Projekt Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Jsem úplně stejného názoru, navíc klasický OR je fakt zátěž na comp jako prase, nechápu, proč se ještě tohle vyvíjí dvěma směry, navíc u klasického OR byla jedna obrovská výhoda, že byl člověk automaticky informován o nové verzi OR a rovnou updatoval. A rovnou si mohl přečíst co je nového. U MG to tak bohužel není.
 

Icik

Provozní technik
Další verze MG OR: http://www.interazioni-educative.it/Varie/OR_NewYear_MG.zip

Pozor! Při použití ORTSFreightAnims se musí definovat funkce, která říká kde bude Anim viditelný.
Visibility ( "Outside,Cab3D,Cab2D" )

Příklad:

ORTSFreightAnims
(
MSTSFreightAnimEnabled( 1 )
FreightAnimStatic
(
SubType( Default )
Shape( "kapota.s" )
Offset( 0.0, 0.0, 0.0 )
Visibility ( "Cab2D" ) - Anim bude viditelný jen z pohledu kabiny
)
)

Už se aspoň nemusí ořezávat 3D model při použití 3Dkapoty u řady 742. Teď je viditelný jen z kabiny a z venku se nezobrazuje přes sebe. Hlavně u podvozku to dělalo neplechu.
 
Takže stačí pouze vyříznout skla? V uvedeném příkladu je kapota.s tedy co? Ořezaný model nebo přejmenovaný model nebo samostatný freightanim kapoty?
Můžeš to malinko ještě rozvést?
Co ostatní mouchy, jako třeba SpecialEffect pro .eng a .wag nastavení? Půjdou?
 

Icik

Provozní technik
Kapota.s je stejný shape jako model samotné lokomotivy. Jen se nesmí jmenovat stejně proto jsem ho přejmenoval. SpecialEffect jsem nezkoušel.
Dým lokomotivy je normálně z kabiny viditelný.
 
Ano, mohu potvrdit, že to funguje. U kabiny je potřeba jako dříve vyřezat skla a potom pečlivě srovnat linie pohledu.
SpecialEffect u .wag (kouř kamen, pára parních spojek) stále nefungují.
A rozšířená funkce spřáhel funguje pořád polovičatě (tj. na podélné pohyby vozu reaguje pouze v tahu, ne ve stlačení).
 

Dodo

Posunovač
Čaute. Na najnovších verziách OR a OR Monogame nejdú zavrieť okná hlášok v aktivite. Poprípade ak existuje nejaká klavesova skratka na to poraďte prosím.
 
Najednou? Neaktualizoval jsi mezitím tu trať? Řekl bych, že nesedí názvy. V chybách se vyskytuje "Ztracena_old", ale v tom okně na pozadí bych řekl, že je "Ztracena_old OR". Ostatně něco v tom smyslu ti asi OR píše i pod tím seznamem uložených pozic.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jsem zjistil, že nějak nejsem schopný dozbrojit v OR páru, přestala mi fungovat kl. "T" u dieselů v pohodě, ukazuje mi i kolik metrů chybí k bodu zbrojení, ale u páry nic a když dám kl. "Z", tak mi píše OR že vozidlo nemá zbrojení vodou.

EDIT:
Takže u Taxovy 475.1 zbrojení i ukazatel dojezdu k bodu zbrojení v metrech pod "téčkem" funguje, nefunguje u Pikkových 313.2 a Všudybylky. Další jsem zatím nezkoušel.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, takže u Všudybylek 354-1
354.187 šla dozbrojit, 354.195 ne a tak jsem otevřel oba eng. soubory a ejhle:
354-1.jpg
Tak ještě zkouknu tu 313.2, ale tohle jsou dost podstatné chyby, které by se takovým ostříleným pardům se skušenostma v oblasti simůlátoru stávat neměly. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, další zjištění, tentokrát jen estetické, pokud zadám hustou mlhu v dynamickém počasí, tedy si ji sám vepíšu dle návodu, vše funguje, ale nechápu, co má mlha společného s dýměm, jak od nafty z výfuku, tak dýmem parní mašiny, který je při rozjíždění tmavý ale v mlze vypadá takto:
mlha v OR.jpg
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Logiku to má, protože pro všechny čoudíky asi simulátor využívá stejnou funkci generování. Můžeš vyzkoušet i různé barvy čoudů na různých mašinách samostatně a pak v součinnosti spolu, bude to pokaždé jiné.
 
Barva a hustota kouřových efektů parních lokomotiv pod OR bohužel nejde nastavit individuálně.
Pouze umístění, směr a objem. Např.:
StackFX
(
0 4.56 5.17
0 1 0
0.25

)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tam jde o to, že má kouř stejnou barvu jak mlha, když není mlha zadaná, tak je kouř normálně v pohodě. Tam bude ten problém, co popisuje Bob.
 
Tam jde o to, že má kouř stejnou barvu jak mlha
Tak se velmi omlouvám za poplach, tuto barvu kouře společnous mlhou vyrobí OR, když jsem potřeboval fakt hustou mlhu a je zadaná hodnota:
ORTSFog ( 200 0)
Ta nula jako druhé číslo je tam, poněvač jde o začátek aktivity a nástup musí být hned, jak začně mlha slábnout a dostane se na hodnotu +/- ORTSFog ( 1000 ... , kouře už jsou normální.
Dan
 
Nahoře