Kabina pro řadu 750

Zababa

Cestující
Uvádím na "trh" můj první modelářský výtvor.

Je to mé první dílo, chtěl jsem si prostě zkusit udělat kabinu a takto to dopadlo. Budu tedy rád za každou recenzi, rady kde co zlepšit nebo třeba udělat úplně jinak apod.

Několik obrázků možno shlédnout zde:
http://faxon.rajce.idnes.cz/Kabina/#fr.JPG
http://faxon.rajce.idnes.cz/Kabina/#fr-n.JPG
http://faxon.rajce.idnes.cz/Kabina/#l.JPG
http://faxon.rajce.idnes.cz/Kabina/#r.JPG

Balik s kabinou i s mými aktivitami ke stažení zde:
http://www.zabeat.wz.cz/Aktivity Zababa.rar
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Čoveče takhle podle obrázků dobré, ale až budu mít chvilku, řeknu ti co upravit. Neboj týká se to jenom frontu (možná přijdu i na něco jinýho) a pak to bude už na úrovni. Máš ten front totiž tak jaksi divně seskládanej. Přístrojovou desku pultu máš divně zdeformovanou a celý to okno k tomu nesedí. Myslím, že by to neměl bejt až zase takovej problém to trošku předělat. No šak to pořešíme...
 

Kontra

Cestující
Jestli je tohle první výtvor, tak klobouk dolů...právě jsem v této kabině absolvoval cestu z Olomouce do Krnova a mám z ní velmi dobrý pocit. Nejsem odborník na cabview, ani nemám tolik "v oku" pult brejláka,takže nemohu posoudit zda je něco deformované...ale co hodnotím pozitivně je 100% fuknkčnost, perfektní výhled předními okny (nevidím jen 30m tratě před sebou jako třeba u cabu 854), čitelné přístroje doplněné ještě nenápadnými číslicemi a celkově to na mě působí velmi realisticky. Kdybych si kolem počítače rozcákal naftu tak je iluze stanoviště dokonalá...
 

Zababa

Cestující
To bude asi tím, že celý front je dělaný z jednoho snímku a tím pádem je to vzadu scvrklé. Myslel jsem, že bych ta okna nějak trochu zplacatil a roztáhl, ale pak by zase neodpovídal poměr stran obrázku... Nebo to nějak jde udělat bez takových komplikací?
Kontra napsal:
Jestli je tohle první výtvor, tak klobouk dolů...právě jsem v této kabině absolvoval cestu z Olomouce do Krnova a mám z ní velmi dobrý pocit. Nejsem odborník na cabview, ani nemám tolik "v oku" pult brejláka,takže nemohu posoudit zda je něco deformované...ale co hodnotím pozitivně je 100% fuknkčnost, perfektní výhled předními okny (nevidím jen 30m tratě před sebou jako třeba u cabu 854), čitelné přístroje doplněné ještě nenápadnými číslicemi a celkově to na mě působí velmi realisticky. Kdybych si kolem počítače rozcákal naftu tak je iluze stanoviště dokonalá...

Díky moc za recenze!
 
Naposled editoval moderátor:

heme

Posunovač
Zababa - Suprový efekt u stěračů! Kabinu hodnotím naprosto stejně jako Kontra.

Píšu ovšem z jiného důvodu. Píšeš, že front je z jedné fotky. Mohu se zeptat, čím byl focen tento CAB? Zrcadlovkou? To snad jedině s objektivem na 12mm. S mojí 18ctkou, co mám doma, bych tam toho tolik nenacpal....

Díky!
 

Zababa

Cestující
heme napsal:
Zababa - Suprový efekt u stěračů! Kabinu hodnotím naprosto stejně jako Kontra.

Píšu ovšem z jiného důvodu. Píšeš, že front je z jedné fotky. Mohu se zeptat, čím byl focen tento CAB? Zrcadlovkou? To snad jedině s objektivem na 12mm. S mojí 18ctkou, co mám doma, bych tam toho tolik nenacpal....

Díky!

Díky díky, těší mě, že se kabina líbí!
Abych řekl pravdu, tak to zcela určitě nevím, musím se zeptat kolegy, kterému jsem při focení asistoval, žádné velké dělo to ale nebylo. Teď s ním zrovna v kontaktu nejsem, ale až ho někde doženu, zeptám se ho.
 

Zababa

Cestující
Zababa napsal:
heme napsal:
Zababa - Suprový efekt u stěračů! Kabinu hodnotím naprosto stejně jako Kontra.

Píšu ovšem z jiného důvodu. Píšeš, že front je z jedné fotky. Mohu se zeptat, čím byl focen tento CAB? Zrcadlovkou? To snad jedině s objektivem na 12mm. S mojí 18ctkou, co mám doma, bych tam toho tolik nenacpal....

Díky!
Tak už to vím, je to Fujifil finepix S 1600.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Musím povedať že na začiatok veľmi slušná práca, ako píše Čouda trocha vyretušovať a upraviť drobné nedostatky a bude to na úrovni. Z môjho pohľadu len jedna pripomienka, tie nočné textúry prístrojov vymeň prosím za fototextúry, časy, keď sme robili nočné budíky pomocou Photoshopu sú už históriou, David Hájek dal do placu balík tutových fotiek na tieto veci. Takže iba toľko, vážim si Tvoju prácu a som rád, že sa objavil zase nový cabmaker. Nech sa darí.
 

Zababa

Cestující
duuso napsal:
Musím povedať že na začiatok veľmi slušná práca, ako píše Čouda trocha vyretušovať a upraviť drobné nedostatky a bude to na úrovni. Z môjho pohľadu len jedna pripomienka, tie nočné textúry prístrojov vymeň prosím za fototextúry, časy, keď sme robili nočné budíky pomocou Photoshopu sú už históriou, David Hájek dal do placu balík tutových fotiek na tieto veci. Takže iba toľko, vážim si Tvoju prácu a som rád, že sa objavil zase nový cabmaker. Nech sa darí.

Díky!
Zkusím ještě poladit, teď zrovna zkouším tu BS2, ale nějak je to spíše horší a horší..., asi si spíš raději odpočinu a dodělám to, až na to budu lépe vidět, už mě z toho koukání do obrazovky šilhají oči:oops:
Noční budiky bych snad mohl mít zítra v originále z té lokomotivy, tak uvidím. Ty uměle noční budíky jsou tam jen dočasně, s tím jsem tak nějak počítal. Tedy ale o fotkách nočních budíků od D.Hájka jsem doposud nevěděl, díky za informaci.
 
Naposled editoval moderátor:

Hynďa

Průvodčí
Mě se teda kabina velice líbí! Ty číslíčka bych asi vypustil ale výrazně to tam neruší ;) Opravdu pěkná práce.
Jinak, jaký je ten efekt u stěračů? Já nic neobjevil :eek::D
 
Naposled editoval moderátor:

Zababa

Cestující
Hynďa napsal:
Mě se teda kabina velice líbí! Ty číslíčka bych asi vypustil ale výrazně to tam neruší ;) Opravdu pěkná práce.
Jinak, jaký je ten efekt u stěračů? Já nic neobjevil :eek::D

Dík!
U stěračů je jen "statický" efekt, pokud se tomu tak dá říct, Heme tím asi myslel to ostěračované přední sklo...:)
 
Naposled editoval moderátor:

Hynďa

Průvodčí
Zababa napsal:
Dík!
U stěračů je jen "statický" efekt, pokud se tomu tak dá říct, Heme tím asi myslel to ostěračované přední sklo...:)
Jo táák... A já tady furt dokola mačkám "V" a divim se že se nic neděje :D
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Zababa napsal:
...Tedy ale o fotkách nočních budíků od D.Hájka jsem doposud nevěděl, díky za informaci.
Len budeš musieť napísať Davidovi, lebo link už nefunguje.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
No když ony stěrače se už delší dobu používají pro zhasínání opakovače - tím není potřeba držet různé verze cvf pro varianty s přenosem a bez přenosu.

