Zvuky vlaků

Vlákno ve fóru 'Zvuky pro MSTS' založil Pierry, 12 kvě 2009.

1. ML636

ML636 Posunovač

Člen od:
    17 bře 2013
    Díky za rady! Rozjel jsem to v Total Commanderu, pracuje se v tom docela dobře. Nevěřil jsem, že může být v trainsetu 10x větší bordel, než jsem sám čekal. Aspoň už mi nebudou vyskakovat hlášky.

2. mervin

mervin Začátečník

Člen od:
    28 led 2014
    Dobrý den, mám dotaz ohledně úpravy zvuků při brzdění. Je možné udělat, aby například u béček začaly skřípat špalky pokaždé při zpomalení pomocí průběžné brzdy? Jako to mají například modely 854 nebo regíny. Případně jak na to? Díky!

3. ML636

ML636 Posunovač

Člen od:
    17 bře 2013
    Některá béčka to umí! Nevzpomenu si už na aktivitu ve které jsem to slyšel (resp. jaké vozy byly v tomto consistu), ale tuším, že to byla jedna ze trojice vlaků služby ústeckého turnusu na trati 321. Fakt nevím. Ale tam pokaždé při brzdění špalky zahučely. Taky bych to bral u všech, ale není to tak důležité, abych kvůli tomu něco rozvrtal a pak už to nejelo vůbec, jak se mi občas podaří. Třeba někdo poradí.;)

4. Bendík

Bendík Posunovač

Člen od:
    28 zář 2011
    Lokalita:
    Orlová-Lutyně
    Pánové, bardi,
    prosím o radu, zda budete vědět. Hned zkraje tohoto vlákna je popisován problém s "neregulérními" zvuky a řešení bylo tehdy ve snížení hardwarové akcelerace. To ale platí jen v Xp-čkách, že? Protože v sedmičkách to nemůžu nikde najít, ačkoliv mám se zvuky velmi podobný problém (občas se něco nepřehraje, něco zpožděně, něco trhaně - prostě cítíte, že je to na hovno).

Systém W7 Home Premium
    Ovladač Realtek High Definition Audio / datum ovl.: 30.10.2012 / verze ovl.: 6.0.1.6767

(samozřejmě soundcfg od Jacka používám)

Předem děkuji za každou pomoc

5. Bury99

Bury99 Začátečník

Člen od:
    17 pro 2010
    Zdravím
    a prosím o radu.

Nainstaloval jsem si RailJet v barvách ČD vše jede supr, ale při pohledu z kabiny když stisknu píšťalu (B) tak místo píšťaly slyším jakýsi podivný zvuk.

Může mi prosím někdo poradit jestli se to dá nějak upravit ?? Hledal jsem ten zvuk s souborech common.snd pod příslušnými složkami, sice jesm jej našel a ikdyž sem jej vyměnil za zvuk houkačky tak pořád nefunguje.

Předem díky

6. Pařič

Pařič Cestující

Člen od:
    26 led 2017
    Zdravím všechny, předem všechna čest všem, kdo se podílí na zvucích pro MSTS. Ale nemohu si odpustit jedno - zajímalo by mě, kde dotyční nahrávali zvuky pro Esa atd. Zvuky, ať už v kabině nebo z venčí, se vůbec neshodují s realitou. Myslím tím jen píšťalu a houkačku. Ať už hlasitost, která v MSTS nebo OR jde možná někde nastavit, ale hlavně samotný tón. Realitě se asi nejblíže přibližuje DB 180, jejíž zvuky píšťaly jsou opravdu reálné a mnohem víc podobné i pro ostatní el.loko. V případě, že se o toto někdo ještě nějak stará, jsem schopen zvuky zajistit, ale dát do hry už je nad moje počítačové znalosti. Tady se řeší každá blbůstka, která se liší od reality, ale tohle nikoho evidentně nezajímá. Nemyslím to nějak zle, jen chci pomoct, ale nejsem počítačově gramotný to zanést do hry. Mimochodem, nikomu taky nevadí, že většina lokomotiv nemá v kabině strojvedoucího?

7. Tax

Tax Moderátor Správce

Člen od:
    19 bře 2004
    Lokalita:
    Bratislava, SK
    No tak sa predveď! Vieš čo ako má byť, máš široké pole pôsobnosti. Komentovať a mudrovať dokáže každý. Ukáž sa, urob niečo, nech môžeme komentovať aj my. Radosťou si pozrieme nejakú Tvoju prácu. Zatiaľ sme počuli len komentáre a pripomienky.

