Značení aktivit a consistů

Myslíte si, že je potřeba zavést doporučení ve značení consistů?

  • Ano

    Hlasů: 13 81.3%
  • Ne

    Hlasů: 2 12.5%
  • Nevím

    Hlasů: 1 6.3%
  • Jsem proti jakýmkoliv pravidlům

    Hlasů: 0 0.0%

  • Hlasovalo členů
    16

Robo

Průvodčí
Martens napsal:
Robo napsal:
To, že sa snažíte o zjednotenie trainsetu ešte pochopím, ale preboha načo zjednoťovať consisty ??? Každý si to bude robiť ako chce a nebude sa riadiť nejakými pravidlami pri ich vytváraní.

Koukám, že Robo bude jeden z nepřizpůsobivých jedinců.....klidně si měj v consists a trainsetech svůj bordel.....

Uvědom si laskavě, že se to dělá asi proto, že když si pak budeš chtít nějakou aktivitu vyseparovat mimo, protože budeš mít velké množství consistů, tak se z toho bordelu v consists po..eš....no zkus se pak obrátit tady s dotazen co s tím.....

Prečo neprispôsobivých ??? To mám skákať tak, ako si tu podaktorí pískate ??? Tým nechcem vyvolať konflikt a nechcem, aby sa to automaticky presúvalo do Hydeparku, len som vyjadril svoj názor, však doby komunizmu skončili.
Ja osobne mám vo svojom trainsete poriadok a to mám cez 1000 consistov. Pritom značenie je naprosto jednoduché, napr. pri osobákoch sa často sa stretávam, že nejakí "múdri" ľudia nazvú consist "osobák" a teraz čo. Človek nemá ani šajnu, čo je to za consist.
Keď si vytvorím v conbuildri fiktívny osobný vlak, nazvem ho trebárs vo *file name* "Os 001", v *description* "Os 001(ZSSK754,4Bdt,Bds). To isté platí aj o reálnych vlakoch, napr. Os Os 7507, ďalej Os 7507 (ZSSK 750,3Bdtmee). Pri nákladoch napr. ZSSK 753 237-7 naklad 2 .
Ja osobne nemám rád, keď sa pri tvorbe aktivít do reálnych tratí v TRAFIC tvoria consisty horespomínaného typu "osobák", ďalej trebárs "záloha, vozne, rýchlik a pod". Myslím si, že vôbec nieje problém si zistiť číslo vlaku, hoci aj nákladného, napr NEx 47179 (LTE217,25Tds). Tiež nemám rád, keď sa do názvu consistu vrýpe písmeno tvorcu aktivity.
V tomto vidím základný problém pri tvorbe consistov ktoré idú "von"
 

Mirec

Signalista
Robo,

ale ako potom triediš tie súbory k aktivitám, ked v nich nemáš meno autora?Pochopím to keby si mal od autora iba jednu aktivitu, ale keď ich niekto urobí viac?Alebo keď dostaneš novú aktivitu tak najprv zmažeš adresáre Activities, Paths, Services, Traffic a Consists a potom "nainštaluješ" novú aktivitu?
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Robo napsal:
Prečo neprispôsobivých ??? To mám skákať tak, ako si tu podaktorí pískate ??? Tým nechcem vyvolať konflikt a nechcem, aby sa to automaticky presúvalo do Hydeparku, len som vyjadril svoj názor, však doby komunizmu skončili.
Robo, tohle do HydeParku nepůjde, neboť se to stále týká tématu.....

Jenže Robo, nevím kolik Ti je, já dobu komunismu zažil taky.....ale taky vím, že svět bez pravidel je prostě anarchie.....holt pravidla musí být i mimo dobu komunismu, pokud se činnost týká větší skupiny lidí...a s tím nikdo nic nenaděláme....ať je to MSTS, ať je to silniční provoz, ať to le letecký provoz (pilotní licenci mám cca 10 let), ať jsou to počítače....kde bychom byli, kdyby si každý výrobce SW stanovil vlastní pravidla.....?


