Pulty - aky sa da zohnat, ako by sa dali ev. vyrobit, ...

Peter268

Skladník
zdravím, taký dotaz by som mal a asi hlavne na Dávida Hájka :) šlo by cez Pokeys napojiť ovládacie prvky aj v kabíne trucku?
 

Howky

Průvodčí
Ano šlo by ovládat prvky v truck kabině :) Pokeys umí simulovat jak klávesnici tak joystick :)
Ale nebylo by lepší využít Arduino ? Pokud máš v plánu si udělat i palubku tak je Arduino vhodnější a levnější volba :)
 

Peter268

Skladník
Ano šlo by ovládat prvky v truck kabině :) Pokeys umí simulovat jak klávesnici tak joystick :)
Ale nebylo by lepší využít Arduino ? Pokud máš v plánu si udělat i palubku tak je Arduino vhodnější a levnější volba :)

vďaka za odpoveď....tak o tomto som nevedel, že je možné to riešiť aj inak ako cez Pokeys a pokiaľ je Arduino lepšia a rozumnejšia voľba, tak určite by som to radšej takto riešil
 

Dano123

Začátečník
Zdravím všetkých, ponúkol by mi niekto nejaký základný pult do OR za rozumnú cenu (50-100 eur)? Stačí úplne niečo základné, napríklad na štýl Lukáše Zimy. Najlepšie by bolo poslať na dobierku.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Lopatou :D jsem si to nemohl odpustit napsat :D

Ale jinak ano, stačila by lopata a snímač, který by snímal jestli je lopata uvnitř topeniště nebo ne. Pokud by byla, arduino by nasimulovalo hození uhlí do kotle :D asi tak :)

Proč simulovat?! Když už tak lopatu s pořádným uhlím, jen chudák hospodyně až bude uklízet ten binec.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
"To uhlí neuklízet, ať je vidět, že na něj máme!"
Lopata musí mít pořádnou porci uhlí, stačí je na ní zafixovat aby nepadalo a nedělalo bordel.
V engu parniček je parametr ShovelCoalMass ( ) a ten je potřeba taky nějak nasimulovat. Třeba sedmi kily ostravského. ;)
 

Howky

Průvodčí
Tak něco málo na čumendu, Plech s rychloměrem jsou ve fázi úprav, proto nejsou na pultě. Jinak má to ještě nějaké mouchy, které přijdou odstranit. OBE a BP jsou zatím ve skříni a čekají na instalaci. Některé věci by to stále chtělo sehnat. Jinak o čem se uvažovalo, kompletně nastříkat celý pult znovu, ale nakonec jsem se rozhodl, že ho nechám takto v originále a dále pak popisky pod pulty mám doma nachystány nové, které se dávají v současné době na mašiny tak uvidíme, jestli nechám staré či dám nové :)
 

Přílohy

  • IMG_3290.jpg
    IMG_3290.jpg
    399.1 KB · Zobrazeno: 49
  • IMG_3291.jpg
    IMG_3291.jpg
    456.9 KB · Zobrazeno: 52
  • IMG_3292.JPG
    IMG_3292.JPG
    315.8 KB · Zobrazeno: 51

Šroty

Začátečník
Zdravím, mám 2 otázky.
1) Neprodávate někdo nějaký pult za rozumnou cenu? Nemusí být zapojený.
2) Jaký pult je nejjednodušší na sestavení?
Předem děkuji za odpovědi.
 

Fanda Steiner

Začátečník
Zdravím, mohl bych se zeptat, jestli někdo nenabízí rajčáky z lokomotiv s tyristorovou pulsní regulací, typu 162/163, 362/363 nebo 111, s bráchou stavíme pult a rajčáky jsou jedna z mála věcí, kterou nemůžeme sehnat, kdyby někdo měl napište SZ nebo do komentářů a poté se domluvíme v SZ, předem díky. 1f603.png (nabídneme cokoliv, co již nepotřebujem nebo to máme víckrát)
 
Nahoře