Databáze strojvůdců MSTS

Napadla mě taková zajímavá věc :D . Co kdyby se vytvořila databáze strojvůdců ( uživatelů ) MSTS. Šlo by o to, že na nějakém webu by byl seznam všech registrovaných strojvůdců, a u každého bylo napsáno, kolik aktivit dokončil, na jaké trakci jezdí, stala-li se mu nějaká nehoda a tak. Byla by to samozřejmě věc dobrovolná.
Každý kdo by chtěl být registrovaný na oné stránce jako strojvůdce MSTS, by zaslal e-mail na ujednanou adresu a začal by jezdit. Z počátku na motorových vozech a postupně třeba na EC s 350. 10-20 jízd na motorových vozech- čestná informace e-mailem o splnění+ přiložené podrobnosti z každé jízdy, a mohl by už na motorové lokomotivy atd.
Později by se třeba mohly zavést i šichty ( na jeden týden ) pro každého strojvůdce, které by nebyly nějak náročné ( 1-4 h ). Pokud by neexistovala na danou trasu aktivita, udělala by se jednoduchá ( třeba jen vlak hráče ), což zvládně každý. Bylo by to z důvodu, aby mohly být podrobnosti o jízdě, což při explore route nejde.
Myslím, že by nebylo špatné cítit se jako strojvedoucí a vědět, že pokud se stane chyba už nelze úkol spustit znovu. Tedy za předpokladu, že by se vše provádělo čestně!
Napiště co si o to myslíte.

Martens

Strojvedoucí
Petr napsal:
Já bych to bral, je to skvělý nápad! :D Ale jak jsi psal: muselo by to být čestně!
Podobnou akci vymysleli na Railsim....tam byl někdo jako strojmistr a ten přiděloval, kdo kam pojede...a pak se psala hlášenka.....Otázkou je, kdo si to papírování vezme......mám neblahé tušení, že bude akutní nedostatek strojmistrů :)

Bob

Posunovač
Martens napsal:
Podobnou akci vymysleli na Railsim....tam byl někdo jako strojmistr a ten přiděloval, kdo kam pojede...a pak se psala hlášenka.....Otázkou je, kdo si to papírování vezme......mám neblahé tušení, že bude akutní nedostatek strojmistrů :)
Tak tak, Martensi. Dělal to Peťa Šimral, dnes pan majitel soukroumé dopravní společnosti a občasný přispěvovatel i sem. Sám jsem "pod ním jezdil", byla to docela zábava. :)

Ale kdo by měl čas na strojmistrování a hlavně - ta čestnost by mohla být problém.

G

Guest

Host
Jinak, pokud by nikdo neměl zájem mít a aktualizovat databázi na svém webu, mohla by být na mém, ačkoliv nepatří k nejnavštěvovanějším. Takže kdo by měl zájem se jakýmkoliv způsobem zúčastnit této akce ať se sem napíše, nebo mi pošle mejla, i s tím, jakou funkci by chtěl vykonávat. Mohlo by to fungovat na takovémto principu: Dispečer by rozeslal strojvedoucímu plán trasy, druh, řazení vlaku atd., nebo už vytvořenou aktivitu. Strojvedoucí, by případně podle těchto pokynů vytvořil jednoduchou aktivitu, nebo by požádal o pomoc strojmistra. Poté co strojvedoucí aktivitu splní, ať už úspěně či neúspěšně pošle strojmistrovi podrobnosti úkolu a může i svou jízdu objektivně zhodnotit. ( Byl bych však nerad, aby někdo při mylném projetí zastávky spustil aktivitu znovu, jen aby měl dobré výsledky v databázi. To už záleží na charakteru každého z nás. ) Strojmistr podle toho zaktualizuje informace v databázi u daného strojvedoucího. A zadá mu další trasu. Limit na splnění jednoho úkolu, by nebyl omezen. Nemůžeme nikoho nutit, protože vše záleží na dobrovolnosti.
:D

Kuba

Provozní technik
:eek: :eek: :eek: Já si myslím že je to skvělý nápad, jen jestli se opravdu někdo najde a má dost času že by to dělal všechny ty věci co by vznikaly kolem toho. :D :D :D

Naposled editoval moderátor:
Těch strojmistrů musí být více a všichni by měli mít ftp přístup k databázi, aby se práce usnadnila. Jsem případně ochoten nechat strojmistry spravovat databázi, která by mohla být součástí mojich stránek. Jen doufám, že se nikdo nepřihlásí kvůli tomu, aby my udělal z webu kůlničku na dříví :D Příhlásí-li se pár lidí, můžeme začít ihned :D

Martens

Strojvedoucí
Pajavlaky napsal:
Těch strojmistrů musí být více a všichni by měli mít ftp přístup k databázi, aby se práce usnadnila. Jsem případně ochoten nechat strojmistry spravovat databázi, která by mohla být součástí mojich stránek. Jen doufám, že se nikdo nepřihlásí kvůli tomu, aby my udělal z webu kůlničku na dříví :D Příhlásí-li se pár lidí, můžeme začít ihned :D
Ono by to šlo udělat poloautomaticky a odesílání meldungu by se dalo zpracovávat scriptem......a na DB bys nepotřeboval FTP přístup....PHP a mySQL by to dokonale zvládlo a nebudeš mít bordel na webu.....

