TRAINSET

slaviczech

Začátečník
Zdravím,
na foru a vlastně i s hrou jsem úplný nováček a chtěl bych vás poprosit, jestli někdo nevíte kde bych mohl sehnat kompletní trainset BP aniž bych si musel koupit celou trať. Už jsem si ho zkoušel stáhnout z oficiální stránky kam mě web trati BP odkázal, ale neumím s těmi soubory pracovat, pokusil jsem se dostat všechny lokomotivy i vagony do trainsetu, což se mi sice povedlo, ale ve hře jsem je neviděl, pak jsem přes conbuilder vytvořil několik souprav,které se mi ve hře už zobrazili, ale když jsem je zkusil spustit, vždy mi to vyhodilo hlášku že chybí sound a cabview, přitom jsem je tam měl naimportované. zkoušel jsem to na trati 090 Děčín - Ústí nad Labem, Dresden, Lovosice, atd. Prosím byl by jste někdo schopný mi dát odkaz nejlépe na kompletní trainset včetně všech potřebných souborů, například ve složce .zip nebo mi poslat například přes web www.uschovna.cz na mail tabrex@seznam.cz tenhle kompletní trainset? Předem děkuji.

Pokud jsem nováček, tak asi sám trainset dohromady nedám. Teoreticky by většina stáhnout šla. Vše z MSTS Sinus a pak jednotlivě postupně aktualizovat. Myslím, že od T3 ? To už opravdu nevím, ale dá se to poznat podle datumu aktualizace a downloadu. Takže například spustit následující aktualizaci, přečíst si na jaké weby mám jít a co si k tomu ještě stáhnout, pokud to ještě existuje, pak vše otestovat a když to zprovozním, jdu na další aktualizaci. Pak znovu test až se dostanu do osmičky. Projedu testem a co mi chybí (mám neůplné adresáře - jen ladění) To vyřadím a opíši si řadu a pokusím se sehnat od nějakého dobráka kamaráda.

Já osobně, než bych se takhle několik měsíců s takovou skládankou trápil, raději bych dal něco přes tři stovky a pohodlně bych si to nainstaloval.
Ale jistý detektiv z tohoto fóra někdy loni na podzim se hlásil, že dá kompletní trainset dohromady ke stažení, tak možná už na tom pracuje. :D

slaviczech

Začátečník
Aha, takže komplet nikde, alespoň o tom nevíte, není. Co se dá dělat, holt sesmolím ty tři stovky a asi si to koupím, protože jezdit jenom na City Elefantu a 852 je docela otrava, hlavně aktiviti jsou krapet problém. I tak děkuju za info.

slaviczech

Začátečník
A ještě jeden dotaz bych měl, přeci jenom jsem si stáhnul asi 25 modelů včetně zvuku a kabin. Jenže ty kabiny jsou problém, nevím jak a kam je mám umístit aby fungovali, zkoušel jsem je přímo do složek jednotlivých lokomotiv jako složku CABVIEW, ale nic, tak jsem je dal do složky common.cab a stejně nefungujou. Může na to mít vliv že se nejmenuje složka s cabview v common.cab stejně jako lokomotiva? Nebo jak a kam je mám umístit aby fungovali? Předem děkuji za odpověď.

Každý eng obsahující kabinu má přesné natrasování na soubor xxx.cvf. A v tomto souboru se zase dá vyčíst případné pokračování adresářové struktury, kde mají být umístěny textury prvků kabiny.
Přeji příjemnou detektivní práci.

Dan J.

Strojvedoucí
Zdravím.
Přesně jak píše Ppoollll, pokud nevíš co a jak, šeká tě detektivní práce se zárukou, že ti polovina věcí bude vyhazovat chybu. Většina modelářů totiž směruje zvuky a kabiny dle standardu TBP a já si myslím, že obnos kolem 300 kč, nebo kolik vůbec DVD stojí, já nad tím nebazáruji a už to z hlavy nevím, stojí za ivestici. Než jsem si koupil DVD s BP, tak jsem taky těžce laboroval co a jak, a potom jsem nainstaloval trainset z DVD, otevřel adresář trainsetu a ejhle, spousta věcí se vyjasnila.
S pozdravem Dan.

dem

Strojvedoucí
slaviczech napsal:
A ještě jeden dotaz bych měl, přeci jenom jsem si stáhnul asi 25 modelů včetně zvuku a kabin. Jenže ty kabiny jsou problém, nevím jak a kam je mám umístit aby fungovali, zkoušel jsem je přímo do složek jednotlivých lokomotiv jako složku CABVIEW, ale nic, tak jsem je dal do složky common.cab a stejně nefungujou. Může na to mít vliv že se nejmenuje složka s cabview v common.cab stejně jako lokomotiva? Nebo jak a kam je mám umístit aby fungovali? Předem děkuji za odpověď.
Len ťa chcem priateľsky upozorniť , že na stránke duuso.demmsts.sk sú veci, ktoré vie použiť len užívateľ, ktorý má už nejaké skúsenosti s MSTS. Takže do toho sa zatiaľ nepúšťaj. Jedine s pomocou niekoho skúseného.

Honza

Průvodčí
To slaviczech: Pokud jde o Trainset, tak ne, že nevíme, víme. Aktuální verze nikde ke stažení není. Posílat Ti ho těžko někdo bude, protože objem už jde do několika GB. Skutečně nejjednodušší cestou je DVD. Nevím kolik Ti je, ale cena za DVD nepředstavuje v dnešní době nijak závratnou částku. Pokud jde o základní rady, jsem ochoten, jak to tu občas nabízím, poradit mailem. Ale ne vodit za ručičku, poradit! Takže prostuduj FAQ, strukturu adresářů hry a máš-li nějaké konkrétní dotazy, pošli mail.
Honza U.

Nahoře