Pulty - aky sa da zohnat, ako by sa dali ev. vyrobit, ...

Howky

Průvodčí
David Hájek: kolego koukej :D ten termín musíme domluvit :D

Dneska mám pro vás malou ukázku, od nového člena naší dílničky Davida Šmída . Nachystal elektroniku, a další díly pro možnost připojit starší rychloměry na simulátor Open rails .
Nyní půjde rychloměr na testy přímo s Open Rails a v dohledné době snad přijde namontovat na jeden známý pult.

 

Miran

Moderátor
Správce
Pokud vím, tak na trhu (tedy v nějakých shopech) ne. Ale kdyby sis tohle vlákno přečetl od začátku, pár kousků by se tady našlo. Viz ten Howkyho nejen v Ostravě, David Hájek taky nějaké udělal. Pravda, levné moc nejsou a skladné taky ne...:):):):):):):)

Ale teď trochu vážně: Pokud by sis chtěl nějaký ten model pultu postavit, tak se domnívám, že výše uvedení pánové by ti jistě neodmítli odpověď na konkrétně a korektně položenou otázku, týkající se detailů pultu. Základy jsou na tobě, informací zde na fóru je také spousta....
 

Howky

Průvodčí
Pánové poptávám tyto věci na pult : Rychloměr Metra, Klávesnici ARR, a krytky na osvětlení měřících přístrojů 10ks :)
pult 1.jpg
 

Mischus

Začátečník
Zdravim panove, dodelavam univerzal. ovladaci pultik na MSTS/OR a ted resim jake vicepolohove spinace pouzit pro vlakovou brzdu a ridici kontroler, aby se to vse chovalo co nejverneji realite. Muzete poradit? Zatim mam kontroler a veskere brzdy na klasicky 2-polohovy pakovy spinac (joystick), ktery v krajnich polohach pouze simuluje stisk pismen na klavesnici. Zapojeni je reseno pres Pokeys57u, takze pokud muzete dat radu, i co se zapojeni tech vicepolohovych spinacu tyce, aby to fungovalo spravne, tak budu moc rad. Diky.
 

Lukáš242

Začátečník
Zdravím,
Potřeboval bych pomoct se zapojením pultu z lokomotivy řady 742 pro simulátor 2018. Prosím o schéma zapojení, popř. seznam materiálu pro zprovoznění pultu. Na pultě jsou kompletně instalovány nové ovládací prvky dle originálu. Kontroler je původní , brzdiče také. Děkuji předem za odpovědi.
 
Bobe, on ale zháňa zrejme schémy pre rozhranie s PC, nie schémy skutočného stroja. To zrejme aj tak neovplyvní, keďže chovanie riadi skript loko priamo v engine hry. Pult je len hardware.

Aspoň tak som to pochopil ja. Ak zle, tak sa vopred ospravedlňujem za nesprávnu interpretáciu textu.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Bobe, on ale zháňa zrejme schémy pre rozhranie s PC, nie schémy skutočného stroja. To zrejme aj tak neovplyvní, keďže chovanie riadi skript loko priamo v engine hry. Pult je len hardware.
Aspoň tak som to pochopil ja. Ak zle, tak sa vopred ospravedlňujem za nesprávnu interpretáciu textu.
Ano, pult je HW a já z toho jeho požadavku chápu, že neví, jak je propojen v reálu. Jak pak má udělat rozhraní pro simulátor, to se dočte právě v tomto vláknu. Pult pro 742 už dávno úspěšně zprovoznil David Hájek a dost o tom zde i reportoval.
Učit se, učit se, učit se. Zde pročítat, pročítat, pročítat. Osobní manuály tu těžko bude někdo poskytovat. Těch řešení s mikrokontroléry je celá řada.
 

Howky

Průvodčí
Ono nejdříve se autor pultu musí rozhodnout pro jaký simulátor pult bude :) a podle toho potom volit zapojení.
Např. Pult Davida Hájka, nechci nijak hanit jeho práci :) ale každý simulátor se s pultem chová jinak :) Zkoušel jsem Davidův pult na Open Rails a zlobilo to , v MSTS jeho pult problémy nemá :) Proto je potřeba také zvolit správné překopání pultu tak aby fungovalo :)
 
Nahoře