Robo napsal:
Ja osobne mám vo svojom trainsete poriadok a to mám cez 1000 consistov. Pritom značenie je naprosto jednoduché, napr. pri osobákoch sa často sa stretávam, že nejakí "múdri" ľudia nazvú consist "osobák" a teraz čo. Človek nemá ani šajnu, čo je to za consist.

Keď si vytvorím v conbuildri fiktívny osobný vlak, nazvem ho trebárs vo *file name* "Os 001", v *description* "Os 001(ZSSK754,4Bdt,Bds). To isté platí aj o reálnych vlakoch, napr. Os Os 7507, ďalej Os 7507 (ZSSK 750,3Bdtmee). Pri nákladoch napr. ZSSK 753 237-7 naklad 2 .
Ja osobne nemám rád, keď sa pri tvorbe aktivít do reálnych tratí v TRAFIC tvoria consisty horespomínaného typu "osobák", ďalej trebárs "záloha, vozne, rýchlik a pod". Myslím si, že vôbec nieje problém si zistiť číslo vlaku, hoci aj nákladného, napr NEx 47179 (LTE217,25Tds).
No tak to se potom tedy divím, proč jsi zastáncem toho, aby byly pravidla v pojmenování konsistů.....:-/( :?:

A zjistit si číslo nákladního vlaku? Tak v tom případě budu veškeré dotazy tohoto typu směřovat na Tebe, protože nepředpokládám, že všichni mají k dispozici služební CD i s číslováním nákladních vlaků.......

A pokud si v descriptions značíš podrobný popis consistu, tak to jistě nevadí, ale by jsi při kopírování musel každý consist otevřít a podívat se, cože to vlastně kopíruješ.....

Robo napsal:
Tiež nemám rád, keď sa do názvu consistu vrýpe písmeno tvorcu aktivity.
V tomto vidím základný problém pri tvorbe consistov ktoré idú "von"
Robo, a proč Ti to vadí? Neříkám, že bych na tomto trval, ale příjde mi to jako jeden ze základních orientačních bodů v názvu consistu.....
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Robo napsal:
To mám skákať tak, ako si tu podaktorí pískate ???
Jo a ještě jednu věc jsi Robo nepostřehl....a to tu, že žádná věc nebyla direktivně nařízena jedinou osobou, ale vznikly na základě diskuse více lidí, dohody a kompromisu.....tedy těch lidí, kteří tuto potřebu cítí taky a aktivně se podílí svým názorem na řešení tohoto problému......pravda, názor, že žádná pravidla není potřeba je taky názor, ale potom nemá cenu, aby se takový člověk do diskuse zapojoval......logiky na co, když by si podle takového názoru měl každý dělat vše podle svého?A ti, co stojí pasivně opodál.....? Těm pak zbývají dvě věci.....buď a nebo :)

Ti co jsou pasivními konzumenty by po takovém zavedení pravidel měli co nejmíň problémů s instalací aktivit a jejich kontrolou.....přesně podle idey nainstaluj a hraj......čehož chceme dosáhnout.....a nebo se budou muset sami vrtat v těcho souborech a budou nuceni se jenom jako prosí uživatelé naučit to, co potřebují autoři aktivit......
 

