jeho ťažkej a záslužnej práce ;) Šak keď to namaľuje tak to už len bude len klonovať ;) Ctrl+C a Ctrl+V
Když bude čas a přijdu na slezinu, rád tě zasvětim a něčemu novému přiučim ( snad neva že ja se za špičkového skinára nepovažuji)... ;) Ber to jako vážnou nabídku a ne jako rýpání... Věřím totiž, že tvuj předchozí příspěvek neni též jen naprosto zbytečné rýpání ;)