Projekt Open Rails

Icik

Provozní technik
Další verze OR MonoGame rev58.x je venku.

Nejzásadnější změny:

- Pokud během hry v kabině zmačknete Ctrl + + (na anglické kl. je to Ctrl + 1), přepne se automaticky obraz do formátu 4:3 pokud je kabina v tomto formátu vytvořena. Výhodné pro MSTS staré kabiny, které nejsou vhodné na 16:9.

- Blikání vody v mnoha případech odstraněno. Možná to spravilo i jiné problémy s blikající texturou.

- Povolena přivolávací návěst přes dispečerské okno.

- Nová volba v options pro rychlejší ukládání hry. Zabraňuje to velké náročnosti při hraní dlouhé aktivity. Save je nejspíš v pohodě, ale Replay si nespustíte.

Jsou tam i další fixy, ale tyto jsou asi nejzásadnější.

Dan J.

Strojvedoucí
Tak a já jdu se špatnou zprávou po aktualizaci z webu OR. Zae rozesrali zabírání stanic. Po poslední aktualizaci se stane následující:
Trať DVK. Zastavení v koncové stanici Lopovice z Lopovic Lázně. Obě stanice proběhly v pořádku a odpočet nástupu proběhl i s následnou píšťalkou, po objetí soupravy v předchozí verzi zadal OR Lopovice lázně jako "nezastaveno", a další stanice bral normálně. Nyní ale Lopovice lázně po odjezdu z Lopovic (tedy následná stanice na trase zpět vypadá pod F10 vypadají, že budou v pořádku a po zastavení nastane odpočet. Už jsem se chtěl radovat, že je něco opraveno, ale ouha, vrátilo se to zpět do stavu, kdy:
Po zastavení v Lopovicích Lázně se nestane nic a OR zastavení nezabere:
platform_or.jpg
Zato v následné zastávce Brumlov zabere Lopovice lázně:
platform_or2.jpg
Tím se rozeserou všechna zastavení po cestě zpět o jednu stanici vzad. Tenhle problém už tady byl a vývojáři to opravovali. Před poslední aktualizací bylo vše v pořádku.

Dan J.

Strojvedoucí
Pokračuji v testu aktivity, kvůli varzi zpět to nepojedu celé znova. No, tak všechny následující stanice se nerozhodí, ten ko...t, odělá tohle:
Lopovice Lázně = nezabere
Brumlov = zabere jako Lopovice lázne a udělá odpočet, tím odpíská odjezd z těch lázní, takže ze zastávky dřív
Po rozjezdu a jízdě do následné zastávky Kančí Obora, kdy jsem myslel, že zabere Brumlov přeskočí tabulka F10 takto
Lopovice Lázně = Čas zastavení v Brumlově
Brumlov = Nezastaveno (takže to co sal v předchozí aktualizaci na první následnou stanici Lop. Lázně)
Kančí obora už by snad měla zabrat normálně.
platform_or3.jpg

platform_or4.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Dnes aktualizace a vráceno do logičtějšího stavu před všerejší aktualizací. Po obratu v Lopovicích a najetí na soupravu se hned Lopovice Lázně zaškrtnou jako nezastaveno. Takže se to aspoň nerozhodí ob stanici. A v následné se to ošéfuje zprávou k odjezdu po zastavení.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Tak soudruhům z NDR se zase něco nepovedlo, poslední aktualizace OR. Když jsem dojel do Kolína, bylo takhle pak skoro většina trafiku.

Dan J.

Strojvedoucí
Tak né jen kola, ona je nějak narušená databáze nebo co, v Lopovicích mi v nepřítomnosti hráče skládal vozy servis1 a vše fungovalo, po aktualizaci, kde je více reversů se na 1. reversu zastaví a už se nepohne. Dám zde videa.

Dan J.

Strojvedoucí
Takže on ten posun nefunguje proto, že na WP a reversech přichází vlak o kola, tím přišel o kolečka i neviditelný servis. To mě pos.... :D

Hmm, nemůže to nějak souviset i s vývojovými verzemi a chováním světel obecně?
Já si totiž před časem všiml jevu, který nebylo možné před tím realizovat. Tím jevem je překrytí dvou různých světelných terčů. Já se tak v minulosti bez úspěchu pokoušel přiblížit se reálnému "žárovkovému svitu". Tedy tmavší rozptýlená zlatožlutá a jasnější svit vlákna. Nešlo to. Pokud se definice terčů dostaly k sobě, první nedovolila svit druhé a nebo docházelo k rozblikání. Nyní to už s novými vývojovými verzemi funguje:
osvetleni.jpg
Pozor však. Opravdu jen s novými verzemi. Nedávno jsem něco zkoušel a musel kvůli tomu použít základní stabilní verzi 1.3.1. Potom jsem na to zapomněl a zkoušel na ní nastavení el. lokomotiv pro Pikka. Některá světla vynechávala a nemohl jsem za boha přijít na to, proč. Parametry seděly a přesto si světla dělala co chtěla. Později jsem zareagoval na oznámení aktualizace a ORTS aktualizoval. Při dalším načtení už tahle vychytávka fungovala spolehlivě.
Pozn.: Já sice používám modifikovanou masku světel LightGlow.png, ale s originální (s efektem paprsků) tu funguje podobně.

Icik

Provozní technik
Je to možné, zřejmě docházelo ke kolizi v Z-bufferu. Dost věcí se teď vyvíjí bez nějakého doprovodného popisu. Pak člověk kouká a v další verzi mu něco nefunguje, ale naštěstí jsou přispěvovatelé ochotni po upozornění tyto věci opravit. Zdá se mi, že do OR teď přispívá více lidí než třeba před rokem. A to je jedině dobře.

Dan J.

Strojvedoucí
Jednu věc k dotažení bych měl hned, jde o stmívání a rozednívání v kabině. Je super a je to parádní, že se noční kabina ráno přehodí na denní způsobem, že se pak zesvětlují postupně textury v kabině a naopak při stmívání, ale je tam přeci jen ještě velký skok. Chtělo by to zesvětlování z tmavější pozice a stmívání do tmavější pozice, než se kabina trvale přehodí na noc, nebo den.

Nahoře