pomoc, nejde mi spustit msts

Stav
nelze přidat další příspěvky.
G

Guest

Host
Asi po tydnu jsem se vratil z jeden cesty. Chci si zahrat msts, ale nejde mi zapnout hra; je tam ta načítací obrazovka, ta se načte a potom mi to napíše známou chybovou hlášku. To samé, když chci zapnout editor. Nevíte co s tim?
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Ardno napsal:
Asi po tydnu jsem se vratil z jeden cesty. Chci si zahrat msts, ale nejde mi zapnout hra; je tam ta načítací obrazovka, ta se načte a potom mi to napíše známou chybovou hlášku. To samé, když chci zapnout editor. Nevíte co s tim?

Nechtělo by to upřesnit jak vypadá ono (ne)chování při startu? Např. obsah té známé chybové hlášky? Dělo se něco na tom PC během nepřítomnosti? atp.? Obdobně se mě MSTS choval, když jsem provedl přeinstalování systému a simulátor tím přišel pravděpodobně o nějaké své knihovny, které si dodává během instalace. Pro nedostatek bližších informací ale netvrdím, že je to zrovna ono.
 
G

Guest

Host
Během mé nepřítomnosti se počítače nikdo nedotkl. Obsah té hlášky je, že mi to píše, že je tam nějaký problem ("Please tell Microsoft about this problem.") a mám pak na výběr jestli poslat zprávu Microsoftu nebo to neodesílat. Ohledně toho nenastartovaní; V době, kdy by se mi ve hře mělo ukázat menu hry, tak je černá obrazovka a poříd to pracuje. Pak mi vyskočí ta hláška
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Ardno napsal:
Během mé nepřítomnosti se počítače nikdo nedotkl. Obsah té hlášky je, že mi to píše, že je tam nějaký problem ("Please tell Microsoft about this problem.") a mám pak na výběr jestli poslat zprávu Microsoftu nebo to neodesílat. Ohledně toho nenastartovaní; V době, kdy by se mi ve hře mělo ukázat menu hry, tak je černá obrazovka a poříd to pracuje. Pak mi vyskočí ta hláška

Něco schází během načítání. Tohle vypadá na složku Global. Chybějící nebo přepsané soubory v souvislosti s naposledy prováděnou činností. Jenže takto "na dálku" je to spíše věštění z koule. :(
 

JOHNZ

Průvodčí
Ja navrhujem nasledujúci postup:
Ak sa používa XTracks - preinštalovať a to pokiaľmožno najovšiu verziu. Potom niekam presunúť všetky trate a celý trainset aj konzisty. Ponechať iba jednu trať a aj z tej odsunúť všetky aktivity (adresare ACTIVITIES, TRAFFIC, SERVICES a PATHS). Pridat nejake kusky TRAINSETu a spravit pre ne konzist. Potom MsTS spustit. Ak nepojde, skusit inu trat a ine vozidla. Ak nepojde ani potom tak potom holt uz len ... preinstalovat a ak nepojde ani potom, tak treba preinstalovat aj ... Windows :)
 
G

Guest

Host
Nic nešlo, no přeinstaluju Windows. Stejně jsem to v nejbližší době už chtěl dělat :? jinak diky
 
T

tomi

Host
JOHNZ, a este si zabudol dodat, nech si nahra novy BIOS (najlepsie taky pre inu dosku) :D

Staci experimentovat s globalom (xtracks) a pripadne prejst trainset conbuilderom
 

JOHNZ

Průvodčí
tomi:
1. vynechal si sformatovanie harddisku
2. este prehadzat disky a pridavne karty, prejumeprovat, vymenit chladic na procesore a prepajkovat cipset. Potom to uz urcite pobez :)

3. ConBuilder preleti iba TRAINSET - dontsendom sa ale prejavuju najma chyby v traitach a v X-Tracks takze novy Xtracks a potom skusat jednotlivo vsetky trate ...
 

