Projekt Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Hmmm, tak to netuším, to bude nějaké nastavení GK a Open Rails. Já teď dělám aktivitu na 310tce a Krnov plně obsazen, Olomouc taktž a OR šlape jak hodinky. :)

dem

Strojvedoucí
2) - ve stejné misi posunuju v Krnově a maximální délku dohledu mám nastavenou na 2500 metrů, ale ani od staniční budovy na Brantické straně nevidím odjezdové návěstidla na Opavu/Jindřichov.
Asi máš v hre loknute FPS na nejakj dosť vysokej hodnote, ktorú nemôžeš dosiahnuť. Hra to rieši okresaním všetkého možného aby ho dosiahla. Aj viditelnosti.

hroch

Začátečník
@Dan J. @Plexi a ostatní co máte problémy s dll soubory, jak a v čem to rozbalujete? Já, pokud rozbalím MG verzi pomocí Total Commanderu, který mám nainstalovaný a spuštěný jako správce nemusím dll soubory povolovat.

Dane, tak v Monogame jsem to projel. Ale s tím přechodem, jak se s tím vlastně pracuje? Všiml jsem si, že co nastavím v menu OR (grafika, zvuk, experimentální, atd.) to se změní i v menu OR-MG. V pravém horním rohu jsou pak taky aktualizace se stejným označením. Když je stáhnu přes OR-MG, nestane se z toho normální OR?
Pokud se nepletu - nastavení OR se ukládá do registrů a ty jsou bohužel společné pro jakoukoliv instalaci OR, jedno jestli běžnou nebo MG. Viz HKEY_CURRENT_USER / Software / OpenRails / ORTS. Změny parametrů provedené v jedné verzi OR se zapíší a promítnou např. v paralelně nainstalované MG-OR.
Editor registru ORTS.jpg

hroch

Začátečník
@Martens Jsem se upsal. Měl jsem na mysli přístupová práva. Prostě, aby WinRar spustil jako správce, rozbalil jestli potom OS dovolí rovnou přístup k dll souborům nebo ne.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Dneska jsem při tvorbě aktivity narazil na jev, který se mi kdysi stal při tvorbě motorového rychlíku na trati 310 a přičítal jsem to složitému posunu traffic. Jde o toto, celý posun traffic, který nesouvisí s hráčem:
- 851 + Balm, příjezd do Olomouce, kód 40100 a 3XXXX s časem zahájení posunu, mašina odvěsí Balm, jede za veksle a přestaví se k vedlejšímu nástupišti.
- 742 na posunu najede na Balm a přestaví jej k mašině 851, u vedlejší ho perónu, takže před najetím na 851 kód 60002 pro sestavení vlaku.
Oba koncové body jak 851, tak 742jky končily kousek před klackem a 851 měla WP 31200, takže nastala hláška vlak byl sestaven, jé odjel z Olmiku a pak 851+Balm+742 zmizly jako jeden vlak-

Teď to podstatné, od chvíle zmizení OR šlape, ale už nenačte uloženou pozici (to samé kdysi a řešil jsem to podržením vlaku na WP až dlouho po skončení celé aktivity. Dnes jsem přišel na to, co se OR nelíbí. Takto sestavený vlak musí někam odjet, kde jej hráč nevidí, před výhybku se musí dát rozdělení vlaku, třeba 40100 a konec trasy na jednu kolej a vlaku, která se napojil dát konec na kolej jinou a problém vyřešen, OR načte pozici i po zmizení vlaků-
Dan

Dan J.

Strojvedoucí
Prosím, nevíte nědo co s tím:
Po přestupu do traffic osobního vlaku jsem už zvyklý, že mi prostě OR neodpískne odjezd, někdo tvedí, že je to díky WP 3XXXX před návěstidlem, já si myslím, že buď anebo, když nestojím na středu nástupiště jak to vyžaduje traffic, ale to by ani tak nevadilo, jako jiná situace. OR po zastavení odpočítává lidi a zůstane někdy viset sekundu před koncem odpočtu. Takže vlastně ani odpísknout odjezd nemůže.
Dan

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, jak opravím, aby se mi pod tachometrem po přechodu na noc zobrazovala rychlost na displeji? Ve dne v pohodě, ale když se displej rozsvítí, číslice na něm zmizí.
kabina.jpg

hulvis

Začátečník
Zdravím, není nějaká nová verze MG? U poslední verze (odkaz tady ve vláknu) se stále nemohu zbavit příšerného sekání, i přesto, že fps je v pohodě. BandiCam a omezení fps také nepomáhá. Proto ten dotaz na novou verzi. Případně nemáte nějaký tip či nastavení, které by to kousání eliminovalo? Dynamické stíny mám vypnuté, viditelnost 2500m, vertikální synchronizace také vypnutá. Díky za každý tip.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj
Mezi tím, co se tady řeší český jazyk a odpověď na opravu kabiny žádná, tak na FB mi byla pomoc poskytnuta během 10 sekund po dotazu... Tak snad se dočkám s jiným problémem. Neví někdo proč mne OR nenechá přestoupit do traffic s touto mašinou:
https://www.pikku.msts.cz/obr/cepaak.jpg
Souprava je označena v okénku pod kl. "Alt+F9" bílým textem, jako by neměla kabinu, mašina ale kabinu má. Není problém s tím, že se jedná o 3D kabinu? Když jedu přímo s ní jako traffic hráče tak není problém.

bob57_cz

Učitel češtiny
Pro přestup za běhu potřebuješ pro základní kabinu soubor \CD721091\Cabview\721091.cvf, který je definován v souboru 721-091.eng jako CabView ( 721091.cvf ), ostatní soubory kabiny potřebné nejsou. 3D je pro výchozí hráčovu loko funkční, ale pořád je to nadstavba nad výchozí, která by měla být přítomna alespoň virtuálně.

Nahoře