Nový počítač - půjde MSTS?

Tax

Moderátor
Správce
Opäť niečo pre veľmi náročných - pracovná stanica Dell Precision T3600:

Intel Xeon E5-2670 8 jadier/16 vlákien, 2,6 GHz, 16GB DDR3 ECC, 1TB HDD, DVD-RW-slim, VGA NVidia GeForce GTX 770 3GB, Win 10 Pro 64-bit.

Cena je doslova ľudová, 990 € s DPH. Samozrejme jedná sa o Second Hand PC s plnou zárukou, nový by stal viac ako 2x toľko.
CPU poskytuje maximálny možný výkon v 8 jadrách a 16 vláknach, k tomu veľká RAM. Možno dosadiť SSD disk.

Len pre vážnych záujemcov, na hlúpe otázky samozrejme neodpovedám.

dell_3600_a.jpg dell_3600_b.jpg dell_3600_c.JPG

bob57_cz

Učitel češtiny
A odpověď na základní otázku v názvu vlákna nevidím.
Do kanclu luxusní. Na MSTS a RW ??
Hodně nevyužitelných procesorových vláken na nízkém kmitočtu.
Test?

Tax

Moderátor
Správce
K testu som sa ešte nedostal, dnes som ho spustil po prvý raz ;) Ale myslím si že pri 3ds max a pri voľnej jazde to moc neotestujem. Jeden z ľúďov tu má 6 jadrový Xeon e5-1650, myslím že pre MSTS ani TS to príliš vysoký efekt neprineslo. Ale nielen vlakmi je človek živý ;)
V porovnaní so šesťjadrovým moderným Intel Core i7-8700K má Xeon 2670 nižší výkon, ale pri dlhodobej zátaži bude mať navrch. Navyše i7-8700K len samotný stojí 392 € v Alze, k tomu ešte potrebuješ kopu železa tak do 990,- € sa nezmestíš.
Predtým som mal k testu e5-2687, pri Booleanovských operáciach dostal e5-1650 jasne na frak, pri renderovaní tiež, ale je otázne či sú to efektívne vynaložené financie, ten e5-2687 bol za nejakých 1200 €.

Tax

Moderátor
Správce
Prečo dole, šak to je desktop. otočíš o 90° a máš to na stole. PC priamo na zemi má zvyčajne len diletant.
:D Teda aj ja mám dva PC priamo na zemi, ale tie majú zdroj hore a čistím ich stlačeným vzduchom niekoľko krát ročne :D Prachom sa zanesú rovnako bez ohľadu či majú zdroj hore alebo dole.

Takto vyzerá PC eletrotechnického inžiniera po troch rokoch činnost a mal ho na stole. Aký v tom vidíš rozdiel?

pc_prach.jpg

Jo, kdyz se da naplacato, tak je to jedno. Ale spousta lidi je zvykla ze vselijakych mini- midi- a podobnych- toweru, ze se dava nastojato. Takze je tak vidim obvykle postaveny taky.

Na tom obrazku vidim, ze ten chuchvalec v levym zadnim rohu neni ve zdroji. ;)
Ale ten chladic procesoru je dobre ucpanej. Nebylo to p-o--m---a----l-----e? :D

Nahoře