padání MSTS

G

Guest

Host
tak jsem si nechal posatvit novej comp 3GHz pentium 4, 512 MB pamět a grafika čip nvidia 6600, 128 MB, gigabyte... tak všechno chodí mimo msts, to naběhne chvíli to jede a pak se sekne - s tím, že to začne buď vrčet nebo se to resetuje. Nestalo se to už někomu ??? Všechny ostatní aplikace, 3D mark, všechno chodí. mám xp SP2, totálně mě to štvě, protže právě na tohle jsem se hooodně těšil

JOHNZ

Průvodčí
Ovládače grafiky a jedine ovládače grafiky ... alebo chyba pri inštalácí MsTS ... nainštaluj MsTS a len tak s originál vecami skús zajazdiť ... jestla povalí, tak je to chyba pri inštalácí niečoho iného (vehikle, trate)

G

Guest

Host
ovladače mě napadly, dal jsem tam poslední ze stránky výrobce, ale ten nápad jezdit jen to původní to mě nenapadlo, zkusím. Pak mám v záloze ještě zápůjčku jiné grafické karty, ovšem to je krajní řešení

Lord

Posunovač
Já mám úplně stejnou sestavu jako ty, jenom víc paměti a jede to úplně v pohodě. V sestavě to rozhodně není, to spíš v MSTS. Záleží taky, jakou trať se pokoušíš jet, ne všechny stačí pouze nainstalovat. MSTS je velice rozmazlená a háklivá aplikace, chce to na ní jemně a pozvolna :D . Lord.

G

Guest

Host
jezdím brno praha - od pana šemory, jenže instalaci bych předpokládal ok, dával jsem to už asi na čvrtý comp, nikde to neřve, že by něco chbělo atd, paměti zkusím půjčit, ale jinou kartu už mám vyjednanou - zkusím napsat jak jsem dopadl

A

Arwy

Host
Ja som mal podobný problém s compom, vyskúšal som všetky možné ovládače ku grafike, staré aj najnovšie ale bez úspechu. Chybu som nakoniec odstránil v BIOSE a to zmenou nastavenia časovania operačnej pamäte.

G

Guest

Host
tak celkem překvapivá věc, když vypnu integrovanou zvukovku nepadá a nepadá, tak tomu celkem nerozumím, ale asi jsem na stopě :)

JOHNZ

Průvodčí
No vidis a si doma ... a pre ostatnych drzitelov integorvanych zvukovych kariet: co sa tyka FPS tak investicia do plnohodnotnej zvukovky (moze byt aj z druhej rucky) bude kupa ktoru neolutujete! Dnes som do svojho vykonom MSTS nevyhovujuceho kompa dohodil SB Live! 16 a cuduj sa svete fps poskocilo o 5 kuskov hore ...

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Jak to tady sleduju, je MSTS vynikajici nastroj na kompletni testy vykonu HW a to i toho nejnovejsiho. Kdyby existoval urcity usek trate projizdeny konkretni soupravou aby byly stejne vychozi podminky a to cele navic formou spustitelneho exe souboru. Ten by pak vyhodil max., min. a prumer. hodnoty FPS a strcil by vsechny profi benchmarky do kapsy. Tak jako tak, idealni vec na zahorovani noveho kusu.

Mizení objektů ???

Ujedné aktivity nevim jestli SP 1903 nebo zs01narocna_sluzba_9a jel proti mě vlak asi 130-ka hrbatá, a jinde vjížděl do stanice kufr a nejednou tyto objekty pře očima zmizely. Chyba programování či HW. :?:

Martens

Strojvedoucí
Re: Mizení objektů ???

Itterheim napsal:
Ujedné aktivity nevim jestli SP 1903 nebo zs01narocna_sluzba_9a jel proti mě vlak asi 130-ka hrbatá, a jinde vjížděl do stanice kufr a nejednou tyto objekty pře očima zmizely. Chyba programování či HW. :?:
Spíš to vypadá na to, že jedeš těsně před zmizením services.....chyba HW to pravděpodobně nebude....IMHO buď jet na čas a nebo protáhnout dobu života daného trafficu....