Petr Novák

Průvodčí
Něco podobného se mi stalo na starším PC s W98SE - MSTS se začal načítat a najednou vše spadlo až do Windows.Taky jsem zkoušel vše možné a nic nepomáhalo.Musel jsem kompletně smazat celý adresář Train Simulator a nainstalovat vše znova.Pak jsem si již psal,co všechno jsem dělal,jak probíhaly instalace nových tratí,co se kam přidávalo či přepisovalo.Když jsem si pak k tomu sedl a začal vše třídit,vyšly najevo zajímavé věci.Problémy s načítáním hned na začátku má na svědomí pouze změna v Globalu -něco je tam špatně,co ukončí načítání a následuje totální konec - MSTS se okamžitě ukončí.Postupně se mi začaly vybavovat věci,že prvotní příčina všech problémů začínala vždy úpravou Globalu.To nejen doplněním Xtrack,ale především změna TSECTION.DAT.Nevím proč,ale tento soubor musí být naprosto v pořádku,jinak se MSTS nespustí.Osobně jsem se raději v tomto souboru nevrtal,neboť každá změna nemusí být pouze pozitivní.Pokud je mezi námi odborník,mohl by nám vysvětlit,za jakých příčin dochází při změně tohoto souboru k přerušení načítání.Zřejmě se špatně nastaví nějaká definice něčeho (dá to nelogický výsledek) a program se ukončí.Je to jedna z možností příčin pádu MSTS při načítání,nedělám si nárok na vševědoucího. :?:
 
G

Guest

Host
Mám bohužel stále problem. Několikrát jsem hru odinstaloval a nainstaloval a pořád to nejde. Tak jsem si přečet v tý hlášce, že se mám podívat na soubor dxdiag.txt, kde by o tom něco mělo být. Jediné co jsem našel je, že mi to u zvuku píše:
...
Je to ono? Nebo co s tím ještě můžu dělat?
 
G

Guest

Host
Sound Tab 1: The file viaudio.sys is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.
 

Petr Novák

Průvodčí
Ardno napsal:
Sound Tab 1: The file viaudio.sys is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.
Tohle vypadá na chybovou hlášku Windows XP,pokud se nemýlím.Je tam nějaký zvukový driver,který se hádá s Windows.To již není chyba MSTS,ale nastavení Windows.Zkuste přeinstalovat ovladače zvukové karty a pokud ji nemáte,tak zkusit přeinstalovat ovladače integrované zvukovky na motheboardu.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Ardno napsal:
Sound Tab 1: The file viaudio.sys is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.

To je prostě jen "suché" oznámení, že použitý ovladač zvuku, resp. jeho část nemá digitální podpis z testovací laborky Microsoftu (WHQL). Podle toho souboru viaudio.sys bych to tipoval na zvukovku integrovanou na zakladni desce. Nema to ovsem co delat s MSTS, ale s instalaci XP-cek a nekorektne instalovanym ovladacem zvukovky. Zjistete si model vasi zakladni desky v PC a podivejte se na internetu u vyrobce po ovladacich pro XP.
 
G

Guest

Host
Používám Win2000. Něco tedy zkusim stáhnout. Ale je mi divné, že mi to dříve bez problémů fungovalo.
 
G

Guest

Host
Hru jsem celou přeinstaloval, ale dějí se mi tam dost zvláštní věci. Celé mi to zase nešlo, ale co jsem zkusil vymazat trainset, a jentak jsem to zkusil spustit a ono ejhle, šlo to :?: . Tak jsem postupně vracel zpátky jednotlivé vlaky a zjistil, že jich tam musim mit o něco méně a vubec mi nejdou řady 162/163/362/363

Teď jsem z toho docela dost zmatenej. no... budu s tim něco pořád zkoušet
 

JOHNZ

Průvodčí
V tom pripade sa moze jednat o chyby v .eng suboroch (ale doteraz som nevidel, ze by sa to prejavovalo celkovou nefunkcnostou MsTS) ak je tvoj TRAINSET precitlively na obrovske kvantum veci, pouzi program TRAIN-Store (k volnemu stianutiu na http://www.the-train.de), sluziaci ako manazer trati a TRAINSETu. Ak pouzivas Win2k, je mozne ze je Windows citlivy na pouzitie podciarknika (_) alebo pomlcky (-), popripade diakritiky a medzier v nazve suborov.

