Projekt Open Rails

Ahoj,

tak nevím, jestli je to tím nebo se PC vzpamatoval :D Když jsem v Trati 321 jel po širé trati, kde nebyla zástavba a jen louka a pár stromů, tak mi FPS vyletělo i hodně přes třicet a tam už začalo škubání na gumě. Stáhl jsem si proto program RivaTuner a nastavil pevnou hodnotu FPS na 25 a je po problému. Dokonce zmizelo i to divné trhání. Všiml jsem si, že někteří nastavují pevnou hodnotu FPS v nastavení GK AMD já tam nikde tuto volbu nemám. Proto to musím řešit takto.
 
Verze OR New Year MG 1.3.1-16 rev 8
Mohu se zeptat prosím jak přelezu na lokomotivu se kterou jsem se svěsil a stála jako static ve šturcu? Protože když chci použít klasiku control + e tak měním jen kabinu v loko se kterou jsem přijel a do svěšené mě to nedá. když teda odvěsím a zkusím alt + f9 tak ten static v tabulce není.
 
Nevím, je to aktivita od Zbyňka na BPčku. Až se dostanu znova k PC tak to zkusím v OR 1.2 stable a myslím že tam to půjde bez problémů, protože tam se dá control + e přecházet jako v Msts. Jinak když se svěsím v tom MG tak dostanu hlášku a trasa normálně je. Jen nejde přehodit kabinu do 751 abych odvezl 130. Vyvěsil ji a jel na soupravu. Když ale sednu do jiné soupravy kterou pod alt+f9 vydím tak se 751 rozjede po trase ale táhne sebou tu 130. Podle mě vše bude ok když mi někdo řekne jak přejdu na 751. A určitě ve stable verzi to půjde protože tam jsem testoval třeba den blbec a používá se tam Msts přechod po svěšení ctrl+e. Jen podle mě v té MG verzi to nějak vymazali a spoléhají že bude stačit vždy alt+f9. No ale ono nebude.
 
Při brouzdání po netu jsem našel docela dobrou pomůcku pro OR. Jedná se o složky Global a Sound pro OR. Je to sice uzpůsobeno pro úzkorozchodné tratě, ale dalo by se to použít i v jiných tratích.
Global a Sound OR
Důležité je si nejdříve prostudovat návod, aby nedošlo k pádům OR. Z těchto stránek doporučuji i úzkorozchodnou trať Monson s trainsetem. Zkušebně jsem provedl instalaci na flashdisk a pak i experimentální verze OR. Kupodivu vše šlapalo bez problémů. Jen připojení přes USB2 není moc ideální. Když jsem nechal na flashdisku jen instalaci tratě a OR měl na pevném disku, tak i přes USB2 OR běhalo bez problémů.
 
Verze OR New Year MG 1.3.1-16 rev 8
Mohu se zeptat prosím jak přelezu na lokomotivu se kterou jsem se svěsil a stála jako static ve šturcu? Protože když chci použít klasiku control + e tak měním jen kabinu v loko se kterou jsem přijel a do svěšené mě to nedá. když teda odvěsím a zkusím alt + f9 tak ten static v tabulce není.
Chyba bude asi vážně v aktivitě. Ani ve stable verzi to nejde. Až bude čas zkusím aktivitu kde si pamatuji že takové svěšení bylo taky a bylo funkční a mrknu jestli je to odstavené jako Trafic nebo statik.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Prvni vec, kabina, druha, misi to byt trafik a navic zaskrtnuto policko ovladani hracem, nebo tak nejak. Ja mam aktivitu na 180 trati, pak na BP osobak z Caslavi do Breclavi. U Zbynka te mam dojem jeste po staru, tedy jsi se napojoval na soupravu.
 
Tak jsem mluvil se Zbyňkem a ve všech aktivitách jsou loko jako loose consist. Je to nějaké začarované. Ve hře to sice pod f7 píše static ale to je fuk. Musím ještě omrknout consisty jestli tam někde není chyba, @alcapone kdyby ta 751 byla jako 751ms šlo by přesednout dovnitř nebo ne? Kdyby ne tak bych to mohlo být špatným consistem.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nová verze MG OR přidávající volbu aktivace/deaktivace Watchdog. Komu tedy nejde spustit OR na slabších sestavách, může zkusit deaktivovat Watchdog v nastavení OR hned v první záložce pod názvem "Watchdog".
http://www.interazioni-educative.it/Varie/Or_NewYear_MG.zip
Kvůli poropadlišti o stranu zpět cituji i zde, takže k téhle verzi:
Problém se stanicemi trvá, ale keště jiná věc, při aktivitě Nex 55055 se přehodí textura kabiny na "rozednívací" kolem 3. hodiny, to není tak podstatné, podstatné je, že se od této hodiny pomalu rozednívá a do Třebové po příjezdu v 3:55 už pomalu vykukuje sluníčko, ale, když v rozmezí těch 3, až 3:55 nahraju, vrátí se kabina, ale i prostředí okolí do stavu před změnou kolem té 3. hodiny. Takže se museli páni vývojáři hrabat i v rozednívání. Verze pod kterou jede Žabotlam to nedělá, ale je zas potíž, že nesedí reversy pro traffic a tím zkolabuje posun traffic na soupravu hráče. Tam je opravdu chyba v reversech, kdy traffic zastavoval blbě, pokud dobral vozy. Samozřejmě bych chtěl dělat aktivitu pro poslední verzi OR uvedenou v citaci, ale ten bordel s rozedněním po save a load mně celkem se... :)
Dan
Ps: Aktivita na Traťi 321, léto
 
Nahoře