Funguje Vám ten web ?

Troska som hladal na guglu a zistil som ze stratene heslo ani nova registracia uz chvilu nefunguju. A podpora to iste. chcem vas preto poziadat ci by nebol niekto ochotny mi postahovat nejake veci, pripadne pozicat pristupove udaje :rolleyes:

BR601

Pokladník
Celý ten dej okolo (hlavne) RW mi príde čudný. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale keď xy hráčov RW začne tvoriť, začne sa tým chváliť, ale nedá to von, tak aký má to zmysel že sa s tým vôbec chváli? Pociťuje pôžitok z toho, ako ho niekto prosí v komentároch aby to vydal? Pri troche "šťastia" to pošle pár kamarátom a jeden z nich to dá vonku. A oheň je na streche. To, že niekto ukradne textúry z MSTS a potom to v RW spoločenstve vydáva za svoje som už nejak (vďaka správcovi tohto fóra) prekusol.

Ale ono je to v tom RW stejne nejaké divné.

dem

Strojvedoucí
Komunita RW až na pár výnimiek ako Pikku, Roman, Michal a neviem ešte nejakých pár ďalších je komunita konverterov a nie modelárov......Všetko sú to prekopávky s Trainz a s MSTS. Komunita ak sa to dá takto nazvať nabrala ten najhorší možný smer aký je možný. A samozrejme sa nezabudnú týto exportéry , lebo toto pre mňa modeláry nie sú ešte za každý pixel a poligon vyhrážať súdmy.....

BR601

Pokladník
ešte za každý pixel a poligon vyhrážať súdmy.....
Ale vykradať textúry a modely a než vedomia (nie to ešte súhlasu) autora z MSTS /Trainz ale keď si to už urobia medzi sebou..

Ano,daval som niečo so zákonom aj k sebe na stránku, na výstrahu, ale pochybujem ze to bude mať nejaký efekt.

Ono by bolo dobre sa aj zamyslieť aká veková kategória je tých konvetorov. Pokiaľ dostanu PC aj hru jednoducho, tak si to nevedia tak vážiť. A aj tá komunita není ako pri msts Niekedy dávno, kedy by nikto si nedovolil toto robiť

dem

Strojvedoucí
Nie že to nebude mať význam, ale je to priam smiešne. S týmto sa žiaden súd nikdy zaoberať nebude, pokiaľ nemáš registrovanú obchodnú značku...A potom máš legálny max, windows a šetko čo používaš k tvorbe aby si sa pustil do súdnych poťahovačiek? Lebo to sa celkom ľahko môže otočiť proti tebe....

Dan J.

Strojvedoucí
Chlapi, toto řešit je plácání do vody... Jeden příklad, celou dobu se vydělává na to, aby jsme mohli nahrát CD s kvalitním zvukem, výtvarník udělá obal, ten se samozřejmě musí zaplatit, pak se platí výlis, tisk obalů, krabičky a výsledek? Po vydání CD a prvním prodeji "pár" kousků je vše okamžitě na známém servru Ulož To... Co s tím? NIC! Protože, kdo si chce CD koupit, vždy si je koupí, v našem případě, čím více lidí si stáhne nelegální CD, tím jich více přijde na koncert a opět si třeba zakoupí originál. Problém je, že některé MP3 jsou na tomto úložišti v tak ořezaném stavu, že jsem se až divil, co je někdo schopný spáchat za zhovadilosti. Ale opět platí, co jsem psal výš. Dokonce na jedněch ruských stránkách jsem našel, že si mohou lidi stáhnout naše skladby za prachy, to mne nasralo (pardón za výraz), ale stejně se s tím nic dělat nedá, soudit se by stálo víc, jak nahrát další CD, aby si jej zase mohla lidi nelegálné šířit... :) :) K tomu se né tak dávno vyjádřil náš několikati násobný zlatý slvík, který to zkomentoval úplně stejně. Nelegální šíření, nejsvíce pálí ochranný svaz autorů, který nemá na čem parazitovat. :) Tak samo se velmi bavím, když "kindrčata" na FB brečí, že jim nejede BP, nebo 321, kterou si stáhli a háže jim to chyby. Zkrátka, dobře jim tak. Oni sami zjistí, že je nakonec lepší si pořídit tratě legální cestou, než pak řešit XXX problému s pády traí a tak podobně.

dem

Strojvedoucí
Dane ja to neriešim. Ja sa na tom akurát tak smejem.....Pretože je to blbosť.

Ad BR601: neodradí. Je to ako červená šatka býkovi pred oči.

Nemusíš mať registrovanú obch. značku. Nie som právnik, ale existuje niečo ako autorský zákon a zákon o duševnom vlastníctve. Takže, kto sa chce súdiť kvôli ukradnutým textúram, nech si pripraví kopec peňazí, nejakého právnika a môže čakať niekoľko rokov na neistý výsledok ...

dem

Strojvedoucí
Veď o tom hovorím. A v konečnom dôsledku sa ešte môže zisťovať či si mal povolenie na fotenie vo vyhradenom žel. priestore a podobne. Takže toto je cesta len pre kindermafošov, ktorí majú ešte vysoký testosterón.

Duševné vlastníctvo dnes už len ťažko presadíš. To môžeš rovno zabudnúť. Možno v nejakých vážnejších veciach , ale v nejakom sime. Každý na to prdí.....Existuje švajčiarska firma Giants. Určite poznáte Farming Simulátor. Všetko je to vlastníctvo firmy , všetky mody, mapy a pred ich očami sa všetko konvertuje a upravuje a vôbec to neriešia. Nemá to zmysel riešiť. Iné je keby im niekto obšlahol kód samotnej hry. To už by asi tak nenechali....Ale duševné vlastníctvo.....No sranda na zimné večeri.

kiski

Skladník
Komunita RW až na pár výnimiek ako Pikku, Roman, Michal a neviem ešte nejakých pár ďalších je komunita konverterov a nie modelárov......Všetko sú to prekopávky s Trainz a s MSTS. Komunita ak sa to dá takto nazvať nabrala ten najhorší možný smer aký je možný. A samozrejme sa nezabudnú týto exportéry , lebo toto pre mňa modeláry nie sú ešte za každý pixel a poligon vyhrážať súdmy...
Týmto si ma trochu dojal... viac by som ti o tom napísal v sz, ale neviem, čo to má zmysel.

dem

Strojvedoucí
Povedz mi čo je na tom nepravda? Seba tam rátať nemusíš. Nedokážem vymenovať s fleku všetky mená normánych modelárov.

dem

Strojvedoucí
Diskutujeme vo vlákne :) Mimo vlákno sa nám to ešte nepodarilo :) (mimo tému sme ale celkom určite.)

bob57_cz

Učitel češtiny
Nahoře