Projekt Open Rails

Vlákno ve fóru 'Veřejné fórum pro Open Rails' založil Tax, 24 zář 2010.

Tagy:
  1. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj. Narazil jsem na dost podstatnou chybu u reversních bodů v OpenRails. OpenRails zabírá reversní bod, i když traffic, nebo hráč zastaví před ním, měl by jej zabírat až po projetí reversního bodu, vzniká tak problém při situacích v posunu, kdy mám na koleji připojit jeden vůz a pak pokračovat dál a připojit druhý. Respektive, u hráče se otočí trasa a musí se upravit jen poziční zprávy, ale traffic tento úkon neprovede, najede na vůz první a jede hned zpět, na druhý už nereaguje.
    reversní body.jpg

2. alcapone

alcapone Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    29 dub 2004
    Lokalita:
    Hlinné
    Zkus posunout reverz za druhý vůz.

3. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Zdar Josko, to nepomáhá, zkušenost i z jiné aktivity. Pokud projedeš za výhybku na kolej, kde je revers a zastavíš kdekoliv před ním, OR změní trasu. Ty najedeš, ale posunující traffic najede na vagón a veze jej zpět, druhého vozu se ani netkne. Dokonce posunující traffic zastavuje až za reversními body docela daleko, takže si jej v tvorbě aktivity reverzem přesně nezastavíš. Ale dobrá zpráva je, že fungují poziční zprávy. Jesli se to nezrobilo kvůli tomu, netuším.

4. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Jen pro info uvedu, že se testuje nová možnost zapnutí volby náhodných poruch, náhodného chování AI (zpožděný start, nastavení jiné trasy), náhodný počet cestujících ve stanicích, měnící se dynamicky podmínky adheze spojené s automatickým dynamickým počasím atd.
    Vypadá to zajímavě a dá se pak opakovaně jezdit tutéž aktivitu za jiných podmínek, které nebudete vědět dopředu.
    Další věcí je nová verze MG 3.6, kde již funguje típání obrazovky pomocí klávesy PrintScreen.

5. Jacek

Jacek Průvodčí

Člen od:
    16 črc 2004
    Těžko říct jestli to bude použitelné v misích s pevně daným scénářem. Kdyby tak ale někdo vymyslel funkční osvětlení, oby zdroje světla skutečně osvětlovaly okolí.

krejca a alcapone toto olajkovali.
  6. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Máte pravdu. Bude to použitelné hlavně v jízdních řádech. Možná to bude dobré i v klasické aktivitě, ale jen s náhodným počasím.

7. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    Dneska jsem letmo zkoušel zapnutí volby náhodných poruch , počasí může být fajn, že se bude měnit, ty náhodné poruchy zatím nevím úplně přesně, co od toho očekávat. Obojí jsem si nastavil na úroveň 3, to je asi nejvíce. Mašina mi cca po 15 minutách v aktivitě začala jet na poloviční výkon, jestli se to dá pak něčím opravit, popřípadě samo se to srovná zatím nevím. Jet s těžkým rychlíkem na Štrbskou rampu za blbýho počasí, asi nedojedu.
    Upravit rozednívání nebo stmívání se asi zatím nijak neřešilo? Popřípadě přechod přes půlnoc?

8. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Bingo! To by se mělo řešit a né jen to, prolínání vozů při posunu, když je otočím taky. Dále pokud najedu na vozy, přejdu a zvědnu zadní směták jinou klávesou, po Load se to srovná, jako by do defult stavu. Dále proč kouří komínky u vozů v traffic a nekouří parní spojky v Jarní, podzimní, nebo zimní období. Nelze to nějak nadefinovat do consist, podobně jako zvýšené naklápění u pendolína? Proč kouří vůz z komínku po odvěšení, což je správně, ale pokud mám odvěšený vůz a nahraji aktivitu už nekouří, až když na něj znova najedu. Proč vypadávají zvuky u brzd, běhu motoru, které kdysi normálně jely. Je toho hodně co řešit. Poruchy během aktivity jsou nanic, pokud nabereš velkou sekyru, auž neptkáš traffic, nebo neuvidíš vozy v nádraží a něchávat vozy po celou dobu aktivity je zbytečné zatěžování OR, které už tak vyžaduje dost a dost. Tyto porucjy jsou dobré jak je napsáno výš, nebo snad k síťovkám. Ale jsou fakt důležitější věci než kosmetika, třeba další hodně podstatná věc, chybí pořádný editor aktivit a hlavně v češtině.

9. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Protože MSTS to neuměl normálně jednou přehrát a tak se dělaly umělé smyčky s "tichem" apod. To je vynález z našich koutů a hájů. Ve světě to asi neznají, či co.
    Apropo tohle je dávno přežitek. Zvuky fungují v OR daleko lépe než v MSTS.

10. Jacek

Jacek Průvodčí

Člen od:
    16 črc 2004
    Nevím, že by něco bylo přežitek. V OR se některé věci můžou nebo musí udělat jinak. Soubor s tichem vadil v některých streamech, teď je ticho v jednom souboru se zvukem. Např. u živáku to ticho zvlášť je. Rovněž jsem nezaznamenal, že by zvuky v OR fungovaly "daleko lépe" než v MSTS. To je dáno hlavně kvalitou wav a celkovým zpracováním.
    Problémy spíš dělají staré zvuky, které pro OR nejsou upravené. Další problémy jsou údajně u zvuků elektrických lokomotiv. To ale upravovat nebudu.

11. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Už jen to, že OR má podporu pro vyšší vzorkovací frekvence by tě mělo těšit. Nemusí se blbnout s "tichem". Samozřejmě živák nebo tomu podobný pokud chci něci přerušovat, tak to je něco jiného. Ale vznikly taky další triggery pro spouštění zvuku viz. právě to brždění, které je o dost jednodušší pro zápis do sms souboru.

12. Jacek

Jacek Průvodčí

Člen od:
    16 črc 2004
    Icik:
    MSTS také přehraje vyšší vzorkovací frekvence, s tím jsem přišel už před deseti lety. Napíšu to jinak, moje nové zvuky hrají úplně stejně jak v MSTS, tak i v OR. Pouze v OR je možné použít ty nové triggery, je lépe řešeno ozvučení trafficu, apod. Ale hraje to úplně stejně, nikoliv daleko lépe.
    Mimochodem i u zvuků pod OR je třeba uvažovat tak jako píše Zbyněk nebo Dem okolo počtu objektů v trati. Pokud vše bude v CD kvalitě nebo rovnou v HD, ve hře pak bude akorát cukatura.
    Staré zvuky neupravené pro OR samozřejmě nebudou v OR fungovat správně.

13. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj, dneska jsem zjistil další dvě věci, ale nevím, zda je to chyba OR nebo tratě?
    - Když zadám v editoru aktivit nefunkční návěstidlo, v OR stejně svítí.
    - Další věc co jsem nepochopil. Jedu se zpožděným vlakem, tím mám ve stanicích zadaný JŘ. se správným časem příjedzdu, já pžijíždím se sekyrou 35 minut, zastavím, na WP u návěstidla mám ale zadaný požadovaný čas odjezdu dle scénáře se spožděním, aby se mi postavilo volno v požadovaný čas odjezdu. Do jedu k perónu a:
    a) v některých stanicích je situace dle reálu. Prostě přijedu pozde a or píše čekání na svolení k odjezdu, jakmile se postaví vlaková cesta výpravčí pískne a jede se.
    b) úplně stejná sizuace popsaná výš, ale v některých stanicích po dojezdu k perónu se odpočítají cestující, výpravčí pískne odjezd, ale na odjezdovým mám stůj dle pořadovaného času odjezu.

Nechápu, proč se OR ve stejně nadefinované situaci v AE v některých stanicích chová jinak a nepískne až když skočí volno?

14. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Nemáš zaplé randomizing?

15. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Mám OR v cz, prosim česky. :)

16. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    random = náhodně

17. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Nová verze MG3.6 s randomizing a autopilotem v aktivity módu: https://uloz.to/!7GrLSHGtfRez/mg3-6-or3981-rar
    Tato verze je již upravená, aby chodila i bez dynamického stínování. Tzn. problém s pixelací je vyřešen.

Venny a robo stavitel 2010 toto olajkovali.
  18. RadstaR

RadstaR Cestující

Člen od:
    18 úno 2017
  19. alcapone

alcapone Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    29 dub 2004
    Lokalita:
    Hlinné
    Mám v těch verzích bordel. Jinak, proč tvůrci přebíraj neduhy MSTS. To co nefunguje v MSTS nefunguje i v OR, tedy křížení na angličákách a rozednívání, kdy při změně textur to padá.

20. dem

dem Strojvedoucí

Člen od:
    5 srp 2008
    Pretože podľa mňa Or je zobraný kód msts ktorý sa postupne upravuje...... Niečo čo robil aj Džordž. Keby to tak nebolo,tak by tam nemohli byť rovnaké chyby......

Icik toto olajkoval.

Sdílet tuto stránku