Pulty - aky sa da zohnat, ako by sa dali ev. vyrobit, ...

Lukáš242

Začátečník
Dobrý den . Potřeboval bych poradit se zapojením směrové páky pultu z loko ř. 742 ... Tlačítka mám zapojené přes pokeys57U a chtěl bych aby i na to byla připojená směrová páka tak , aby fungovali 4polohy : dozadu , neutral , start , dopředu. Pult je dělaný na Train Simulator 2018
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Dobrý den . Potřeboval bych poradit se zapojením směrové páky pultu z loko ř. 742 ... Tlačítka mám zapojené přes pokeys57U a chtěl bych aby i na to byla připojená směrová páka tak , aby fungovali 4polohy : dozadu , neutral , start , dopředu. Pult je dělaný na Train Simulator 2018
Chudák češťyn!
 

Slowhand97

Začátečník
Zkusím vytvořit poptávku, jestli se najde nabídka. Uměl by někdo ze zdejších autorů sestavit pult lokomotivy je mi jedno jestli to bude 749, 752, 753, 754, ale jedna z těchto jmenovaných by to být měla, byl bych rád kdyby ten pult byl schopen pracovat jak s TS tak ORTS, ale když bude jen pro ORTS tak to nevadí. Cenu si stanoví autor sám, kdyžtak do zpráv. Děkuji
 

Orty2

Začátečník
Dobrý den . Potřeboval bych poradit se zapojením směrové páky pultu z loko ř. 742 ... Tlačítka mám zapojené přes pokeys57U a chtěl bych aby i na to byla připojená směrová páka tak , aby fungovali 4polohy : dozadu , neutral , start , dopředu. Pult je dělaný na Train Simulator 2018
 

Orty2

Začátečník
Zdravím,
Prosím o radu s nastavením Pokeys 57U v Train Simulator 2018.
Mám optický enkoder instalovaný na brzdiči BS2. Obsadil jsem Svorky na pokeys 31 a 32 a nastavil jsem příkazy. První směr páky na (y) a druhý směr na (g). Enkoder spíná signály skvěle, ale ve hře to s pákou jenom
třese. Prostě se páka nehne z mista...
Potřebuji signál asi zesílit.... Provedl jsem v nastavení Pokeys násobič na 4x , ale stejně bez pohybu. Jen se páka třese víc. :)
Nevím jak dál... V nastavení Pokeys se moc nevyznám....
Nevíte jak dál?
Díky za každou radu.
 

Zdendaki

Začátečník
Zdravím,
Prosím o radu s nastavením Pokeys 57U v Train Simulator 2018.
Mám optický enkoder instalovaný na brzdiči BS2. Obsadil jsem Svorky na pokeys 31 a 32 a nastavil jsem příkazy. První směr páky na (y) a druhý směr na (g). Enkoder spíná signály skvěle, ale ve hře to s pákou jenom
třese. Prostě se páka nehne z mista...
Potřebuji signál asi zesílit.... Provedl jsem v nastavení Pokeys násobič na 4x , ale stejně bez pohybu. Jen se páka třese víc. :)
Nevím jak dál... V nastavení Pokeys se moc nevyznám....
Nevíte jak dál?
Díky za každou radu.
Není to spíš tím, že Pokeys dává signál do PC na příliš krátkou dobu? Není spíš potřeba prodloužit délku simulovaného stisku klávesy?
 

Orty2

Začátečník
Souhlasím, ale v nastavení Pokeys jsem zvolil největší možný násobič signálu, tj. 4x.
Jestli je někde v nastavení jiná možnost nevím....
 

Howky

Průvodčí
Ano , TS2018 potřebuje opravdu delší stisknutí, taky jsem dělal nějaké pokusy ohledně rotačního enkoderu, dokonce jsem to zkoušel i s pultem Davida Hájka. Jediné co mě napadlo, je možnost prodloužit dobu stisknutí ještě jednou , pomocí nějakého obvodu. Ale osobně nejlepší varianta, je použít arduino a od Hurtíka použít jeho program na příjem dat z TS a komunikaci s TS :)
 

JakubSvec

Začátečník
Ahoj,
kamarád získal kompletní pult z lokomotivy 210 a rád by jej zapojil do simulátoru (zřejmě MSTS, model do RW byl nenávratně ztracen). Mne pověřil k zapojení. S zapojením brzdičů nemám problém, však si je zde už někdo zapojoval a poměrně dobře do popsal... Problém pro mě však nastává u kontroléru, který má na první pohled 103 poloh. Ještě jsem to nějak nezkoumal, nicméně, radši se zeptám již teď, abych věděl, zda to má cenu vůbec zkoušet.
Jak máte vyřešené zapojení?
Nepředpokládám, že je na kontroléru 103 pinů. Tipoval bych spíše tak 13 (10 poloh + 3 šuntovací). Jak to máte vyřešené u přepínání poloh v simulátoru? Ideálně přes arduino. Napadá mě, že by se vždy po sepnutí 1 z 13 kontaktu "zmáčklo" Áčko po určitou dobu (pár vteřin). Zní to jednoduše, ale jak vyřešit otáčení kontroléru dozadu? Potom, kdybych otočil kontrolérem z 5. polohy na 4tou, teoreticky by to taky zmáčklo Áčko, místo Dčka a to já právě nechci.

Tuhle myšlenku mám v hlavě a těžko se to vysvětluje. Omlouvám se, pokud jsem napsal nějakou blbost, už mi to teď večer nemyslí... Budu rád, když mi poradíte a neukamenujete za poměrně blbý dotaz.

Díky :)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Problém pro mě však nastává u kontroléru, který má na první pohled
To má jen na první pohled. V reálu je tam vysílač selsynu. který se otáčí v poměru 1/3 o 90st., čímž mění napětí na vstupu regulátoru poměrného otevření tyristorů s šířkově fázovou modulací.
 
Nahoře