Historické osobné vagóny a prípojné vozy ČSD

Tax

Moderátor
Správce
Dnes v noci exporty a 3ds max fičali ako divé, urobil som posledné úpravy na modeloch. Okrem opravy podvozkov som dosadil tabuľky, zmenil mapovanie textúry na niektorých drobných detailoch ktoré páni testeri prehliadli alebo nekomentovali. Sada "dlhých" Ca je takmer pripravená k distribúcii. Aby dlhé Ca mohli ísť k Vám zostáva upraviť prechodové mechy . To možno urobím na slezine spolu so sadou ABCa. To už dovolí v kombinácii s "krátkymi" Ca a BCa zostaviť pestré súpravy z obdobia 1925 - 1939

ca_2018-02-15.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, tak šup sem s těmi opravenými soubory, ať můžu pokračovat v práci na ubytovacím voze. Potřebuji to stáhnout celé znova, poněvač těch variantuž mám tolik, že jsem se v tom jaksi ztratil. Pak přijde na řadu těn dílenský z pošťáku a možná...? Včera jsem na netu narazil na pár fotek, tak uvidím co s tím:
Bam4.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Ahoj, tak šup sem s těmi opravenými soubory, ať ...
Dane, ABa. ABCa a Ca ( 2+3+5 variant ) už sú upravené, ostáva BCa a prechodové mechy. Tak ešte vydrž, verejná betaverzia 0.98 je na dosah
Ak sa dostanem do ďalšej fázy tak upravím interiér aby vyzeral honosnejšie ( v.0.99 ) a môže byť že by som urobil aj pohľad cestujúceho (inside)

No a ešte screeny - vlaková lokomitíva je Pikkova 486.101
Všimli ste si že na každej strane sú ináč usporiadané bočnice?

ABa-1-6719-or3.jpgABa-1-6719-or4.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Keď nájdeš prečo nie? Napríklad chýbajú podklady na Ba, to je ten s moc oknami, teda 16 na každej bočnici + okná u hajzlíka.
 

Tax

Moderátor
Správce
Dnes som prekonal odpor k práci a prekopal som medzivozové prechody. Sada Ca je opäť o kúsok bližšie k downloadu. Ostáva oprava maličkostí ktoré unikli pozornosti testerov :p Prechod sa dostal na správnu výšku ( podľa výkresu ) a zmenil sa krycí plech

prechod.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Tak dnes došlo aj na konečnú úpravu krátkeho BCa a úpravu prechodov na "krátku" verziu Ca/BCa.
Okrem opravy drobných chýb voz dostal nové sedačky do kupé 2. triedy, zavesil som obrazy a vonku dostal 3D slnečné clony.

bca_test_fin.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
@MERIDIAN : správne, teda až na tie ceduľky, tie na verejnom modeli sú. Inak ešte je tam odlišne usporiadaný interiér.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Vůbec netuším, co je to za vůz, má to vystouplé boky jakoby pošťák nebo služebák. Ale fakt nevím. Jinak dneska jsem se celé odpoledne drbal se štítkem ČSD
štítek na voze.jpg
Dále musím udělat znova celý rám, Taxi, ty nadpisy by byly bílé, pokud by vůz odpovídal do období do 80. let?
Dan
 

Tax

Moderátor
Správce
Vůbec netuším, co je to za vůz, má to vystouplé boky jakoby pošťák nebo služebák.
ja by som povedal že to má zúžený čumák vpredu aj vzadu, to čo je vystúple tak to je normálnej šírky
... ty nadpisy by byly bílé, pokud by vůz odpovídal do období do 80. let?
SV gagóny mali aj žlté, aj biele nápisy, je v tom mrdník. Napríklad Fa 9110 má nápisy na ráme žlté, ale na fotkách sú aj biele nápisy.
Môžeš si vybrať ;)

675975.jpg

Fa 5-xxxx2.JPG
 
Nahoře