Tax

Moderátor
Správce
Ja síce aktivity netvorím, ani nehodlám, ale poriadok musí byť.
Preto si myslím, že consistsy by mali mať nejaké logické meno, pod ktorým si autor aktivity vyberie vhodný consist Ako príklad môžem uviesť Slovenskú strelu: ( ale aj iné súčasné vlaky, hlavne rychlíky a expresy ) by to bolo S_strela.con. Pre starší vlak - napríklad z nedávnej histórie - pred revolúciou: S-strela88.con, kde 88 je vyjadrením roku, kedy sa takáto súprava používala ( alebo napríklad , Vindobona_69.con ). Ďalšia varianta v parnej trakcii by bola S_strela50.con. Každý okamžite vie, aké vozidlá, hnacie aj ťahané v consistse nájde ... Osobné vlaky môžu mať consists tvorený z typu, čísla vlaku a obdobia: Mos2203_65.con, alebo Os2201_92.con. Takto je nad slnko jasné, že pod Os2201_92.con sa skrýva osobný vlak Brno - Bratislava ( alebo naopak, uvádzam len príklad ) vedený laminátkou 230/240 a zopár vozov Bt v zostave, ktorá bola bežná v roku 1992. U nákladných vlakov by to mohlo byť podobné, akurát fantázii v radení vlakov sa medze nekladú. Keď bude consists Mn49525_69.con, bude nad slnko jasnejšie, že tam nemôže byť kocúr 742 a vagóny Rills, ale bude tam hektor T435.0 ČSD a tomu obdobiu ( 1969 ) zodpovedajúce vagóny. Navyše by bol vhodný aj zoznam existujúcich consistsov, s uvedením použitých vozidiel a aj s linkami na ich download. Toľko môj nápad a myslím, že je dosť rozumný a navyše môže platiť v krajoch na oboch stranách rieky Moravy
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Tax napsal:
Navyše by bol vhodný aj zoznam existujúcich consistsov, s uvedením použitých vozidiel a aj s linkami na ich download. Toľko môj nápad a myslím, že je dosť rozumný a navyše môže platiť v krajoch na oboch stranách rieky Moravy
Tohle by mohlo být super nápad pro portál, který chystá Zdeněk...consisty ucelených souprav.......ale má to jeden háček.....předpokladem pro správné fungování na první šup by měl být být jednotný trainset.....abych si consist nestáhnul a celý znova nepřeznačoval......:(
IMHO dneska když rozbaluji apk, tak pokud mi chce přepsat consist, tak jej nepřepisuji......zbytečně bych si pak zase přebil již upravené consisty...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zatímco, já zápasím s krajinou kolem Poříčan, tady taková debata.
Ohledně consistů, na jednotný název mne napadla myšlenka v době tvorby mé Náročné služby. Jako vlak hráče tam potkáte dvakrát stejný rychlík R705. Poprve před Pardubicemi s lokomotivou 150 a podruhé u Hodonína s lokomotivou 363. Proto by v názvu mělo být i hnací vozidlo.
Občas pro testování krajiny jezdím volnou jízdu. Vyberu si lokomotivu, ale co se mi objeví za info o soupravě? To co napíšete do názvu consists. Pokud je tam Mirecův způsob, tak opravdu není šance poznat s čím pojedu (xxxdoprava17.con). Takže celé značení bych zohlednil i tímto. Jinak si myslím, že je každého věc, jak si consists označí, kompatibilitu to neovlivní. Ale já až se pustím do nějaké aktivity, tak určitě nějaké univerzály vytvořím, pokud mne někdo nepředběhne.
 

AndrewM

Skladník
AndrewM

Tax napsal:
Ja síce aktivity netvorím, ani nehodlám, ale poriadok musí byť.
Preto si myslím, že consistsy by mali mať nejaké logické meno, pod ktorým si autor aktivity vyberie vhodný consist Ako príklad môžem uviesť Slovenskú strelu: ( ale aj iné súčasné vlaky, hlavne rychlíky a expresy ) by to bolo S_strela.con. Pre starší vlak - napríklad z nedávnej histórie - pred revolúciou: S-strela88.con, kde 88 je vyjadrením roku, kedy sa takáto súprava používala ( alebo napríklad , Vindobona_69.con ). Ďalšia varianta v parnej trakcii by bola S_strela50.con. Každý okamžite vie, aké vozidlá, hnacie aj ťahané v consistse nájde ... Osobné vlaky môžu mať consists tvorený z typu, čísla vlaku a obdobia: Mos2203_65.con, alebo Os2201_92.con. Takto je nad slnko jasné, že pod Os2201_92.con sa skrýva osobný vlak Brno - Bratislava ( alebo naopak, uvádzam len príklad ) vedený laminátkou 230/240 a zopár vozov Bt v zostave, ktorá bola bežná v roku 1992. U nákladných vlakov by to mohlo byť podobné, akurát fantázii v radení vlakov sa medze nekladú. Keď bude consists Mn49525_69.con, bude nad slnko jasnejšie, že tam nemôže byť kocúr 742 a vagóny Rills, ale bude tam hektor T435.0 ČSD a tomu obdobiu ( 1969 ) zodpovedajúce vagóny. Navyše by bol vhodný aj zoznam existujúcich consistsov, s uvedením použitých vozidiel a aj s linkami na ich download. Toľko môj nápad a myslím, že je dosť rozumný a navyše môže platiť v krajoch na oboch stranách rieky Moravy

