Projekt Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, takže aktualizace X3868 je venku, nenabízí ji zatím automatický update po otevření OR to nabízí verzi zpět X3867 což nechápu, zjištění je takové, že traffic dojede k perónu cca o 30 sekund dříve než tomu bylo po update X3862, chtělo by to ještě malinko svižnější dobrzdnou trasu od bodu brždění k WP bodu, kde má traffic zastavit, bylo by super toto hodit na OR forum. Já anglicky neumím, překládat to přes google se mi zdá jako pitomost. Holt to chce spolupracovníka, který by jednal za českou komunitu OR. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ono by stačilo, kdyby si tvůrci OR pustili třeba toto:
A to je v Brně 30 kn/h.
To co je momentálně v OR je totální paskvil, odhadem to beru, že k hraně perónu přijíždí vlak tak +/- 40 kilometrovou rychlostí.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, nevíte jestli se nějak řeší ten traffic do stanic? Další aktualizace a... S tímto stavem OR po opravě X3868 se nedá tvořit, pominu li, že se vrátím k polsední funkční aktualizaci X3862, ale to se pak neaktualizují další vychytávka OR. Nebo to nikomu z československé komunity OR navdí, že vlak k nástupišti přijíždí, jako by se fíra bál, že neukočíruje svoji soupravu vlaku? :)
1) Traffic kdysi aspoň jakž takž seděl s časy v sjř +/- minuta. Teď se musí dávat tak o 3 minuty s předstihem.
2) Než se vlak došourá tou 15 - 20 km/h. do místa zastavení uběhne cca minuta.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ale vždyť jsem to tady psal výš, zlepšili to tak na 50%, ty dojezdy jsou furt nepřirozené:
OR X3862 (už tak dojíždí pomalu, ale ještě to šlo):
OR X3870 po opravě ve verzi X3868. Po aktualizaci 3868 se zkrátil dojezd pouze o 30 sekund, předtím více jak minuta:
Skutečný příjezd jednotky ČD 471:
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Další zjištění, nevím od kdy, ale teď je situace taková, že když dám výchozí čas traffic ve stanici a WP bez kódování třeba nyní Os 4911 výchozí čas Rajhrad 16:24:30 a WP 60 sekund, aby odjel 16:25:30, tak traffic naskočí, ale už se ani nehne, ta samá situace co fungovala do nedávna, když se dal za kódovaný WP 3XXXX (třeba 31629) další WP s hodnotou 30 sekund, tak vlak odjel třeba v 16:29:30, nyní už se taky nerozjede a je vybloklý napořád. Takže přestaly fungovat nekódované WP, nebo co to má být? Nebo se zas opět se rozm... to co fungovalo a jen se zkomplikovala další tvorba.
EDIT:
Takže přesně jak jsem psal výš, teď jsem zkusil dát WP 3XXX v zastávce, kde naskauje traffic a traffic naběhne, zastaví a přesně v čas podle WP 3XXX vyrazí na trať (trať BP), v další zastávce jsem dal WP nekódovaný 29 sekund a traffic v zastávce na bodě zastaví, ale už se nerozjede! Teď mne zajímá, jsetli bude fungovat WP odvěšení a za ním WP odjezdu, jdu testovat.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Dotestováno, nefungují nekódované WP. AI vlak sice zastaví, ale už se nerozjede (i vozy ve stanicích).
 

eMeSTéSák

Cestující
Zdravím,
mám takový divný problém s OR. Vždy, když chci ukončit jízdu pomocí Alt+F4 nebo Esc a Ukončit, tak se celý počítač kousne a musím ho resetovat natvrdo. Stává se to na nejnovější verzi X3869. Stává se to také někomu?
Zatím díky za odpověď.
 

Šnek

Vlakvedoucí
To se jim zase něco povedlo. S tím trafficem je to docela průser. Aktivity jsou nehratelné.
 