Win 2000 je obecne nepriatelsky k MsTS, odporucam prejst na inu verziu Win(98/XP)
 
Naposled editoval moderátor:
G

Guest

Host
JOHNZ napsal:
V tom pripade sa moze jednat o chyby v .eng suboroch (ale doteraz som nevidel, ze by sa to prejavovalo celkovou nefunkcnostou MsTS) ak je tvoj TRAINSET precitlively na obrovske kvantum veci, pouzi program TRAIN-Store (k volnemu stianutiu na http://www.the-train.de), sluziaci ako manazer trati a TRAINSETu. Ak pouzivas Win2k, je mozne ze je Windows citlivy na pouzitie podciarknika (_) alebo pomlcky (-), popripade diakritiky a medzier v nazve suborov.

Win 2000 je obecne nepriatelsky k MsTS, odporucam prejst na inu verziu Win(98/XP)
Vlastik-než použiješ výše uvedené programy vše si zálohuj neboť všechny tyto programy nekokunikují s češtinou a tudiš neznají háčky čárky,jestliže bit jenom v jednom slově na tento troblém narazí ,rozhází ti uplně všechno nejen celý trainset ale i routes tu původní trat silně nedoporučuji takto postupovat nebo budeš vše instalovat znova,tyto programy i jiné jsem vyzkoušel a kolikrát mi z souboru "eng" zmyzelo celé ovládání ,nebo zvuky ,dynamika atd.nevím sice kolik toho máš nainstalováno ale já mám v současné době nainstalováno 260 loko,796 vozů,a 156 cest,s tím přechodem na jiný systém bych souhlasil nebot Win 2000 byly ve skutečnosti dělány pro zabezpečení internetu,jako náhrada tenkrát vznikla verze Win Milenium ale neosvědčila se,přimlouval bych se k Win XP je jedno jaké verze,s pozdravem Vlastik trat 010,11,230.
 
Naposled editoval moderátor:

JOHNZ

Průvodčí
Vlastik napsal:
Vlastik-než použiješ výše uvedené programy vše si zálohuj neboť všechny tyto programy nekokunikují s češtinou a tudiš neznají háčky čárky,jestliže bit jenom v jednom slově na tento troblém narazí ,rozhází ti uplně všechno nejen celý trainset ale i routes tu původní trat silně nedoporučuji takto postupovat nebo budeš vše instalovat znova,tyto programy i jiné jsem vyzkoušel a kolikrát mi z souboru "eng" zmyzelo celé ovládání ,nebo zvuky ,dynamika atd.
Ja pouzivam pod Win XP TrainStore uz vyse roka a problemy s diakritikou nemam.
 
G

Guest

Host
JOHNZ napsal:
Vlastik napsal:
Vlastik-než použiješ výše uvedené programy vše si zálohuj neboť všechny tyto programy nekokunikují s češtinou a tudiš neznají háčky čárky,jestliže bit jenom v jednom slově na tento troblém narazí ,rozhází ti uplně všechno nejen celý trainset ale i routes tu původní trat silně nedoporučuji takto postupovat nebo budeš vše instalovat znova,tyto programy i jiné jsem vyzkoušel a kolikrát mi z souboru "eng" zmyzelo celé ovládání ,nebo zvuky ,dynamika atd.
Ja pouzivam pod Win XP TrainStore uz vyse roka a problemy s diakritikou nemam.
Vlastik-je pravda že já tyto programy teď nepoužívám a tak novější verze neznám,já vlastně od začátku používám Route Riter i s nejnovější verzí 5252 a také měl ze začátku problémi s češtinou.Vlastik010,011,230
 
G

Guest

Host
Tak jsem znova nainstaloval z cd p. Šemory trainset, pak k tomu doplnil ty novější, co mám stáhnutý a bezproblému mi to funguje. Takže tam byla chyba někde v těch souborech ve starým trainsetu
 
Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře