Projekt Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Jsem úplně stejného názoru, navíc klasický OR je fakt zátěž na comp jako prase, nechápu, proč se ještě tohle vyvíjí dvěma směry, navíc u klasického OR byla jedna obrovská výhoda, že byl člověk automaticky informován o nové verzi OR a rovnou updatoval. A rovnou si mohl přečíst co je nového. U MG to tak bohužel není.

Icik

Provozní technik
Další verze MG OR: http://www.interazioni-educative.it/Varie/OR_NewYear_MG.zip

Pozor! Při použití ORTSFreightAnims se musí definovat funkce, která říká kde bude Anim viditelný.
Visibility ( "Outside,Cab3D,Cab2D" )

Příklad:

ORTSFreightAnims
(
MSTSFreightAnimEnabled( 1 )
FreightAnimStatic
(
SubType( Default )
Shape( "kapota.s" )
Offset( 0.0, 0.0, 0.0 )
Visibility ( "Cab2D" ) - Anim bude viditelný jen z pohledu kabiny
)
)

Už se aspoň nemusí ořezávat 3D model při použití 3Dkapoty u řady 742. Teď je viditelný jen z kabiny a z venku se nezobrazuje přes sebe. Hlavně u podvozku to dělalo neplechu.

Takže stačí pouze vyříznout skla? V uvedeném příkladu je kapota.s tedy co? Ořezaný model nebo přejmenovaný model nebo samostatný freightanim kapoty?
Můžeš to malinko ještě rozvést?
Co ostatní mouchy, jako třeba SpecialEffect pro .eng a .wag nastavení? Půjdou?

Icik

Provozní technik
Kapota.s je stejný shape jako model samotné lokomotivy. Jen se nesmí jmenovat stejně proto jsem ho přejmenoval. SpecialEffect jsem nezkoušel.
Dým lokomotivy je normálně z kabiny viditelný.

Ano, mohu potvrdit, že to funguje. U kabiny je potřeba jako dříve vyřezat skla a potom pečlivě srovnat linie pohledu.
SpecialEffect u .wag (kouř kamen, pára parních spojek) stále nefungují.
A rozšířená funkce spřáhel funguje pořád polovičatě (tj. na podélné pohyby vozu reaguje pouze v tahu, ne ve stlačení).

Dodo

Posunovač
Čaute. Na najnovších verziách OR a OR Monogame nejdú zavrieť okná hlášok v aktivite. Poprípade ak existuje nejaká klavesova skratka na to poraďte prosím.

Najednou? Neaktualizoval jsi mezitím tu trať? Řekl bych, že nesedí názvy. V chybách se vyskytuje "Ztracena_old", ale v tom okně na pozadí bych řekl, že je "Ztracena_old OR". Ostatně něco v tom smyslu ti asi OR píše i pod tím seznamem uložených pozic.

Tak jsem zjistil, že nějak nejsem schopný dozbrojit v OR páru, přestala mi fungovat kl. "T" u dieselů v pohodě, ukazuje mi i kolik metrů chybí k bodu zbrojení, ale u páry nic a když dám kl. "Z", tak mi píše OR že vozidlo nemá zbrojení vodou.

EDIT:
Takže u Taxovy 475.1 zbrojení i ukazatel dojezdu k bodu zbrojení v metrech pod "téčkem" funguje, nefunguje u Pikkových 313.2 a Všudybylky. Další jsem zatím nezkoušel.

Ahoj, takže u Všudybylek 354-1
354.187 šla dozbrojit, 354.195 ne a tak jsem otevřel oba eng. soubory a ejhle:
354-1.jpg
Tak ještě zkouknu tu 313.2, ale tohle jsou dost podstatné chyby, které by se takovým ostříleným pardům se skušenostma v oblasti simůlátoru stávat neměly. :)

Nahoře