Opravdu jste si jist, ze kazdy si vybavi, jestli 742 muze byt v consistech od roku 1969 nebo 1980 ? A ze Os2201 jezdil v roce 1992 mezi Blavou a Brnem ? Myslim si, ze vetsina lidi (zejmena tech mladsich) by se nechytala ... Ale ten napad se vseobecnymi constisty bych podepsal, pokud vezmu, ze pro vetsinu aktivit treba pro BK je postacujici balik cca sta az dvou set consistu (osobni doprava), ktere se vicemene opakuji, tak je zbytecne tvorit nove a nove consisty se stale stejnym obsahem.
 

Mirec

Signalista
Zbyněk Šemora napsal:
Zatímco, já zápasím s krajinou kolem Poříčan, tady taková debata.
Ohledně consistů, na jednotný název mne napadla myšlenka v době tvorby mé Náročné služby. Jako vlak hráče tam potkáte dvakrát stejný rychlík R705. Poprve před Pardubicemi s lokomotivou 150 a podruhé u Hodonína s lokomotivou 363. Proto by v názvu mělo být i hnací vozidlo.
Občas pro testování krajiny jezdím volnou jízdu. Vyberu si lokomotivu, ale co se mi objeví za info o soupravě? To co napíšete do názvu consists. Pokud je tam Mirecův způsob, tak opravdu není šance poznat s čím pojedu (xxxdoprava17.con). Takže celé značení bych zohlednil i tímto. Jinak si myslím, že je každého věc, jak si consists označí, kompatibilitu to neovlivní. Ale já až se pustím do nějaké aktivity, tak určitě nějaké univerzály vytvořím, pokud mne někdo nepředběhne.

Ale veď loko sa v menu predsa zobrazuje.Najprv je položka LOKOMOTIVA, tam je zobrazení názov definovaní v eng súbore a podtým je položka VLAKOVÁ SOUPRAVA a tam je zobrazená napr. xxxdoprava17...
 

Ppoollll

Signalista
Rád bych si udělal jasno na jednu zásadní věc související s všeobecně používanýma consistama (dále jen soupravy). Nikde jsem na toto téma v tomto vláknu zatím nenarazil a podle mne je to zapotřebí vzít v úvahu. Zdůrazňuji že nenavrhuji žádné nové pojmenovávání a pokud zde něco uvedu tak jen jako příklad.

U souprav složených čistě z vozů je pojmenování soupravy poměrně jednoduché a jednoznačné. Jsou soupravy použité pouze u jednoho vlaku "EC, IC, ..." ale proti tomu jsou soupravy osobních vlaků které se v mnoha případech mohou opakovat. Kolik je takovýchto variant v reálu? Zas tak moc ne. Proto mi přijde i docela zbytečné mít pak na prakticky stejnou soupravu vozů od různých tvůrců aktivit i různé consisty.
Problém se ale začne komplikovat v okamžiku kdy se začne uvažovat i o tom že úkol nezačíná samostatnou lokomotivou která najede na již předem danou soupravu vozů. Pokud tedy úkol začíná "za pochodu" - souprava už od někud jede - tak musí být v definici soupravy i lokomotiva. A zde je velký problém neboť asi každý z autorů k dané soupravě připojí i jinou lokomotivu.
Nějak si nedokáži představit jak organizovat názvoslovně (a lidsky) soupravy pokud mají být používány obecně nadefinované soupravy, zejména jestliže se budou lišit právě tou použitou lokomotivou.
Zamýšlel se nad tímto někdo?
O nákladních vlacích nemá smysl se zde bavit neboť co úkol to jiné soupravy - jak to autor úkolu pojmenuje tak to bude. Je to ve většině případů platné stejně jen pro ten jeden konkrétní úkol.
Podle mého názoru pokud bude fungovat Martensův prográmek na přesouvání všeho okolo úkolů tak je pak diskuse na toto téma vpodstatě zcela nadbytečná a je to plýtvání časem všech zůčastněných. Zatím to vypadá tak že tato pomůcka bude v reálu zprovozněná a použitelná dříve než se zde na něčem vůbec dohodneme. A do té doby je nejrozumnější to nejjednodušší. Index autora a úkolu na začátku názvu všech souborů. Nic víc nemá smysl řešit. Úkol dojedu a pokud ho chci smásnout či odložit bokem tak vše s tímto indexem vyberu velmi jednoduše.