G

Guest

Host
řešení - tak všem děkuji za rady, můj problém je vyřešen. Budiž to info i pro ostatní - základní deska asus p5gd2, po vypnutí integrované zvukové karty padat přestalo, říkal jsem si možná něco špatně na desce, ale druhý kus se choval stejně - upozorňuji nový bios, nové ovladače, nic nepomohlo. Takže řešení - dal jsem tam starého sound blastera a jezdím naprosto bez problémů. jestli to je problém zvukového čipu nebo řešení od asusu, tak to nevím, ale padání to vyřešilo. Takže asus p5gd2 je super deska, ale s msts asi může za jistých okolností nastat tenhle zádrhel - jinde se ale problém neprojevuje......

G

Guest

Host
jarda: no spíš prasárna výrobce zvukového čipu a jeho sladkých ovladačů. Tipuju, že tam byl Avancelogic nějaké té vyšší verze. (ALC850, nebo ALC650)

jarda750 napsal:
je tam nějákej c mediaCMI, http://www.asusteam.cz/DetailPage.asp?DPG=54629, nevím, ale byl to nápad ze zoufalství, tady bych problém nečekal
S C-media jsem si užil svoje,mám ve starším PC zvukovku,která používá tenhle typ ovladačů,konkrétně CMI 8738.Na některých hrách prostě nejde zvuk, a hra má tendenci spadnout,pohyb je trhavý.Vidím to jako konflikt ovladačů,které se spolu hádají o přerušení IRQ a pak to tahle dopadá.Takže za to nemůže samotný integrovaný chip,ale ty nevyladěné ovladače.No a protože MSTS má velké nároky,ovladače nestíhají a pak všechno padá.Zkus si půjčit zvukovku s jinými ovladači,ne CMI a myslím si,že by mohlo být po problému.

Naposled editoval moderátor:
Zožeň si z n-tej ruky starý SB Live! 16 PCI (dá sa zohnať za 300 SK -> 250 kČ) a nielenže budeš mať po problémoch s ovládačmi ... lebo žiadne nie sú, už Win98 ich má v sebe vstavané, W2k/XP nápodobne. Nielenže si ušetríš kopec problémov so zvukom, ale ešte si o nejký 1-2 fps vyšvihneš výkon MsTS ... lebo ten závisí úplne od všetkého ... ako tu Josef Vogeltanz spomenul ... upraviť do rozumnej formy a máme objektívny benchmark ktorý vydrží niekoľko rokov ...

G

Guest

Host
však jak o pár řádků výš píšu - udělal jsem to a už problém není, to jsem už toho sound blastera chtěl prodat ....

M

mali

Host
Prosím zkušenější uživatele o radu.Mám problém s tím,že i po přeinstalování MSTS a trati Kúty-Pardubice se mi objeví jenom prázdné žluté okno s hlášeními,též mi vyhodí nějakou chybovou hlášku klavesa F9 pro rozpojení vlaku a končím u Billa. Mám to nainstalované na dvou discích a na každém je jiný systém.Nevím,jestli nebyla chyba v tom,že jsem jenom překopíroval trainset.Ono se to totiž chová stejně u obou instalací :eek:

Naposled editoval moderátor:
G

Guest

Host
Pád aktivity - nelze pridat vozidlo do sveta

Prakticky každá aktivita, kterou rozjedu, zkončí následující hláškou : "Can't add car "jméno" to world. Pak mě to pošle k Billovi. Není nějaký program, který by aktivitu "projel" za mě a na tyhle chyby mě upozornil ?

Btw - jak upravit právě tu onu ?

Díky moc

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Re: Pád aktivity

Borek napsal:
Prakticky každá aktivita, kterou rozjedu, zkončí následující hláškou : "Can't add car "jméno" to world. Pak mě to pošle k Billovi. Není nějaký program, který by aktivitu "projel" za mě a na tyhle chyby mě upozornil ?
Používej programy Conbuilder a Trainstore. Pomocí Conbuilderu vyměníš zmíněné vozy a lokomotivy za jiné a aktivita by už padat neměla. Trainstore zrychlí načítání MSTS. Oba programy jsou na stránkách Zbyňka Šemory.

Nahoře