Jaké používáte nastavení rozlišení v MSTS?

F

FrantaVopička

Host
Mám dotaz na široké plénum uživatelů MSTS. Jaké používáte v nastavení MSTS rozlišení obrazovky?
Mě simulátor nabídne největší rozlišení 1280x1024 32bit, což je shodné s nativním rozlišením mého 17" LCD, tak to mám nastaveno.
Proč se ptám. Při tvorbě kabiny jsem narazil na to, že toto rozlišení není standardní 4:3, ale 5:4. Výřez frontu o velikosti 1024x768 se mi tak deformuje. Front o velikosti 1280x1024 je parádní. Jenže nevím, jak to bude vypadat při jiných rozlišeních. Proto by mě zajímalo, jaké rozlišení v současnosti převládá u uživatelů MSTS.
 

Miran

Moderátor
Správce
Budeš se divit, ale front kabiny (tedy maska s přístroji) je vlastně pořád ve velikosti 640x480, čili 4:3 (tomu taky odpovídají souřadnice a velikost animovaných dílů), podle nastaveného rozlišení se mění pouze velikost zobrazovaných informací (pohled ven, informační okna atd.). Pokud má monitor jiný poměr stran než 4:3 dojde k určité deformaci vždy. Pomůže jenom hra v okně, nebo přepnutí monitoru do poměru 4:3 (pokud to dotyčný monitor umí). Z těchto důvodů taky MSTS nabízí pouze oněch několik pevně daných možností.
 
F

FrantaVopička

Host
Že jsou tak animované prvky vím, ale u frontu jako takového se mi to nezdá. Když udělám front o velikosti 1280x1024, tak mám vše pěkně ostré, čitelné a bez deformací. Když udělám front o velikosti 1024x768, tak je lehce rozmazaný a šířkově smrsklý. To je právě tím přepočtem z 1024x768 na 1280x1024. Takže proto si myslím, že MSTS dovede front zobrazit v nastaveném rozlišení.
 

radekedar

Pokladník
Miran: U bratrance pod Windows Vista na širokoúhlém 22" monitoru mi MSTS nabídl volbu 1600x1200, ale zatím jsem neotestoval, protože když jsem to zvolil, tak monitor zahlásil No signal (možná to bylo tím, že měl ve Winech nastavené menší rozlišení, než těch 1600x1200).
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Michale a to jsme právě probírali, animace jsou 640x480 tedy 4:3, což zase bude vypadat blbě na frontu, který je v originále 1280x1024, tedy 5:4. Proto by i front měl být v poměru 4:3.
 

Pawlik

Průvodčí
Dokud jsem měl staré CRT, používal jsem ku svojí spokojenosti 1600x1200. Od doby, co mám 22" LCD už tuto volbu MSTS nenabízí.
Všechna ostatní rozlišení jsou nevyhovující, proto spouštím MSTS v okně a jako kompromis volím rozlišení 1280x1024, které je bohužel poněkud úzké. :(
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Ja používam na normálny 19 monitor rozlíšenie 1280*1024. Keď robím front, tak ho exportujem rozlíšení 1024*1024.
 

Tonik

Pokladník
Ahoj,mám ještě CRT monitor a jezdím na 1600x1200 a spokojenost.Když si koupím LCD 24 palců,zobrazí mi,byť v okně oněch 1600x1200??Řekl bych,že by to mohlo jít,ale nemám kde vyzkoušet.Máte někdo s tímto zkušenost? tonik
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
V práci mám LG 24´s rozlišením 1900x1200. V MSTS nastavení 1600x1200 na tomto monitoru šlape jak hodiny s nádherným obrazem. Ale používám nastavení v okně a tady musím jít o jedno rozlišení dolů 1280x1024, jinak bych se nevešel, také to šlape jak hodiny. Asi jen některé levnější monitory to neumí přapočítat.
 

Kebarko

Provozní technik
Tonik napsal:
Ahoj,mám ještě CRT monitor a jezdím na 1600x1200 a spokojenost.Když si koupím LCD 24 palců,zobrazí mi,byť v okně oněch 1600x1200??Řekl bych,že by to mohlo jít,ale nemám kde vyzkoušet.Máte někdo s tímto zkušenost? tonik

Ja mám LCD 24" monitor a ako som písal používam rozlíšenie 1600x1200x32. Ide to bez problémov.
 

Ronoath

Posunovač
Docela by mě zajímalo, jaké rozlišení nabízí tvůj notes, protože můj má nejvyšší rozlišení 1280x800 a proto MSTS musím hrát v 1024x768. Nicméně jsem nezkoušel připojit monitor s vyšším rozlišením, takže jen displej.

Já bych měl otázku trochu jiného soudku, ale přece úzce související: Je velký rozdíl v kvalitě obrazu při použití DVI výstupu na monitor?
 

Miran

Moderátor
Správce
Ronoath napsal:
Já bych měl otázku trochu jiného soudku, ale přece úzce související: Je velký rozdíl v kvalitě obrazu při použití DVI výstupu na monitor?
Rozdíl je docela podstatný a zřetelně vidět, zejména ve vyšším rozlišení a na větším monitoru.....
 

FíraJiří

Začátečník
Ronoath napsal:
Docela by mě zajímalo, jaké rozlišení nabízí tvůj notes, protože můj má nejvyšší rozlišení 1280x800 a proto MSTS musím hrát v 1024x768. Nicméně jsem nezkoušel připojit monitor s vyšším rozlišením, takže jen displej.

Já bych měl otázku trochu jiného soudku, ale přece úzce související: Je velký rozdíl v kvalitě obrazu při použití DVI výstupu na monitor?

Dobrý den, přátelé, mám taky ten notebook (Acer Aspire 3690) a chtěl bych se tímto zeptat, zda-li by nešlo nastavit na toto rozlišení MSTS? Třeba nějakým parametrem, než tím, co nabídne simulace a nebo monitor, přeci jen rozlišení 1024x768x32 je starý a některý fonty mi ve fullscreenu zveličují na displeyi. V okně se to srovnalo, ale mě jde o fullscreen, poněvadž se to v okně centruje v menu a musím furt sunout okno nahoru, abych viděl i dolní část okna:)
 

dejf9

Začátečník
Ačkoliv mám 23" monitor (Samsung 2333HD) s maximálním rozlišením 1920x1080 pixelů, hra mi i tak nabídne rozlišení 1600x1200px. Když si na monitoru nastavím i správný poměr stran (tj. 4:3), tak obraz není deformovaný do šířky. Asi mám monitor, který si těch 1200 pixelů výšky sám zmenší na těch 1080, aby se na něj obraz vešel (je pravda, že toto rozlišení zvládá bez problému). Tady teda záleží nejspíše na monitoru, ale možná se mýlím. Každopádně do budoucna tu máme ORTS, kterému širokoúhlé monitory nedělají žádný problém.
 
Nahoře