Je mi jasné že co člověk to názor. Má proto smysl toto v současné době vůbec řešit a vymýšlet něco nové a tlačit k tomu mnoho jedinců i proti jejich vůli když v dohledné době se to stane s vytvářenou pomůckou nepodstatné?
 

Robo

Průvodčí
Mirec napsal:
Robo,

ale ako potom triediš tie súbory k aktivitám, ked v nich nemáš meno autora?Pochopím to keby si mal od autora iba jednu aktivitu, ale keď ich niekto urobí viac?Alebo keď dostaneš novú aktivitu tak najprv zmažeš adresáre Activities, Paths, Services, Traffic a Consists a potom "nainštaluješ" novú aktivitu?


Načo triediť ??? Zober si aktivitu napr. na trati 150. Mám vytvorenú aktivitu Mos 7503(takto je pomenovaný aj consist) ( Hronská Dúbrava - Zvolen os. st.) Práve v Dúbrave sa križuje s R 802 Gemeran (traffic).
Na to mám hneď vytvorenú aktivitu R 802 Gemeran (takto je pomenovaný aj consist) Zvolen - Šurany ( BA) a ako traffic je MOs 7503, s ktorým sa križuje v Dúbrave. Ďalej sa R 802 Gemeran stretáva s R 803 Gemeran (takto je pomenovaný aj consist)(traffic). A hneď máme tretiu aktivitu R 803 Gemeran.
Jednoducho 1 consist využijem aj pri 5. aktivitách, pričom sa držím podľa reálu a nedávam tam consisty typu *xxxdoprava17*

ALL: ak by sa značili aj jednotné consisty, určite by nemal chýbať reálny názov vlaku a tiež info, ake je vlakové HDV

Martens: samozrejme, že treba, ale netreba to robiť formou výpadu :D
Okrem toho, komunizmus som zažil len 7 mesiacov :)
 

Robo

Průvodčí
Ppoollll napsal:
U souprav složených čistě z vozů je pojmenování soupravy poměrně jednoduché a jednoznačné. Jsou soupravy použité pouze u jednoho vlaku "EC, IC, ..." ale proti tomu jsou soupravy osobních vlaků které se v mnoha případech mohou opakovat. Kolik je takovýchto variant v reálu? Zas tak moc ne. Proto mi přijde i docela zbytečné mít pak na prakticky stejnou soupravu vozů od různých tvůrců aktivit i různé consisty.

Presne s týmto súhlasím
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ještě bych měl jeden dovětek. Universální consisty se také hodí z důvodu, pokud přesuneme ohrané aktivity, odstraníme si i vlakové soupravy a ve volné jízdě nebudeme mít s čím jezdit. Tímto bychom se dostali do stejného stavu, jako při použití Trainstore.
Proto mám představu, dát těmto consistům určitý index, na který by reagoval Martensův prográmek otázkou, zda přesunout i tento soubor (ale z bezpečnostních důvodů by jej mohl do odkládacího adresáře zkopírovat.)
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Robo napsal:
Načo triediť ??? Zober si aktivitu napr. na trati 150. Mám vytvorenú aktivitu Mos 7503(takto je pomenovaný aj consist) ( Hronská Dúbrava - Zvolen os. st.) Práve v Dúbrave sa križuje s R 802 Gemeran (traffic).
Na to mám hneď vytvorenú aktivitu R 802 Gemeran (takto je pomenovaný aj consist) Zvolen - Šurany ( BA) a ako traffic je MOs 7503, s ktorým sa križuje v Dúbrave. Ďalej sa R 802 Gemeran stretáva s R 803 Gemeran (takto je pomenovaný aj consist)(traffic). A hneď máme tretiu aktivitu R 803 Gemeran.
Jednoducho 1 consist využijem aj pri 5. aktivitách, pričom sa držím podľa reálu a nedávam tam consisty typu *xxxdoprava17*
Jo takhle nějak by to mělo fungovat, akorát pokud si někdo ručně přesune consist Gemeranu do archivu, aniž by si uklidil aktivitu MOs 7503, tak tu aktivitu nespustí....toto je jediné riziko toho, že budeš mít sdílené consisty pro více aktivit.....

