Hlášení chyb pro trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Miran

Moderátor
Správce
Toto téma je založeno pouze pro hlášení chyb v trati Bratislava-Brno-Č.Třebová-Kolín-Praha. Pokud najdete nějakou chybu v trati (poletující objekty, chybějící nebo špatně umístěná návěstidla či jiné) napište přesný popis případu (kde a o jakou chybu jde), nejlépe pokud to doložíte screenen kde je chyba vidět. Jiné diskuse (připomínky, zbožná i bezbožná přání, offtopic atd.) kromě popisu chyby a případné reakce autora jsou zde zakázány a nejen já ale i ostatní moderátoři je budou ihned mazat.

Mario

Cestující
Zdravím,Zbyňku,nevím,jestli to můžu psát sem,ale při dnešní projížďce v trati BP v úseku Břeclav - Kúty a zpět (v zimním období),mi před zastávkou Brodské vyskočily tyto hlášky o chybějících souborech:
Global\TEXTURES\asfalt_1x1.ace
Global\TEXTURES\dlazba.zamkova.cervena.ace
Global\TEXTURES\Brodske1.ace
Global\TEXTURES\strk_jemny.ace
Global\TEXTURES\TERRAIN_1.ace
Global\TEXTURES\skridla_svetlo_cervena1x1.ace
Global\TEXTURES\Brodske.ace

Nakonec se objeví tabulka s nápisem :SELHALO NAHRÁNÍ SOUBORU S MODELEM.Brodske_zst.s

Můžete se prosím na to podívat?Když jedu v jiném ročním období,než je zima,tak to funguje bez problémů.Hru mám řádně zakoupenou na DVD před vánoci

Miran

Moderátor
Správce
Oprava problému je jednoduchá:
V adresáři SHAPES v trati najděte soubor Brodske_zst.sd. Otevřte jej v Notepadu (Poznámkovém bloku) a najděte třetí řádek shora obsahující: ESD_Alternative_Texture ( 256 ). Řádek přepište na ESD_Alternative_Texture ( 257 ). Soubor uložte a problém je opraven. Pro ty co tohle nezvládnou, jistě Zbyněk přidá opravený soubor do příští aktualizace.

Tohle je chyba, kterou kontrolní program neodhalil. Nedá se něčím vyhledat, jestli tento nesprávný parametr není omylem ještě někde jinde ? Někdo kdysi psal, že 256 se nemá používat. Není v mých silách tohle vše kontrolovat ručně. Pokud tohle bude vše, vydám opravný malý balíček.
Mariovi tímto děkuji za odhalení skryté chyby.

Adnedz

Cestující
V Bystřici nad Perštejnem mají nějaký divný barák, kdo ví, třeba tam i straší...

1WSGwS.jpg 1WSLw9.jpg

Naposled editoval moderátor:

Kebarko

Provozní technik
Kontrola u tovojej trati je hotová za pár sekúnd. Paratemer ( 256 ) máš v týchto 4 súboroch:
Brodske_zst.sd
LKW.sd
MM-BLKW.sd
MM-SLKW.sd

Miran

Moderátor
Správce
Nejlépe to tady vyřešil Kebarko. Nekecal, našel a upozornil. Díky a takhle by se to mělo dělat v tomto vlákně. Jak na ty chyby Kebarko přišel a ostatní věci si vyřizujte ve vláknu příslušné trati nebo v SZ, ne tady.

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://img534.imageshack.us/img534/7195/scrgrb1.th.jpg

Při testování připravované aktivity na trati 251 jsem si všiml, že pokud je postaven trafik vlak (jako odstavené vozy) přes přejezd, tak auto jezdí skrz něj. Sice je to blbost, tam stavět ty vozy, ale přesto - je to chyba tratě nebo chyba msts? Viděl jsem to v Bystřici nad Pernštejnem.

Pro rýpavé: ty vozy tam ve finální verzi aktivity samozřejmě nebudou.

Kdyby mi někdo před nos na přejezd odstavil nákladní vlak, tak bych zkrz něj vzteky také projel. V takovém případě se vlak rozpojí na dvě části, tak aby přejezd byl volný. Já to na dráze dělal, když jsme se nevešli u přejezdu nebo bylo třeba místo pro nástup cestujících před výpravní budovou.

Dan J.

Strojvedoucí
Zbyněk Šemora napsal:
Kdyby mi někdo před nos na přejezd odstavil nákladní vlak, tak bych zkrz něj vzteky také projel. V takovém případě se vlak rozpojí na dvě části, tak aby přejezd byl volný. Já to na dráze dělal, když jsme se nevešli u přejezdu nebo bylo třeba místo pro nástup cestujících před výpravní budovou.
Ahoj Zbyňku.
Jasná věc, taky bych asi být šofér vylít z kůže. :D Díky této chybce mi auta jezdí přes servis 4, v mé chystané aktivitě, právě přes rozdělené nákladní vozy, jako jeden traffic, takže mě ta chyba vyhovuje. :)
S pozdravem Dan.

Pavlík napsal:
Opravil jsem odkaz od Vojtika:
Spíš bych Vojtíkovi poradil, aby si MSTS nastavil podle desatera. Píšu to stále dokola, že pokud kvalitu textur nedáte na maximum, tak budovy, které mají odstupňované LOD se zobrazí ve viditelnosti například na kilometr daleko. Vše je oškubáno bez detailů a domy mohou být děravé. A psal jsem to na tento konkrétní případ. To samé mohou dělat vozidla, například pojede vlak bez podvozků.
A můžete trať přeinstalovávat jak chcete a bude to stále stejné, dokud si nepřečtete pokyny, které jsou na DVD. Pro unavené uživatele, kteří nevnímají písmenka tam jsou i právě ty obrázky.:D

Herdek... tož se omlouvám za plašení, zrovna dobře jsem se zde teda nezapsal.

Detaily na maximu opravdu nemám, kvůli jedné aktivitě (po načtení s radostí spadla u rozjezdu) jsem je zkusil stáhnout a jak vidím, tak jsem je zpátky nedal. Ale zajímavé, že to v celé trase Praha ONJ - Praha Vysočany - Lysá nad Labem - Choceň - Letohrad tenhle kousek provedla pouze tato budova :)

A jen postřeh, při jízdě "vrchem" na Nymburk (po výše uvedené trase) jsem i přes mohutné troubení a pískání sejmul asi dva kusy vysoké... kdyby chtěl někdo pečínku, tak se tam můžete zastavit ::D Bohužel nemůžu povědět kde, dotyčné místo jsem si ani nezapsal. Ostatní zvěř se chová relativně disciplinovaně a před vlakem uskakuje.

Hlásím více zaraženou bránu TV na trase z Krče, vlevo pod sebou mám ONJ. Souřadnice nejsou přesné, ale zhruba Š 50.07316, D 14.55462. Přejel jsem to, tak to bude o kousek dříve. Snad tím pomohu.

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Před Velkými Pavlovicemi chybí vjezdová předvěst a předvěst pro zpomalení na 30 km/h (ta v obou směrech). I tahle trať by si už konečně zasloužila rekonstrukci. Ještě tam jsou staré modely návěstidel, chybí spousta sklonovníků a některé pískáčky jsou ve vzduchu.

Nahoře