To Zababa: možná by to chtělo dodělat to zhasínání - přehazování verzí cvf je opravdu poněkud nepraktické.
 

Zababa

Cestující
Nad touto variantou jsem také přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl pro variantu přehazování CVF, jelikož když se ve hře opakovač zhasne, písmenem "V", tak dojde akorát k jeho zhasnutí, ale funkce zabezpečovače se tím nezmění, tzn. že mačkání tlačítka bdělosti vyžaduje jen v případě, že na nejbližším hlavním návěstidle je buď "STUJ" nebo svítí dolní znak.
Když pak tedy v nějaké aktivitě na jednokolejné trati vyjíždí vlak hráče ze stanice A do třeba 10km vzdálené stanice B, do které již vjezdové návěstidlo ukazuje horní znak nebo "VOLNO", zabezpečovač po hráčovi nepožaduje mačkat tlačítko a to mi přijde takové nereálné, a proto jsem udělal tuto variantu. No ale tak zas, jsem trochu puntičkář, to přiznávám, tak zkusím udělat zhasínání do normální varianty CVF a CVF bez přenosu budou ke kabině navíc, kdyby někdo chtěl mít VZ reálnější.
 

Šnek

Vlakvedoucí
Zababa napsal:
No ale tak zas, jsem trochu puntičkář, to přiznávám, tak zkusím udělat zhasínání do normální varianty CVF a CVF bez přenosu budou ke kabině navíc, kdyby někdo chtěl mít VZ reálnější.
Tak to taky není špatný nápad.
 

Zababa

Cestující
Ahoj,
dal jsem dohromady návrhy na úpravu kabiny, úpravy jsem provedl a aktualizovaná kabina je již ke stažení.

Změny jsou tyto:
-zcela nová animace brzdiče BS2
-zcela nová animace návěstí opakovače
-zhasínání opakovače klávesou "V"
-výmaz dodatečného číslicového ukazatele u rychloměru a tlakoměru
brzd.válce
-drobné úpravy v nastavení rychloměru - ručička nyní ukazuje celkem
přesně, ale od 90km/h výše ručička ukazuje asi o 2-3km/h více než je
skutečná rychlost, toto bylo i v předchozí verzi a bohužel s tím už asi
více udělat nedokážu.

Kdo by měl tedy zájem, stahovat může opět zde:
http://www.zabeat.wz.cz/Aktivity Zababa.rar
 

David Hájek

Pomocník strojvedoucího
duuso napsal:
Zababa napsal:
...Tedy ale o fotkách nočních budíků od D.Hájka jsem doposud nevěděl, díky za informaci.
Len budeš musieť napísať Davidovi, lebo link už nefunguje.

Zdravím,
před chvílí jsem kontroloval funkčnost linku na balík s fotografiemi osvětlených přístrojů ze dne 7.4.2010 a u mě funguje vše bez problémů.:cool: Stejně tak je funkční i odkaz na balík s fotografiemi světel na návěstních opakovačích.
Abych nebyl nazván "škrťou",do balíku s osvětlenými přístroji jsem dnes doplnil i fotografie přístrojů ze stroje 751 338.;)

Osvětlené přístroje :

http://simtrains.eu/trate/davca/davca/fotografie_vozidel/Osvetlene_pristroje_vozidel.rar

Světla NO :

http://simtrains.eu/trate/davca/davca/fotografie_vozidel/Fotografie_NO.rar

David
 

Zababa

Cestující
Díky moc za fotéčky budíků! Vše jsem si stáhl a kdyby se mému dvornímu fotografovi z nějakého důvodu nepovedlo vyrobit fotky budiků z origo kabiny, použiju tyto.
 
Nahoře