Taky je pravda, že consist xxxxdoprava17.con, je nic neříkající název consistu, ale je fakt, že pro přesun mi stačí vědět, že za těmi xxxx se skrývá consist od Mirecovy aktivity s názvem xxxxx.....a to pro přesun stačí....otázka další identifikace ( co to je za soupravu, tak ta už tak netíží)...

Robo napsal:
Martens: samozrejme, že treba, ale netreba to robiť formou výpadu :D
Okrem toho, komunizmus som zažil len 7 mesiacov :)
No výpadem to nebylo, jenom jsem tak usuzoval podle Tvojí poslední věty ve Tvém první příspěvku, kde jsi jasně psal, že jsi proti pravidlům pojmenovávání consistů.....BTW já tento totalitní režim zažil 29 let......včetně několika zkoušek Dějin MDH a dějin KSČ na vyšce....naštěstí státnice jsem z toho už dělat nemusel :)

To PPoollll : Má s pravdu s tím udělátorem máš pravdu v tom, že pokud stihnu do té doby doplnit Activity Mover o funkci archivace consistů, tak je tato diskuse už bezpředmětná.....asi to bude to další, co udělám nejdřív....
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Zbyněk Šemora napsal:
Ještě bych měl jeden dovětek. Universální consisty se také hodí z důvodu, pokud přesuneme ohrané aktivity, odstraníme si i vlakové soupravy a ve volné jízdě nebudeme mít s čím jezdit. Tímto bychom se dostali do stejného stavu, jako při použití Trainstore.
Proto mám představu, dát těmto consistům určitý index, na který by reagoval Martensův prográmek otázkou, zda přesunout i tento soubor (ale z bezpečnostních důvodů by jej mohl do odkládacího adresáře zkopírovat.)
Jo, to je docela dobrý nápad....ale protože se nemůžu spoléhat na dohodu, tak to asi udělám tak, že to dám do konfigurace programu.....takhle nebudu muset překompilovávat program pokaždé, když se něco změní......
 

Amazon

Posunovač
Taky napíšu svůj názor..já osobně si myslim že je zcela zbytečné zavádět nový systém značení consistů dokud nebude jednotný trainset..navíc ruku na srdce..debaty o sjednocení trainsetu se tu vedou již kolem dvou let (+/-), a výsledek? myslim že s consistama to bude podobné..čistě můj názor
 

Ppoollll

Signalista
Martensi

K tomu udělátoru a parametru na ponechání consistů. Asi by stálo za úvahu to udělat tak že by to byl textový údaj kde by fungovala hvězdičková syntaxe. Autorům úkolů by to pak, za předpokladu používání indexu autora na začátku názvu consistu, mohlo posloužit k tomu že mu zůstanou dostupné všechny jeho consisty.
Něco podobného jako když hledáš v Commanderu soubory akorát že invertovaně. Co splní podmínky toho filtru tak zůstane a zbytek de do archivu.
 

JOHNZ

Průvodčí
Tu asi niekto zabúda na to, že každá súprava (a ostatne čokľvek iné v aktivite) môže mať 2 názvy ... 1 ktorý sa vám zobrazí vo vnútri MsTS a 1 ktorý sa vám zobrazí keď si pozeráte v Total Comanderovi a s ktorým pracuje MsTS.