G

Guest

Host
Bohužel na mě mluvíte španělsky. Pokud by to chtěl někdo udělat, budu velmi rád a uvolním na to prostor. Jestli se ale nepřihlásí žádný strojmistr, jen pár fírů, nezbyde mi nic jiného, než databázi dělat ručně a zároveň být jediným strojmistrem.

Zase jsem se nepřihlásil... :D Tak lidi hlaště se, ať to můžeme spustit co nejdříve.
Martens: Jak dlouho by trvala ta příprava databáze?
Mimochodem, máme už prvního strojvedoucího, který čeká na první šichtu :D

Strojmistr by měl na starosti ( společně s ostatními strojmistry) samotnou databázi a určitý počet strojvůdců, o které by se "staral".
To znamená: Zadá jízdu strojvedoucímu; poté, co strojvedoucí jízdu dokončí zašle strojmistrovi výpis; strojmistr podle toho zaktualizuje položky v databázi.
Dejme tomu, že je 20 strojvedoucích a 5 strojmistrů.
Každý strojmistr má tedy na starosti 4 stále stejné strojvedoucí a přístup k databázi.
Je tady někdo, kdo by byl ochoten dělat strojmistra a rovněž udělat databázi podle toho, co zde psal Martens?
Pokud ne udělám databázi sám, ale nastávající strojmistři už budou muset hodnoty zadávat ručně. Takže pokud se teď přihlásí někdo schopný a ochotný dělat strojmistra, přestože nerozumí Martensovo způsobu, udělám co nejdříve databázi sám ručně a celá věc se může spustit :D
Strojmistr se vůbec nemusí ničeho bát :D Bude v podstatě dispečer.
Jinak vám strojvůdcům pošlu formuláře, ve kterých mi napíšete údaje, které chcete mít v profilu v databázi :D ( oblíbená řada atd. )

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Hlavne zalezi jak strojvedouci budete platit podle toho se jich pak prihlasi urcity pocet

Udělal jsem takovej pokus. Je to sice hodně amatérský, ale pro začátek snad postačí. Jakmile se ke mně, či budoucím strojmistrům dostanou do rukou podrobnosti o aktivitách, budou v zip archivu u každého strojvedoucího ke stažení, společně s jeho vyjádřením. Balíky se budou aktualizovat zhruba po 5 aktivitách.
http://www.navestidlo.wz.cz/strojvedouci.htm
Jinak dovětek: je zcela jisté, že aktivity si budete muset nějaké vyrobit sami, ale myslím, že postačí jen vlak hráče. Takže třeba příde e-mail: Os xxxxx máš ho tady v http://www.sweb.cz/danone39 Vy pouze sestrojíte jednoduchou aktivitku ( skutečně jen z toho důvodu, že v explore route nejdou podrobnosti), s jízdním řádem a můžete frčet. Mělo by jít hlavně o řízení, než o strávení několika dní nad jednou aktivitou.
Jinak já se samozřejmě budu snažit, abyste si aktivity sami vytvářet nemuseli a budu vám takovéto podobné jednoduché posílat e-mailem. Pokud byste to, ale chtěli s trafficem atd. tak bohužel musíte sami.
Alespoň zezačátku...
Takže mi prosím ještě napište s čím třeba nesouhlasíte, co byste zlepšili a můžem to odstartovat-pošlu licence. Jak jste z tohoto článku asi postřehli, jsem prozatím strojmistrem, ale nabídl se mi Kuba na případnou pomoc, takže snad to zvládnem. :D

Vrbam napsal:
Ja jedine jako strojvedouci letmo.
Jak tomu mám rozumět :D ? Mám ti poslat formulář? Je to úplně dobrovolný a je na tobě, jestli úkol pojedeš 14 dní, anebo ho zvládneš za den. Je to potom ale trochu tvoje vizitka :D
Lidi já myslím, že byste se měli zapojit, vždyť o nic nejde a navíc si můžete vybudovat pověst dobrého MSTS fíry... :D

Nahoře