Trať CR_310

Tax

Moderátor
Správce
BP má vlastný globál, 321 tiež, 310 môžeš používať s tzv. "uniglobal" ktorý je funkčný pre viaceré trate, napr CR_240, mali by s tým ísť trate od Jirku TK, ZSR_150,ZSR 193, CR_180 ...

Plexi

Provozní technik
Ahoj, věděl by někdo, co dělat s následujícím problémem? Zmizel mi všechen asfalt (i v jiných tratích), tzn. auta jezdí po holé trávě, zatoulal se mi během instalace nějaký soubor?

s tzv. uniglobalem to fungovat nebude, proto je k trati její global. Obecně ke každé trati je dobré používat její global, v tom uni je všechno dohromady, pak jsou betonové pražce tam, kde autor trati použil dřevěné, atd. Ten asfalt s tím možná zrovna souvisí.

bob57_cz

Učitel češtiny
môžeš používať s tzv. "uniglobal" ktorý je funkčný pre viaceré trate
To byl sice původní záměr sestavovatele, ale ve skutečnosti je to sotva polofunkční paskvil. Vnořený podadresář Track_B a podobné nemohou fungovat korektně s původními tratěmi.
Přestože se u tohoto Globalu jasně psalo, že není určen v žádném případě pro stavění trati, našli se nejméně dva pitomci, kteří na něm začali stavět svou trať. Tím zkomplikovali ještě více rozdělení globálů z původních 4 záměnných (BP, XT, XTcz, 321) na chaos.

Ahoj, věděl by někdo, co dělat s následujícím problémem? Zmizel mi všechen asfalt (i v jiných tratích), tzn. auta jezdí po holé trávě, zatoulal se mi během instalace nějaký soubor?
Já jsem kdysi měl stejný problém v jedné hodně zastavěné trati (velká počet objektů v kvadrantu). Přechodem na kvalitnější PC problém zmizel.
U mne to tedy byl problém s pamětí PC a s načítáním dat během jízdy. Projevovalo se to tedy až po určitém čase nebo v určitém místě trati (tratí).
Pokud je tento problém hned od startu a je i u všech tratích - potom je to problém s GLOBAL a s tím jsem se nesetkal. Uni-Global mi do PC nesmí ani nakouknout a ostatní mnou používané verze GLOBAL jsou v pořádku.
Napsal jste : "Zmizel mi všechen asfalt ......." z čehož dovozuji, že před tím bylo vše v pořádku. Něco se mohlo stát na Vašem PC .......

Dan J.

Strojvedoucí
To byl sice původní záměr sestavovatele, ale ve skutečnosti je to sotva polofunkční paskvil.
Naprostý souhlas. Pod UniGobal se dokonce nadjí tvořit ani aktivity, AE padá a třeba trať Zvolen - Nové Zámky padala tuším při nastavení vedení v trati, už nevím. On to byl sice dobrý záměr, který chtěl ulehčit přepis Global u různých tratí, avšak to přehazování je větší jistota.
Já jsem kdysi měl stejný problém v jedné hodně zastavěné trati (velká počet objektů v kvadrantu).
Pepo, to dělal MSTS, tuším OR to nedělá a mám pocit, že Plexi jezdí v OR. Já jsem zatím neaktualizoval, jsem uprostřed testů aktivity, pak celou trať máznu a stáhnu komplet znova a zkusím a uvidím jak to vypadá. Zažil jsem ale, že mi kdysi instalačka zmíněné tratěvýš nevypakovala všechny soubory, musel jsem ji rozvalit na disku, kde byla uložená a až pak ji skopčit do tratě, tak jestli nebude třeba problém tam.

Plexi

Provozní technik
Uniglobal nepoužívám, mám stažený ze stránek od Jacka a jezdím pod OR. Předtím bylo vše OK, ale najednou mi zmizel ten asfalt a navíc auta vůbec nestojí na přejezdech, na každém druhém mi pod vlak vlítne auto. Stejný problém mám mimochodem např. na trati 183.

Dan J.

Strojvedoucí
Plexi, pod jakým OR to jedeš? Nebyla zas nějaká aktualizace, já pařím pod Monogame. Tohle je nějaké čudné. :) To nevypadá na chybu v trati.

Uniglobal nepoužívám, mám stažený ze stránek od Jacka a jezdím pod OR. Předtím bylo vše OK, ale najednou mi zmizel ten asfalt a navíc auta vůbec nestojí na přejezdech, na každém druhém mi pod vlak vlítne auto. Stejný problém mám mimochodem např. na trati 183.
Tobě jezdí na trati 183 v OR auta? To je pro mě novinka.

Dan J.

Strojvedoucí
Dneska jsem u Jacka stáhl komplet celou trať, starou smazal a nezaznamenal jsem žádný problém, snad jen, že při spuštění ja na obrázku nadpis aktualizace 6.1, což jsem malinko zazmatkoval, jestli jsem vůbec aktualizoval... :)

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu:

Při aktualizaci na 6.2 mi antivir píše, že aktualizace je ransomware a nechce mi to aktualizovat, ikdyž dávám povolit instalaci atd.

Děkuji za radu, Marek

Nahoře