Plexi

Signalista
Nevím, co máte za problém. Jde o EXPERIMENTÁLNÍ verze programu, a tedy se dají s jistotou očekávat problémy, pokud chcete jízdu zcela bezproblémovou, jsou zde STABILNÍ verze, vždyť je to už v tom názvu! :mad:
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nevím, co máte za problém. Jde o EXPERIMENTÁLNÍ verze programu, a tedy se dají s jistotou očekávat problémy, pokud chcete jízdu zcela bezproblémovou, jsou zde STABILNÍ verze, vždyť je to už v tom názvu! :mad:
Tady je zásadní chyba názoru, my nic proti OR nemáme, jen testujem a píšem připomínky, ano můžem jezdit stabilní verzi a vézt se jako většina ostatních a držet hubu. Naopak tu píšu postřehy, aby byly aktivity funkční a simulátor nesloužil jen pro voolnou jízdu. Problém je zcela jinde, narozdíl od ostatních států za nás nikdo s vývojáři aktivně nejedná. Když se objeví problém, je to třeba konzultovat a řešit, třeba to, že OR přestal akceptovat nekódované WP je průser jak mraky. Když už se má něco vehemntě rozkopat, tak co takhle třeba konečně vyjednat, aby jel OR přes půlnoc? Nebo že by americké odbory byly tak silné, že by se přes půlnoc zastavila veškterá doprava? :) Namísto toho se rozkope co funguje. Ono je staré požekatdlo: "Hovno do kterého píchněš smrdí". Tím mám namyslo to, že je někdy horší překopávat to co už funguje. Samozřejmě, všichni co pro OR tvoříme máme na zřetel, že je vše ve vývoji, proto platí opět věta vyznačená tučně výš. :)
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Hned třeba jedna chyba, která není opravená a rozdrbala všechny aktivity. Nefunkční nekódovaný bod WP:
OR CHYBA wp.jpg
Takto to vypadá v OR, traffic se sekne a už se nerozjede:
Nehcápu proč bylo toto narušeno, pokud to někdo může hodit na fórum OR ať tak udělá, já se kvůli tomu anglicky učit nebudu. :)
Dan
 

Plexi

Signalista
Tady je zásadní chyba názoru, my nic proti OR nemáme, jen testujem a píšem připomínky, ano můžem jezdit stabilní verzi a vézt se jako většina ostatních a držet hubu. Naopak tu píšu postřehy, aby byly aktivity funkční a simulátor nesloužil jen pro voolnou jízdu. Problém je zcela jinde, narozdíl od ostatních států za nás nikdo s vývojáři aktivně nejedná. Když se objeví problém, je to třeba konzultovat a řešit, třeba to, že OR přestal akceptovat nekódované WP je průser jak mraky. Když už se má něco vehemntě rozkopat, tak co takhle třeba konečně vyjednat, aby jel OR přes půlnoc? Nebo že by americké odbory byly tak silné, že by se přes půlnoc zastavila veškterá doprava? :) Namísto toho se rozkope co funguje. Ono je staré požekatdlo: "Hovno do kterého píchněš smrdí". Tím mám namyslo to, že je někdy horší překopávat to co už funguje. Samozřejmě, všichni co pro OR tvoříme máme na zřetel, že je vše ve vývoji, proto platí opět věta vyznačená tučně výš. :)
Dan
I takhle se to dá říct. Chyba je v nás s Danem, že jezdíme v experimentální verzi.
Asi jsem nebyl správně pochopen, možná stačilo kdybych to napsal trochu jinak. Spíš šlo o to, že to vypadá, že si stěžujete, ne jako připomínky. Samozřejmě je fajn, že pro nás zjišťujete, na co si dát pozor, případně co je třeba opravit. Ono je asi lepší tvořit na stabilních verzích a na experimentálních verzích dělat jen takové menší pokusy (např. jen na 310 do Hrubé Vody s regionovou), ne žádné megaprojekty jak třeba ten Rekreák, nebo Kissák. Beru na vědomí, že je to vaše rozhodnutí, ale připadá mi celkem nerozumné tvoření velkých aktivit, kdy vás ve tvorbě zastaví jedna taková, promiňte mi ten výraz, malá k°k°tina.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ale vždyď jde o to nedělat na malých tratích, tam prd poznáš jak se OR chová doopravydy a na stabilní verzi nevyzkoušíš nic, nevím jak teď, ale ještě donedávna na ní nefungovalo ani kódování pro posuny. :) Jde o to, že když se něco zjistí dát zde echo, jak to dělám a popřípadě, aby to někdo dal vědět vývojářům, pak můžem pracovat dál. Jinak právě složité aktivity prověří chod simu, ne jízda z A do B bodu, to je tak na prověření krajinek, což je samozřejmě taky potřeba. Hned jedna další věc, co chyběla MSTS by OR hodně slušela, počasí máme luxusní, mění se i během aktivity, co kdyby někdo pošepkuloval, jak by se dala udělat třeba bouřka? Ta v MSTS chyběla a OR by to myslím zvládnul bravůrně. :)
 