8. Pařič

Pařič Cestující

Člen od:
    26 led 2017
    To jsem předpokládal takovou odpověď. Jak říkám, neumím programovat a podobné věci. Jediné, co zvládnu, je nahrát zvuky a případně poslat. Ty zvuky prostě nejsou reálné. Narážím na to, že u modelu řešíte každou píď a toto nikoho nezajímá.

9. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Logicky nemohu vidět zvenčí sám sebe uvnitř, když mám být tím strojvedoucím. Je to jednoduchý simulátor práce strojvedoucího a ne střílečka.
    Ono to ani není potřebné. Stačí si tu pročíst pár vláken z minulosti o zvucích a snažit se trochu.
    Zvuky tu nevisí na jednom či dvou lidech, kteří se tomu věnovali intenzivně. Jeden dokonce na vysoké úrovni v profisféře modelářství.
    Je tu více lidí, kteří tomu umíme pomoci. Stačí si otevřít pár sms souborů a po chvíli přemýšlení se v tom texťáku zorientovat.

10. Pařič

Pařič Cestující

Člen od:
    26 led 2017
    Mistře podle myšlenky prvního odstavce tudíž stačí modelovat pouze kabiny. Přeci jen taky potkáváš v simulátoru ostatní provoz.

K těm zvukům... podle tvého názoru je teda možné se v tom zoreinetovat tak nějak rychle? Já došel k programování nejdál do malování...

11. Tax

Tax Moderátor Správce

Člen od:
    19 bře 2004
    Lokalita:
    Bratislava, SK
    Pařič: A Ty si myslíš že my sme tu padli z neba učení? Že Pikku, Ondra J., Miran ... či ja sme sa učili modelovať v škôlke? Že Dan J., Poison ... a mnohí ďalší x-rokov trénovali aktivity a všetko s tým súvisiace na ministerstve dopravy? Zbyňkovi Šemorovi, Martinovi Stavitelovi a ďalším pri stavbe tratí pomáhajú mimozemšťania? Ani jeden z nás to nevedel. Ale urobili sme niečo pre to aby sme niečo dokázali vytvoriť. Tvoríme pre svoju radosť, ale aj pre radosť ostatných. A keď nejaký Brouk Pytlík vie najlepšie čo a ako má byť tak nech sa ukáže. Predveď sa, ukáž nejaký hotový produkt, alebo svoje rady a direktíva si nechaj pre seba. Povedať že neviem to, nech to urobí niekto druhý dokáže hocikto, aj húpací koník s IQ 33.
    Ak sa Ti to nepáči, nahraj zvuky, potráp sa, predveď svoju prácu a my to potom zhodnotíme. My, to myslím my všetci ostatní. Dúfam že potom prijmeš našu kritiku, aj ostrú.

dvacka toto olajkoval.
  12. Pařič

Pařič Cestující

Člen od:
    26 led 2017
    Co je na tom, že napíšu, že zvuky jsou nereálné? Zní jak z flétny.. to je fakt. Na začátek jsem to psal s velkou úctou všem, kteří tvoříte. Ja smekám, že na to máte chuť a um. A že není vidět strojvedoucí v kabině je možná broukopytlovství, ale dojem to kazí. Zkusím se dle vašich rad do toho ponořit, protože pro OR už jsem odjezdil všechny dostupné aktivity, tak to bude nová motivace.

13. Tax

Tax Moderátor Správce

Člen od:
    19 bře 2004
    Lokalita:
    Bratislava, SK
    To už je iná reč. Ale inak všetko v MSTS je do istej miery nereálne, tak prečo bazírovať po nejakej píšťale?

14. bob57_cz

Člen od:
    6 srp 2005
    Jsou mašinky, které nemají žádného pajduláka a ty beru jako reálnější pro sebe. Pak je dost mašinek s pajdulákem, ale ty mají třeba zase problém s tím, že je ten pindík na opačné straně, než by měl být, když ta mašinka někde otočila směr jízdy. Co je blbější?
    Zvuk píšťaly je také různý nejen u různých řad, ale dokonce nemají stejnou píšťalu ani vozidla jedné řady. Stejně jako houkačka jde i píšťala přeladit. Ani párovky neměly stejné a fíra si tu svou na dálku poznal podle pískání.

15. Pařič

Pařič Cestující

Člen od:
    26 led 2017
    OR na to pamatuje pomocí Shift+V. A panáček přejde na druhou stranu ;)

16. bob57_cz

Člen od:
    6 srp 2005
    ...pokud je na to ovšem model připraven, žeáno. Trf na úvrati otočí také?
    Primárně je pořád msts a OR se na něm zatím z větší části přiživuje.

alcapone, dvacka a poison toto olajkovali.

Sdílet tuto stránku