Takže môj návrh:
Názov súboru .con: (bez diakritiky, bez medzier)
XX_YYYYYY_zzzzzzz.con
XX: autor consistu (aktivity)
YYYYYY: nazov aktivity
zzzzzzzz: UID (proste cokolvek len aby to nemali v aktivite 2 supravy)

priklad:
JO_R242_R008 (cize konzist odo mna, z aktivity R242 Fatra a nieco comu rozumiem len ja, ale to staci)

Zobrazovaný názov súpravy (dlhe, s medzerami, obmedzene aj diakritikou, nemusi byt unikatny):
(SSSSLLLLLLL)n+vvvvvvvvvvvvvvvvvv z XX_YYYYYY
SSSS LLLLLLL: zaraditel + nazov HKV (n - moze ich byt aj viacej)
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv: lubovolny pokec o vlaku
XX_YYYYYY to iste ako pri nazve suboru (dobre v priapde ak ma autor aktivity nainstalovane aj nejake ine supravy)

príklad:
CD742.134 + ZSSK350.014+EC136 Slovenska Strela z JO_nap_vyluka
 

Mirec

Signalista
Martens napsal:
Taky je pravda, že consist xxxxdoprava17.con, je nic neříkající název consistu, ale je fakt, že pro přesun mi stačí vědět, že za těmi xxxx se skrývá consist od Mirecovy aktivity s názvem xxxxx.....a to pro přesun stačí....otázka další identifikace ( co to je za soupravu, tak ta už tak netíží)...

Presne moje slová...Ináč uznávam že názov consistu "..._doprava17.con" nikomu nič nehovorí...Skúsim sa polepšiť... :D Ináč aj ja si myslím že program Activity Mover tento problém vyrieši.

Johnz: Súhlasím s tebou, systém XX_YYY_ZZZ je najefektívnejší a najlepší...
 

Ppoollll

Signalista
Takže proč tato diskuse?

Jediný opodstatněný důvod - možnost snadného vyčištění patřičných složek od již zastaralých a nepoužívaných souborů zdržujících náběh MSTS a při určitém počtu i zkolabování MSTS.

Co na to stačí?

U všech souborů na začátku index autora a index úkolu. Cokoliv dalšího je již nepodstatné a je pouze na autorovi aby se v tom vyznal.

Pokud ale z úsporných důvodů někdo použije jeden consist vícekrát tak pak vzniká problém. Tento problém ale bude řešen Martensovým UDĚLÁTKEM. Přeci už před delší dobou vznikla jednoduchá dohoda o indexech na začátku v názvech souborů úkolů. A pokud ji někdo nedodržuje dotěď tak ho k tomu žádná další a složitější dohoda nepřiměje :!: Z tohoto pohledu je pak CELÁ tato diskuse jen ztrátou času :!: Mějte to lidi na paměti :!: A jestli si někdo sám pro sebe vymyslí jakýkoliv pro něho přehledný a jasný systém tak ať si ho používá. Pokud dodrží alespoň to že má u všech souborů v názvech na začátku svůj index tak je pak vše v pořádku. Pokud již já či kdokoliv jiný jako koncový neznalý (málo znalý) uživatel budu donucen si složky MSTS vyčistit a vím že mám již projeté všechny úkoly tohoto autora tak je smáznu bez ohledu na to jestli consist patří jen k jednomu či více úkolům od tohoto autora.
Je toto tak složité? Musí se kvůli tomu opět vymýšlet další DOHODY O NÁZVOSLOVÍ SOUBORŮ které stejně nebudou všichni dodržovat? To máme všichni tolik času nazbyt? Zkuste se pánové přestat snažit BÝT PAPEŽTĚJŠÍ NEŽ PAPEŽ aby to nedopadlo podobně jako s EU a koblihama.
(pro neznalé vysvětlení - EU doporučila v maximální míře zabránit kontaminaci cukrářského zboží neboli brát to do holých rukou. A co na to naši zákonodárci? Okamžitě dlouho předlouho zasedali a vymyslei to že VŠE musí být již od okamžiku výroby zabalené. Jak ty koblihy pak vypadali víme všichni. :( )
 
Nahoře