Fotografie železničních zajímavostí

Blíží se nám Silvestr a Nový rok, tak sem dávám vzpomínku, jak jsem sloužil na Silvestra v roce 1980, když jsem mechaničil v depu Praha střed. To byly nějaké pendly na Hradcích a pak ráno rychlík 252 Bohemia z HK do Prahy. Točeno na film Super8. Tenkrát lepší záznamové prostředky nebyly.

Na žádost přátel dávám dohromady další videa ze svých sbírek, která jsem tenkrát natočil na film Super 8 z mého působení na jednotkách EM475.1. Václav S mi kdysi poslal turnusový oběh nějaké panťácké skupiny z roku 1982, jestli to nebyla náhodou ta moje a trefa do černého. Ano, tam jsem jezdil a ty poslepované filmové útržky jsou z roku 1983, tedy jsou také z té doby. Pak mám ještě další film, o několik let později, kdy jsem jezdil na ONJ, z Prahy do Benešova. To někdy příště. Ale v té době byl u nás už k dostání film Agfa a to byla trochu lepší kvalita než na východoněmecké ORWO. Ale stále je to jen film 8mm.

Tady ještě upoutávka na další pásmo mé železniční historie. Ale to jsem byl ještě študák 16 let. Již brzy ve vašich kinech :D
Je tam vše možné, co tenkrát jezdilo. Asi 25 minut všelijakých výstřižků z let 1973-1977. To ještě jezdil Ganz jako Hungaria.

Úžasné videjka. Díky za ně. S radostí jsem hodil anonc na k-rep do příslušné sekce ať se můžou kochat i další. Nevíte někdo co znamenaly na těch ypsilonech ty oranžové dveře? Je to vidět hned z kraje panťáků 1.díl. Stejné vozy jsou vidět i ve filmu Této noci v tomto vlaku.

Tax

Moderátor
Správce
Kvičiaci pantograf: Prasiatka T211.0823 a Zuza 703.040 LTE ( ex. T212.1040 ) v čele zvláštneho vlaku v sobotu 13.4.2019

Nahoře