Plexi

Signalista
Ale vždyť jde o to nedělat na malých tratích, tam prd poznáš jak se OR chová doopravdy a na stabilní verzi nevyzkoušíš nic
Vždyť přece i na třičtvrtěhodinové aktivitě z Ostravy do Opavy můžeš vytvořit aktivitu na experimentální verzi OR, můžeš se tam vyřádit na posunu a vyzkoušet miliardu kódování WP či dynamické počasí, přičemž když objevíš chybu, nestane se nic tak velkého, jako když se kvůli jednomu trafficu pozastaví tvorba takového čtyřhodinového megadíla :)
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Jak na jednom, na všech aktivitách, kde je klasický WP v sekundách. Tedy nejen Kissák, ale všechny Danové, moje, Šneka a td a to včetně aktivit, které se snažíte jet v OR i když na ně nejsou přispůsobené, jsou momentálně nehratelné a to se ti mistře zdá jako k.k.tina.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Zdar Plexi.
To ani náhodou, všimnul jsi si někdy jak narůstaji sejvy OR na vzdálenostech? To je taky docela zajímavá věc, pokud jedu z Prahy do Ostravy, sejvy narůstjí a když se ve stejné aktivitě vracím, jde to zase dolů, jako by OR odečítal z paměti, to ale není podstatné. Plexi, ani to kde tvořím není podstatné, podstatné je, že se rozdrbe to, co funguje a nefunkční věci se něřeší. Hned dva příklady:
1. Traffic přes půlnoc, který prostě nejede a když dáš nasazení traffic v 00:00:00, OR ti nezobrazí traffic žádný = dokola už rok omílaná věc, bez jakékoliv odezvy.
2. WP body fungovaly luxusně = teď nefungují nekódované body vůbec a nelze tak třeba zadat odjezd, XX:XX:30 a MSTS aktivita pod OR už nepojede žádná, taskamo naopak.

Jde o EXPERIMENTÁLNÍ verze programu, a tedy se dají s jistotou očekávat problémy, pokud chcete jízdu zcela bezproblémovou, jsou zde STABILNÍ verze
Takže je zde napsaná věcná připomínkana traffic a nefunkční WP, na kterou ty jsi reagoval ať netvoříme pod nestabilní verzí, fakt kreativní názor... :) Zase se uhýbá od těmatu a bude tu dalších XXXX příspěvků o tom kde tvořit aktivity.
Dan

Ps: nejvíce mne baví, jak Papej lajkuje příspěvky v sekci OR, přitom nedávno tady potíral OpenRails... No asi začal pro tento simulátor tvorbu a o daném problému a jeho řešení něco ví... :) :) :) :) Parádní podmínky pro chuť do testování simulátoru.
 
Nahoře